Pytanie o światło i doniczki

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
zlyandzej1
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2013, 10:43

Pytanie o światło i doniczki

Post autor: zlyandzej1 »

Witam , jestem nowym ogrodnikiem tego pięknego kwiatu ,
Mam zakupione 5 Lemon Kush Feminizowane , znajomy mi powiedzial ze to jest do pierwszego zadzenia dobre , jestem w trakcie budowania szklarni ktora ma szerokość :2,30m Wysokość 1,50m , 2 wetylatory 120mm i wydychający , i 2 lamy po 250 v , i teraz pytanie skierowane do was , jakie mi sa duze doniczki potrzebne , i czy światlo musi byc ciagle czy tylko np . 8 godzin dziennie , z góry dzięki za pomoc ; ) [blant] miłych plonów
Reprezentuje zielony klimat :) wystarczy mały buch : )
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Pytanie o światło i doniczki

Post autor: HASZYSZ »

nie bardzo znam sie na szklarniach , ale chyba tam światło jest cały czas za dnia . a donice ok 50 l pozdrawiam
Awatar użytkownika
matekmaly
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 121
Rejestracja: 27 sty 2013, 18:08

Re: Pytanie o światło i doniczki

Post autor: matekmaly »

Ja w szklarni nigdy nie próbowałem ale mój kumpel. Więc miał tak donice 45l a światło dzienne ale na samym początku miał 2 x200w na 4 mj
ziolo1234
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 137
Rejestracja: 07 lut 2013, 13:36

Re: Pytanie o światło i doniczki

Post autor: ziolo1234 »

XxoHASZYSZoxX pisze:nie bardzo znam sie na szklarniach , ale chyba tam światło jest cały czas za dnia . a donice ok 50 l pozdrawiam

tak jak piszę kolega wyżej.Do szklarni nie potrzeba ci światła bo dociera ono naturalnie ,a co do donic to najlepiej na pełnosezonówki daj ok 50l ,a jak chcesz dać automaty to 10-15l w zupełności wystarczy.
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Pytanie o światło i doniczki

Post autor: HASZYSZ »

@up chodziło mi o świecenie cały czas za dnia [szczerzy] ale to też chya zależy od rodzaju szklarni , jak masz cala szklana taka przypalowa to chyba nic nie trzeba ale taka z bialej foli potrzebuje doświetlenia , nie myle sie ?
ziolo1234
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 137
Rejestracja: 07 lut 2013, 13:36

Re: Pytanie o światło i doniczki

Post autor: ziolo1234 »

jeżeli wykonana jest z foli to powinno się doświetlić ,ponieważ folia nie przepuszcza za bardzo światła tak więc mogłaby się wyciągać i przedewszystkim zależy od tego jak dużo światła bd docierać na tą szklarnie. lepszym materiałem na budowe szklarni myślę że byłby to poliwęglan.
Awatar użytkownika
matekmaly
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 121
Rejestracja: 27 sty 2013, 18:08

Re: Pytanie o światło i doniczki

Post autor: matekmaly »

Najlepsza to jest zrobiona z okien ale może być przypałowa, foliak przepuszcza światło ale dużo mniej.
Gdybym ja robił szklarnie:
-Dach z okien żeby duża zawartość światła padało z góry na nasze mj
-Boki owinięte z foli niebieskiej lub zielonej oczywiście jasne kolory.Najlepsze są i nie będą tak prześwitywały.
-Gdy tak masz zrobione żadne żarówki nie są Ci potrzebne
-Doniczki pełnosezonowe 50 l

Info od kumpla który sadził w szklarni.Wszystko ładnie mu wyszło, lepiło sie w żywicy
Pozdro
zlyandzej1
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2013, 10:43

Re: Pytanie o światło i doniczki

Post autor: zlyandzej1 »

Witam ponownie , mam szkarnie z materiału co światlo przenika w 95 % a przednia i tylnia jest owinieta folia biała , biały kolor odbija swiatlo : ) dziekowa za pomoc :)
Reprezentuje zielony klimat :) wystarczy mały buch : )
Awatar użytkownika
matekmaly
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 121
Rejestracja: 27 sty 2013, 18:08

Re: Pytanie o światło i doniczki

Post autor: matekmaly »

To ładnie.z fartem kolego, podeślij jakieś foto szklarni to ocenimy wykonanie :)
ODPOWIEDZ