Pierwsza uprawa

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
darek1057
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2011, 14:51

Pierwsza uprawa

Post autor: darek1057 »

Witam.

Mam pytanie odnośnie uprawy : Chciałbym zaznaczyć że jestem początkującym użytkownikiem :-)
1. Wymiary growboxa którego mam zamiar kupić to 40x40x100 link : http://allegro.pl/growbox-40x40x120-80- ... 88275.html
Co myślicie na temat tego growboxa ?? Czy ktoś mógł by mi polecić jakiś filtr węglowy aby zapachy nie wydostawały się na zewnątrz ?? Na czym to polega ?? Do całego kopletu brakuje jeszcze dwóch wiatraczków gdzie je kupić i jakie powinny wyglądać ( proszę o link )

2. Zamierzam posadzić 3 lub 4 roślinki tego typu : LR x2, Low Snow , White Russian Automatic . co myślicie na temat tego wyboru jeżeli chodzi o naukę uprawy ??

3. Do sowjego growboxa zamierzam wstawić lampę sodową 70 W ( wiem że to mało i dlatego proszę o radę ) jaki rodzaj lamby jeszcze dodać żeby było dobrze ??

4. Kiełkowanie : Jak długo nasiona powinny być moczone w wodzie destylowanej ( koniecznie destylowana ?? )

5. Jakie wielkości donice zastosować i czy wystarczy tylko nawóz naturalny ??

6. Czy tego typu roślinki przycina się ??
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: Grzybek!21! »

1) Grow box jak najbardziej ok sam bym taki zakupił [pobity]
2)Lowryder#2 jak najbardziej sam polecam początkującym pierwsza moja roślina to był właśnie Lr#2 od thc-thc(palenie zabójcze wyszło):D
3)Do tej lampy możesz dodać np 2 świetlówki kompaktowe 23w:P
4) Nie nie musi być destylowana ja wsadzam do przegotowanej(zimnej!) Ja wrzucam do wody aż nasiona napęcznieją i opadną na dno a potem wata:P
5)Donice 5L spokojnie wystarczą nawozy możesz zastosować biohimus forte (weg) planton k (flo) w zupełności wystarczą albo nawozy na kwitnienie http://www.thc-thc.com/?13,nawoz-na-kwitnienie
I na wzrost http://www.thc-thc.com/?12,nawoz-na-wzrost

Nie AF nie fimujemy bo są za małe nie opłaca się ewentualnie możesz zastosować LST(naginanie) pozdRo [pobity]

Ps: Witamy w społeczności forumowej mam nadzieję że pomogłem [blant]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
darek1057
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2011, 14:51

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: darek1057 »

bardzo dziękuje za odp. zastanawia mnie kwestia jeszcze wiatraczków ?? oraz filtru weglowego jak to się robi itp.
darek1057
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2011, 14:51

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: darek1057 »

Jeszcze mam pytanie odnośnie nawozów podanych powyżej ?? Jak je stosować??
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: Grzybek!21! »

Nawozy rozrzucasz po ziemi i one chyba się samoczynnie wchłaniają [pobity] Możesz kupić wentylatory łazienkowe albo po prostu z komputera ja tylko z komputera używam podpinasz pod zasilacz 12v i śmiga zajebiście [blant]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
darek1057
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2011, 14:51

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: darek1057 »

Kurde zaczynam przeliczać koszty i jest to maksymalnie duży wydatek na start :-/ ciekawy jestem ile da rady zebrać z jednego krzaczka LRx2 ?? Tylko wiadomo co swoje to swoje :-)
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: Gąbczasty »

darek1057 pisze: ile da rady zebrać z jednego krzaczka LRx2 ??
od 15 do 40 max. jeśli jesteś początkujący, ale zaawansowani growerzy więcej mogą wycisnąć przez treningi itp
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: Grzybek!21! »

darek1057 pisze:Kurde zaczynam przeliczać koszty i jest to maksymalnie duży wydatek
Koszty można minimalizować np zamiast tego boxa za 150zł możesz sobie sam sklepać boxa z desek albo jakąś małą szafkę podobnych wymiarów na to przeznaczyć ja za pierwszą uprawę ani grosza nie zapłaciłem tylko wykorzystałem to co miałem pod ręką [lolek]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
darek1057
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2011, 14:51

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: darek1057 »

I chyba będę musiał tak zrobić bo chcę aby to było przemyślane a nie zrobione na odwal, zależy mi również na tym żeby zapachy nie wydobywały się a jak wiadomo w growbox mam do tego specjalną kieszeń na filtr węglowy. Jeszcze nie wiem jak to dokładnie funkcjonuje bo wedle mojego myślenia to powinien być jakiś obieg żeby filtr przynosił korzyści ale mogę się mylić ( doświadoczonych proszę o korektę ). A może sadziliście LRx2 jaka jest siła zapachu ??
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: Gąbczasty »

ja niestety nie sadziłem jeszcze lr2 ale akurat mam 2 nasionka na nowy sezon
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
darek1057
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2011, 14:51

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: darek1057 »

Ale prubujesz zadzić je na zewnątrz czy wewnątrz ??
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: Grzybek!21! »

No zapach się ładny unosi ten filtr węglowy możesz zrobić sam albo jakoś neutralizować to kawą też daje radę [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: Punky »

Ja polecam zrobić boxa samemu. HPS 70W ci starczy sam mam takiego. Na początek najlepiej ciąć koszty. Jedno weź z komórki a drugie zajeb (ja zajebałem HPS'a). Filtry węglowe nie wiem jak działają, ale na THC-THC jest pełno neutralizatorów zapachu. Wentylatorki możesz sobie z kompa wyjąć, wziąć kabel usb, do niego wentylator, ładowarkę pod usb (ok 5 zł taka kosztuje) i wentylator śmiga.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Pierwsza uprawa

Post autor: Gąbczasty »

darek1057 pisze:Ale prubujesz zadzić je na zewnątrz czy wewnątrz ??
plan jest taki że planty będą pod HPS 400w przez około 2-3 tyg
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
ODPOWIEDZ