PH dlaczego konopie zabija ??

Rozmowy o wszystkim.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

PH dlaczego konopie zabija ??

Post autor: starter_MJ »

Witam jako ,ze lubię dyskutować i prowadzić doświadczenia itd...dlatego postanowiłem napisać ten temat..Myślę ,że nie tylko mi on się przyda...
-----------------------------------------------------------------------------

Wszyscy mówimy ,ze konopie to silne rośliny ( zgadza się , ale nie te komercyjne) , a dzisiaj chciał bym ten mit obalić.Dlaczego chciał bym go obalić z bardzo prostej przyczyny , najczęstszym problemem u konopi jest problem z PH gleby , Najczęściej dzieje się tak , , wystarczy podlać dwa razy wodą z kranu i co mamy ?? Tragedie , wszystko zaczyna się psuć trzeba sypać dolomit itd bo roślina nie poradzi sobie tzn poradzi ( zależy tez od odmiany) ale tak czy siak potrzebna jest interwencja człowieka, bynajmniej takie spostrzeżenia znalazłem na innym forum gdzie jest dość sporo fotorelacji...

Posiadając w domu kilka kwiatów , zawsze podlewałem je wodą z kranu odstaną około 30 minut i żyją tyle lat , kaktus jakieś coś różowe co ładnie kwitnie , nie pamiętam nazwy ale żyje nie choruje , tzn czasem coś tam chorowało ale samo sobie radziło. Natomiast bardzo wiele konopi " growerów" umarło przez ph , ale skoro to silna roślina jak wszyscy mówią , to skoro tak jest to powinna sobie radzić czyż nie mówię prawdy ?
Teraz natomiast wytłumaczę tzn podejrzewam dlaczego tak się zieje.

Wydaje mi się ze to wynik krzyżówek robionych przez ludzi, po prostu wszystko jest modyfikowane i nie wytrzymuje.
Natomiast weźmy np konopie ruderalis one rosną w każdej glebie.
Zresztą dzisiejsze odmiany po nawet 24% thc to są chemiki genetyczne moim zdaniem , kiedyś roślina przecież nie miała tylu procent Thc, a jakoś musiały zostać wytworzone te dodatkowe procenty, dlatego obstawiam tu modyfikacje genetyczne.

Prawdopodobnie tzn słyszałem ,że World OF Seeds ma fajna ofertę zebrane z naturalnego środowiska szczepy i nie crossowane , chciał bym dowiedzieć się może ktoś posiada od nich pestki , by przeprowadził eksperyment czy te rośliny też są tak czułe na PH. Bo 90% uprawianych konopi boryka siew problemem PH co dla mnei jest naprawdę dziwne i obawiam sie ,ze dzisiejsze odmiany to już nie konopie " to już konopie modyfikowane genetycznie" ....

Kto by sie podjał takiego eksperymentu by odmianę jakomś z sporą ilością thc i odmianą z World OF Seeds zapewnić takie same warunki podlewać taka sama wodą taka sama ziemie itd , ciekawi mnie czy konopie ( jak podejrzewam modyfikowana , poradzi sobie czy też poradzi sobie ta druga , większym procencie naturalna). Ja obstawiam ,ze ta naturalna, natomiast jeżeli doświadczenie by się potwierdziło to znaczyło by ,ze dzisiejsze konopie to już nie te konopie co kiedyś i trzeba by było przeprowadzić nowe badania na temat szkodliwości bo mogą się okazać niesyty odmienne.

edit::///
tak sobie teraz to czytam , moze ktoś ma inną teorie z ciekawością wysłucham.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: PH dlaczego konopie zabija ??

Post autor: Grzybek!21! »

Ph to jest przejebana sprawa,jedna chwila i trzeba reanimować roślinkę nie wiem trochę zwięzły ten temat ja jakoś nigdy nie rozumiałem czemu się tak robi :D:D [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: PH dlaczego konopie zabija ??

Post autor: Punky »

starter_MJ pisze:odmianę jakomś z sporą ilością thc i odmianą z World OF Seeds
Wydaje mi się że to nie musi być jakaś specjalna, tylko nawet zwykła przemysłówka z żarcia dla papug.
Awatar użytkownika
FenixSeeds
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 31
Rejestracja: 19 lut 2011, 9:20

Re: PH dlaczego konopie zabija ??

Post autor: FenixSeeds »

mi się wydaje że te extremalne odmiany co mają po 20-25% THC są na bank genetycznie modyfikowane, co do PH foktycznie moze być tak że problemy wynikają z wielokrotnych krzyżówek czy modyfikacji genów, a nawet z procesu feminizacji. Jak bede dysponował wolnymi finansami zrobie eksperyment, wezme jakas odmiane z WOS i cos z innego seed banku, zapewnie im idealne warunki i zobaczymy jak to bedzie. Ale to narazie plany tylko.
Do eksperymentu mozna użyć np. Maroc od Female Seeds i Ketama od WOS
Oby do wiosny :P
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: PH dlaczego konopie zabija ??

Post autor: diselryder »

Co do wody z kranu to jeżeli jest zdatna do picia bez gotowania wystarczy że postoi 48h i można podlewać.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: PH dlaczego konopie zabija ??

Post autor: starter_MJ »

Łącznie mamy 5 wypowiedzi i co koniec ???
Jeśli tak to nie było sensu pisania mojego postu.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: PH dlaczego konopie zabija ??

Post autor: Punky »

Dlatego jest tylko tyle wypowiedzi, ponieważ jest mało forumowiczów.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: PH dlaczego konopie zabija ??

Post autor: starter_MJ »

Aha to super :(:( [mur]
ODPOWIEDZ