Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi na dworze pod słońcem.
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 554
Rejestracja: 18 sie 2010, 20:11

Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Holender »

Wybór miejscówki

Wybór spota (miejscówki) jest bardzo ważny ponieważ to od niego zależy powodzenie naszej uprawy. Jest parę aspektów dobrego spota: Miejscówka powinna być w takim miejscu, gdzie nikt nie chodzi. Najlepiej w takim miejscu gdzie nam samy w normalnych warunkach bez celu nie chciało by się iść. Im trudniej nam samym tam dojść, tym mniejsze ryzyko, że jakiś przypadkowy grzybiarz czy wędrownik tam dotrze i odnajdzie nasze pomidorki.

Oczywiście w wyborze miejscówki nie patrzymy tylko na to ważne jest także oświetlenie miejscówki, więc nie może to być gdzieś w środku gęstego lasu. Najlepiej jak by słoneczko oświetlało naszą miejscówkę od około godziny 11 rano aż do zachodu słońca, ale o to nie łatwo więc musimy wyszukiwać miejscówek które "wydają się" dobrze nasłonecznione. Miejsca gdzie słońce świeci od 6 rano nie są najlepsze gdyż roślina doznaje szoku temperaturowego a także nieco później zakwita gdyż jak pamiętamy aby zakwitła potrzebuje oświetlenie musi spaść do 12/12 godzin słońca/ciemności. Miejscówka powinna być taka w której roślina będzie się wtapiać w zielone tło wtedy jest mniej podejrzane niż jedna wielka roślina na łące ale zarazem trzeba pamiętać żeby miała dostatecznie długo słońce.
Miejscówki nie powinno nic zasłaniać od strony południowej gdyż z tej strony świeci najlepsze słońce.

Kolejnym ważnym punktem jest ziemia i rodzaj terenu. Nie należy wybierać spota w pobliżu jakiejś większej rzeki czy nawet jakiegoś sporego strumyka, bo po deszczach stan wody w rzekach/strumykach na zazwyczaj płaskich polanach, gdzie wybieramy spoty gwałtownie się podnosi i woda mogła by zniszczyć nasze maleństwa. Lepiej zasadzić na pagórku niż w dołku. Z drugiej strony bliskie okolice rzek to najżyźniejsze tereny. Pojawia się tu dylemat: "Kto nie ryzykuje ten nie zyskuje"

Przygotowywanie miejscówki

Gleba to jak niektórzy uważają 50% udanej hodowli. Jeśli lubimy się 'bawić' z roślinami (a przecież traktujemy to jako hobby), to warto nauczyć się odpowiednio przygotowywać ziemię pod indywidualne potrzeby roślin.

Jeżeli chodzi o glebę to jest pewna reguła: im lepsza gleba tym lepsze rośliny. Podłoże pod krzak powinniśmy przygotować jak najstaranniej tzn. konopie indyjskie nie lubią gleby zbyt kwaśnej i zbyt zasadowej. Ziemia powinna mieć odczyn obojętny pH. w granicach 6-7 (idealny to pomiędzy 6,2 - 6,8). Dobrze jest kupić glebę w sklepie ogrodniczym, gdyż za zwyczaj na worku jest podana kwasowość, do tego taka gleba jest bogata w potrzebne mikro i makro elementy, których sami tak łatwo i w dodatku w odpowiednich proporcjach nie dostarczymy.

Możemy również przygotować sami ziemię dokładnie taką jak lubi cannabis tj. 30% piasku (bez kamieni), 30% ziemi ze sklepu, 20% kompostu, 10% słomy, 10% glin. Można też dodać żwiru (dobrze trzyma powietrze), styropian (zapobiega sklejaniu się gleby), lawa wulkaniczna (bardzo dobrze trzyma wodę i powietrze w ziemi, do tego jeszcze odżywia).

