Prawie jak outdoor

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Prawie jak outdoor

Post autor: Punky »

Trzeba przyznać, że dostaliśmy już nieco growraportów opisujących praktyki odbiegające cokolwiek od normy. Jednak to, co znaleźliśmy pewnego razu w skrzynce mailowej, wyglądało co najmniej dziwnie: rośliny konopi o wysokości trzech metrów, wyhodowane przy sztucznym świetle – na pierwszy rzut oka członkowie redakcji pomyśleli, że chodzi o próbę uprawy w indoorze konopi siewnej. Mail zawierał jednakże nie tylko zdjęcia, ale i krótki list, wyjaśniający te niezwykłe fotografie.
piękne szczyty - Prawie jak outdoor
„Właściwie chciałem w zeszłym roku pouprawiać w domu kilka roślin i potem postawić je na zewnątrz. Pozwoliłem im zatem dostatecznie podrosnąć, lecz gdy nadeszła odpowiednia chwila, leśniczy ustawił na wiosnę ambonę właśnie w tym miejscu, z którego można było dokładnie zobaczyć mój słoneczny zakątek. Pomyślałem więc sobie: zostawię rośliny w domu i dam im zakwitnąć. Problem polegał na tym, że dziewczyny miały już 12 tygodni i ponad metr wysokości. Zmajstrowałem sobie zatem dwie olbrzymie doniczki i postawiłem je w mojej dawnej sali prób, ponieważ sufit zawieszony jest tam na wysokości trzech metrów. Jeśli chodzi o odmianę, to nie znam jej dokładnie, obydwa nasiona wziąłem z bardzo smacznej domowej uprawy o intensywnym smaku i zapachu haze. Rośliny oświetlałem lampą 400 i 600-watową, w sumie przez prawie sześć miesięcy. Oczywiście mam przez to dość wysoki rachunek za prąd, ale za to plon z roślin o wysokości trzech metrów jest odrobinę lepszy niż z małych roślinek. Aromat przypomina mi mocno trawę sadzoną w outdoorze, taki był w zasadzie sens i cel tej w połowie dobrowolnej próby.

Aby wykorzystać nadmiar światła, starałem się ustawiać w nim również małe roślinki wysadzone z moich zapasów nasion. Dzięki temu bez zbytniego nakładu pracy cały czas miałem coś do palenia. Jeśli chodzi o nawożenie, to jestem bardzo oszczędny, bo kultywując konopie na zewnątrz używałem tylko nawozów naturalnych. Tyle, że w domu to okropnie śmierdzi, a z drugiej strony całkiem bez nawożenia też się nie da. Oczywiście wiem, że taki sposób nie jest równie efektywny, co SOG czy SCROG, ale wcale nie o to chodzi. Nie postrzegam tego jako pracy zarobkowej, ale jako relaksującą alternatywę do pracy w ogrodzie wtedy, gdy akurat nie ma do dyspozycji ogrodu. A w przypadku hobby niekoniecznie trzeba myśleć o pieniądzach. Było by mi miło, gdybyście wydrukowali mój list

Pozdrowienia
Wasz Klondrone

Obrazek

Obrazek
rebad
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 43
Rejestracja: 04 sty 2011, 15:14

Re: Prawie jak outdoor

Post autor: rebad »

Mogę tylko powiedzieć łał :)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Prawie jak outdoor

Post autor: Punky »

Noo szacun dla kolesia.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Prawie jak outdoor

Post autor: Grzybek!21! »

No ja też jestem pod zajebistym wrażeniem [blant]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Prawie jak outdoor

Post autor: Gąbczasty »

zajebiste -WOW-
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Prawie jak outdoor

Post autor: diselryder »

No to gościu pokazał klasę.SZACUNEK.
Awatar użytkownika
THC
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 201
Rejestracja: 08 wrz 2010, 12:05

Re: Prawie jak outdoor

Post autor: THC »

Chłopak się postarał
Awatar użytkownika
JanekPalacz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 08 lut 2011, 14:27

Re: Prawie jak outdoor

Post autor: JanekPalacz »

Za prąd pewnie nieźle zabulił, ale opłacało się.
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Prawie jak outdoor

Post autor: niepasteryzowany »

za prad tu mu sie 100x zwrocilo:d
ODPOWIEDZ