Prokuratura i Prawo” opublikowała wartości graniczne narkoty

Różne newsy i wiadomości, artykuły konopne o marihuanie.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Prokuratura i Prawo” opublikowała wartości graniczne narkoty

Post autor: starter_MJ »

Prokuratura i Prawo” opublikowała wartości graniczne narkotyków!

Nic dodać, nic ująć. Propozycja ekspercka poprawki do rządowej nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znalazła swój wyraz w oficjalnej publikacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Zwiera ją mój artykuł poświęcony problemowi wyznaczenia zakresu karnej odpowiedzialności za czyn polegający na posiadaniu narkotyków.

Tabela wartości granicznych narkotyków stanowi liczbową definicję terminu „niewielka ilość narkotyków”. Definicja taka zarówno policji, jak i prokuraturze pozwala w łatwy i szybki sposób odróżnić od siebie posiadanie narkotyków na własne potrzeby od tzw. posiadania komercyjnego. Pozwala również przyjmować różne modele reakcji na czyn posiadania narkotyków. Modele te zebrałem i opisałem w pracy. Same tabele wartości graniczych powstały dzięki Grzegorzowi Wodowskiemu (Monar Kraków), przy udziale ekspertów zaproszonych przez redakcję Magazynu Polityki Narkotykowej MNB.

Oto mój artykuł w całości:

Klinowski – Granice odpowiedzialności za przestępstwo posiadania narkotyków

Tabele wartości granicznych w tej czy innej formie funkcjonują w wielu krajach europejskich. Czas, aby zaczęły być stosowane również i u nas.

W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne posiedzenie Sejmowej Komisji Sprawiedliwości poświęcone reformie prawa antynarkotykowego i próbie wprowadzenia swoistego oportunizmu ścigania (art. 62a). Szanse na jakiekolwiek zmiany na lepsze nie są duże. Ale przynajmniej politycy mają na podorędziu gotową propozycję skutecznych rozwiązań. Co więcej, propozycję przygotowaną przez naukowców i ekspertów w dziedzinie narkotyków. Znaszej strony zrobiliśmy wszystko, co tylko było możliwe. Piłka po ich stronie. Jak zwykle.

This entry was posted on wtorek, Marzec 15th, 2011 at 20:31 and is filed under Politics, Science and tagged with art.




pukskarol.nazwa.pl/klincz/wp-content/uploads/2011/03/Klinowski-Granice-odpowiedzialno%C5%9Bci-za-przest%C4%99pstwo-posiadania-narkotyk%C3%B3w-warto%C5%9Bci-graniczne.pdf
ODPOWIEDZ