Pod każdą roślinę wcale nie trzeba dużo ziemi, konopie są roślinami jedno rocznymi, a co za tym idzie nie mają długich korzeni max 25 cm. Dobrym sposobem na dotlenianie gleby jest sprowadzenie dżdżownic pod każdą z roślin. Oczywiście glebę należy nawozić, ale nie wcześniej niż po 2 - 3 tygodniach. Do jednych z najlepszych nawozów na rynku polskim należy BIOHUMUS Forte - jest to nawóz organiczny z odchodów dżdżownic (nie można go przedawkować co z pewnością jest wielkim jego plusem, poza tym posiada wszystkie niezbędne pierwiastki i mikroelementy).

Jeżeli liście rośliny żółkną znaczy to iż gleba jest zakwaszona - należy lekko zruszyć glebę i posypać ją wapnem gaszonym lub dolomitem, w razie konieczności operację powtórzyć po tygodniu (jeśli hodowlę zakładamy pod gołym niebem to bardzo mądrym rozwiązaniem jest już na jesień posypać ziemię wapnem gaszonym lub dolomitem, przez okres zimy gleba odkwasi się i na wiosnę będzie gotowa). Należy pamiętać by glebę regularnie spulchniać co ułatwia wchłanianie wody i wszystkich odżywek, oraz dotlenia korzenie.

Bardzo dobrym wskaźnikiem żyzności gleby są pokrzywy, jeśli rosną wysokie i soczyste pokrzywy to możemy być pewni iż ziemia w tym miejscu jest żyzna i nasze plony będą bardzo obfite.

Dobrym sposobem jest też przekopanie ziemi na początku kwietnia, użyźnienie jej nawozem i przykrycie szczelnie folią tak żeby nie było dostępu powietrza. Uniemożliwi to wzrost chwastów i gdy pojawimy się na spocie w 1 - 2 tyg. maja miejscówka będzie "jak znalazł".
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: diselryder »

W przyszłym tygodniu ruszam w las poszukać jakiś miejscówek.Mam pewien obszar na oku ale muszę go przejrzeć dokładniej.Nadszedł już na to czas.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Punky »

Ja też miałem zamiar ale bagno się zrobiło i do tego dziś w nocy śnieg spadł. Muszę odłożyć wyprawy.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Grzybek!21! »

Ja już mam miejscówkę ale śnieg mnie zaskoczył i nie wiem kiedy bd szedł przygotować spota [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: diselryder »

U mnie też wczoraj sypało i cały dzień lało.Ale idę się zorientować bo mam wydaje mi się fajną ziemię koło domu(rosną na prawdę zajebiste pokrzywy).I prawdopodobnie będę na oko musiał ją przetransportować około 3 km przez las.A pod 12 drzew to będzie wyzwanie.A nie dodam jeszcze żeby pozostać niezauważonym.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Gąbczasty »

ja tam już w grudniu miałem upatrzonego spota i jest dobry. ale poczekam aż będzie cieplej i wybiorę się przygotować: wykopać dołki, zrobić parę rzeczy żeby zwierzaki nie chodziły tam, ziemie kupną przetransportować itd.
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Grzybek!21! »

No transport ziemi i sadzonek bd najgorszy ale wszystko chyba autem na spota pojedzie [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: diselryder »

Ta transport to chyba najgorsze zajęcie.Chyba że w drugą stronę do suszenia. [usmiech]
Klopsodron to wszystko sadzisz w jednym miejscu?
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Gąbczasty »

nie mam 4 spoty źle napisałem wtedy
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Grzybek!21! »

To bd miał trochę dużo roboty żeby ogarnąć 4 spoty ja bym nie wyrobił na 4 spoty bo i robota i siłownia i jeszcze czas na melanże [rasta]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Gąbczasty »

dam radę też mam mało czasu
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Grzybek!21! »

No ja się martwię że 2 spotów nie ogarnę [pobity]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: diselryder »

Ja z 12 ziaren robię 3 spoty a z 10 DR 1.A jest możliwość że jeszcze coś dojdzie.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Punky »

Ja robię chyba 2 spoty, ale jeszcze się okaże.
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: niepasteryzowany »

lepiej miec wiecej bo w razie ze ktos to znajdzie masz zawsze 2 ^^
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Gąbczasty »

dokładnie np ja nie wyobrażam sobie jednego spota z 13 krzakami. mam 4 spoty i jest zajebiście
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: diselryder »

