ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Rozmowy o wszystkim.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Post autor: starter_MJ »

Oglądam z żoną popularny serial w publicznej telewizji i nagle szczęka opada mi na kolana... Oto jeden z bohaterów serialu, niejaki doktor Treter, mówi: "Przyłapaliśmy Twego wnuka na paleniu trawy w toalecie". Aktorka grająca babcię odpowiada: "Oj tam, jeden skręt jeszcze nikomu nie zaszkodził". Doktor Treter śmieje się: "No rzeczywiście".

Kilka dni wcześniej jestem z córką w kinie. Na polskim filmie o usuwaniu cellulitu. Jedna z bohaterek filmu wyciąga foliowy worek pełen marihuany. Dziewczyny zapalają sobie skręty. Wygadują potem oczywiście straszne głupoty, ale nie spotyka ich za to żadna kara boska.

Oglądając polskie filmy w kinie i telewizyjne seriale, odnieść można wrażenie, że żyjemy w kraju, gdzie można sobie spokojnie zapalić skręta i nikomu to nie przeszkadza. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Oto w naszym kraju można legalnie kupić na stacji benzynowej flaszkę wódki, piwo, wino i inne alkoholowe zestawy do bełtania w mózgu. Stacje benzynowe otwarte są 24 godziny na dobę, w każdą niedzielę i święta. Nie można odciąć przecież kierowców od benzyny i od flaszki wódki. W majestacie prawa na okrągło handluje się alkoholem, który jak wiadomo, jest przyczyną wielu wypadków drogowych. W tym wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Ale facet pijący wódkę jest legalny, zaś człowiek, który pali skręta - jest przestępcą. Państwo co roku wydaje dziesiątki milionów złotych, aby wyłapać tych strasznych kilkunastoletnich bandytów, którzy dopuścili się zbrodni posiadania w kieszeni odrobiny konopi.

Naukowcy mówią zgodnie, że alkohol i tytoń są substancjami znacznie bardziej szkodliwymi dla zdrowia i znacznie bardziej uzależniającymi niż marihuana. Ale alkohol i papierosy są legalne. Za konopie czeka proces. Policja i sądy zajęte są łapaniem i osądzaniem ludzi, których jedynym przewinieniem jest to, że nie chcieli wypić wódki, a zapalić skręta.

Słyszę już głosy oburzonych rodziców, że promuję narkotyki. Nie ja. Polskie filmy i seriale. I bardzo mnie to cieszy. Bo również uważam, że jeden skręt jeszcze nikomu nie zaszkodził. Tymczasem ogólnie dostępne w sklepach rozpuszczalniki i kleje, sprzedawane bez recepty syropy na kaszel, niejednego zaprowadziły już do szpitala. Im szybciej skończymy więc z tą hipokryzją, tym lepiej. Dla nas i dla naszych ściganych przez policję dzieci.
Wojciech Koronkiewicz
Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok



Od siebie dodam iż oglądałem ten odcinek "NA DOBRE I NA ZŁE" ,i się zaśmiałem :P
dzisiaj paczę a tu buch taka informacja , hahahah mało się nie nie znalałem ( nie zlałem się ,zdążyłem do klopa).

I o to przykład dlaczego z mojej strony powstała taka inicjatywa,
viewtopic.php?f=35&t=201

TELEWIZJA TO MAGIA!! Teraz to widzicie a ten urywek w 'na dobre i na złe' trwał około 1-2 minut :P
I to wystarczyło by pojawił się w prasie :)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Post autor: Punky »

Inteligentny reżyser musi być.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Post autor: diselryder »

Jak to mówią telewizja kłamie.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Post autor: Gąbczasty »

po przez TV można manipulować ludźmi
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Post autor: diselryder »

Jeszcze żeby się dało manipulować.Bo jeśli w serialach,filmach trawka jest powszechnie używana to czemu nie może się do niej przekonać społeczeństwo.Przyszła mi do głowy myśl żeby Małysz przypalił na wizji to gwarantuje że maryśka by była natychmiast legalna.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Post autor: Gąbczasty »

ten pomysł taki trochę nierealny
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Post autor: diselryder »

No ja wiem że nierealny.Dałem tylko przykład kiedy konopia będzie legalna.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Post autor: Gąbczasty »

wiem wiem tylko tak mówiłem
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: ZACZYNAMY TYDZIEŃ: MARIHUANA W SERIALACH

Post autor: diselryder »

Czyli się rozumiemy. [banan]
ODPOWIEDZ