Myślę dokładnie tak samo jak ty.Lepiej jest mieć parę spotów a mniej roślin na spocie.Zawsze jeden spot zostanie.
niepasteryzowany
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:11

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: niepasteryzowany »

dokladnie wystarcz pomyslec:D 1 moga zwierzeta zazrec;D
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: diselryder »

Niestety outdoor to loteria.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Punky »

Znalazłem ciekawy program który może pomóc w szukaniu spota. Mianowicie Google Eearth. Jest to zdjęcie satelitarne które można przybliżać do sporej dokładności (widziałem swoje psa na tym zdjęciu). Niestety zdjęcie aktualizowane jest rzadko (chyba co roku) i nie widać obrazu w 3D, ale mimo to może pomóc. Wystarczy znaleźć kilka miejsc, potem się przejść i ocenić.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Gąbczasty »

mam ten program ale jak ty widziałeś tego psa? przecież to nawet budynków wyraźnie nie widać
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Punky »

Jak przybliżysz to widać.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Gąbczasty »

do ilu metrów?
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Punky »

Nie powiem ci teraz, bo ten program mam na drugim kompie. Nie było go idealnie widać, ale wiem że to pies, bo leżał w tym miejscu co zawsze leży, i jest czarny.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Gąbczasty »

a to się długo wczytuje jak jest duże przybliżenie? gdzie w ogóle widać jakiś pasek wczytywania
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Punky »

Nie wiem, nie obczaiłem tego programu. Zainstalowałem to przed chwilą to do wyraźnego mi się jakieś 30s wczytywało.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: diselryder »

Dobra krótkie streszczenie wycieczki w poszukiwaniu spotów.Znalazłem 2 pod WW będzie trochę karczowania i zajebiście daleko ziemię nosić ale na cóż zrobić.Zalety około 50 metrów od spotów jest strumyczek także dostęp do wody jest,nasłonecznienie zajebiste.Jeżeli okażą się jeszcze bez przy pałowe to w przyszłym roku pójdzie tam 12 ale femi.
Dobra spotkał mnie też wkręt.Zajebiste zarośla no to się wbiłem zobaczyć jak to wygląda od środka.W krzakach stało drzewo ciężko się tam było przedrzeć.Na tym drzewie na dole przywiązany zespawany z ceowników krzyż.Normalnie mnie zatkało.Obczajówa na około nikogo nie ma.Nie dość że zajebiście chujowo dojść jak bym nie szukał spota to bym tam nie wlazł za chuja.Nie dość że krzyż to pod nim znicze te duże szklane.Wygądały jak by stały nie wiem z rok.Dobra postanowiłem się zawijać.100 m dalej patrzę coś leży w krzakach patrzę a to prześcieradło z pieczątką hotelu i nazwą miasta oddalonego od tego miejsca 18-20km.Ja nic nie sugeruje ale nie żebym sobie jaja robił.Poważnie.Tylko żeby mnie w nocy nic nie odwiedziło.A jeszcze jedno ile tych leśnych narkomanów naokoło to historia normalnie.Są wszędzie.Znalazłem też fajną szkółkę zajebista na spota ale jak by był złodziejem i szukał bym drzew na pewno bym tam zajrzał-dlatego odpada.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Punky »

Ja obczaiłem kilka spotów w google earth. Będę miał trochę czasu to się przejdę, ale do 1 muszę jechać bo w chuj daleko jakieś 5km.
Awatar użytkownika
JanekPalacz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 08 lut 2011, 14:27

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: JanekPalacz »

Ciekawy program.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: diselryder »

Ale i tak nie ma jak na żywo.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Punky »

Lepiej by było jak był by w 3D.
Awatar użytkownika
Ryder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2011, 13:20

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Ryder »

zamiast ściągać te google eartch wystarczy wpisać w google mapa satelitarna i nawet szubciej sie wczytuje [banan]
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Wybór miejscówki / Przygotowywanie miejscówki

Post autor: Punky »

Ale nie można sobie pozaznaczać miejsc. A jak dla mnie to dużo.
ODPOWIEDZ