Technologia LED

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Technologia LED

Post autor: FiDo »

Kilka lat temu słyszeliście wiele opinii o tym typie oświetlenia, a większość z nich była negatywna. Dzisiaj ten rodzaj źródła oświetlenia szybko zdobywa respekt wśród profesjonalnych plantatorów.


Zalety LED:
- używając lampy LED oszczędzasz około 80 % na swoim rachunku w porównaniu do lamp HPS czy MH. Ten system jest przyjemny dla otoczenia i przy okazji naszego portfela
-niska temperatura. Ile razy zapomniałeś podnieść swoją lampę i popaliłeś szczyty? LEDy emitują bardzo mało ciepła. To oznacz że będzie łatwiej kontrolować temperaturę w naszych boksach. Twój spot nie będzie tak widoczny przez co zapewniasz sobie więcej bezpieczeństwa
-LEDy mają bardzo długom żywotność. Nawet do 50.000 h !
-rozległe spectrum. LEDy dostarczają nam odpowiednia mieszankę barw, która jest efektywna w fazie wzrostu i kwitnienia


Więc TAK! LEDy są dobry źródłem światła dla naszych krzaczków. Jest to niesamowita, niepodejrzliwa metoda hodowli. Nowoczesne LEDy np. 90 watt ma taka samą wydajność co HPS 400 watt czy MH. LEDy mają wiele atutów. Lampy nie wymagają odbłyśnika, całe światło jest skierowane prosto na krzaczki. LEDy są praktycznie zimne wiec krzaczki mogą rosnąć aż pod samom lampę. Lampy są najczęściej ukierunkowane w jednym kolorze, istniej możliwość kombinowania kolorów w ramach potrzeb stymulowania hormonami odpowiadającym za fotosyntezę w roślinie. Jedyną wadą jest wysoka cenna.

Obrazek

Źródło: Growing Elite MJ by Ryan Riley
Tłumaczenie: FiDo

Mam nadzieje że się przyda.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Re: Technologia LED

Post autor: starter_MJ »

uważam ,ze Ledy to dobra sprawa a ,ze są szkodliwe to tam chujowizna jedzenie tez szkodliwe nawet o wiele bardziej. amimo to jemy i kupujemy tzn jesteśmy uzależnieni od sklepu i zdychamy przez to na nowotwory!!! :(
jedzenie to twój wróg ale jak tu nie jest to co korzenie z lasu jeść ??:( nie ma lipy trzeba się truć i zdychać:(
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Technologia LED

Post autor: kanibal1910 »

Bardzo dobry i przydatny temat, ale i tak chyba się nie przekonam do lamp LED zbyt duże koszta chociaż z czasem się zwracają :)
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Re: Technologia LED

Post autor: FiDo »

O widzę że jest jeszcze parę nocnych marków. A co z tą szkodliwością, pierwsze słyszę ?
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Technologia LED

Post autor: kanibal1910 »

Znalazłem kilka informacji na ten temat


Według wyników badań, opublikowanych w Environmental Science & Technology, w czerwonych lampkach choinkowych wykryto największą koncentrację składników niebezpiecznych dla zdrowia - poziom ołowiu przekroczył 8-krotnie dopuszczalny poziom, zaś arsenu sześciokrotnie przekroczył normy amerykańskie. W białych diodach LED używanych w reflektorach samochodowych kilkakrotnie przekroczony został dopuszczalny poziom zawartości niklu. Z kolei w zielonych zbyt wiele było związków miedzi.

Arsen i ołów odkryty w tak wysokiej koncentracji w diodach LED może przyczynić się do zachorowania na różne rodzaje nowotworów, uszkodzeń centralnego układu nerwowego, chorób nerek - w tym uremii i chronicznego zapalenia miedniczek nerkowych - oraz wszelkiego rodzaju alergii. Dr Ogunseitan zwraca też uwagę, że lampki z dużą zawartością ołowiu mają słodkawy smak "co może być pokusą dla dzieci, aby potraktować je jak słodycze". Grozi to poważnym zatruciem.

Z kolei nikiel i miedź w ilościach znalezionych w diodach mogą spowodować ciężkie alergie, uszkodzenia płuc, wątroby i centralnego układu nerwowego.
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Re: Technologia LED

Post autor: FiDo »

A ciekawe czy HPS nie szkodzą ? No to teraz mi daliście do myślenia, muszę się oczytać na ten temat trochę więcej. Bo miałem zamiar zakupić w lutym na przyszłe sady.
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Technologia LED

Post autor: kanibal1910 »

Wiesz kolego HPS, a LED to tylko inwestycja zapewne to i to szkodzi w jakimś tam stopniu to się nazywa rynek wszystko wcisną co lepsze i bardziej opłacalne dla nich, na LED wydasz więcej a z jakimś czasem CI się to zwróci tak samo jak byś zamontował na dachu baterie słoneczne ;d
Awatar użytkownika
Lecter.
super grower
super grower
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2011, 23:05
Lokalizacja: Growbox.

Re: Technologia LED

Post autor: Lecter. »

moim zdaniem ledy są szkodliwe nawet topy przy nich sa cieme strasznie i w ogóle są nie opłacalne w growie . moje zdanie.
My jaramy skuna, a wy heroine [brzydki]
ja rozgrzewam hash, ty gotujesz kokaine
już biegniesz do domu okraść swą rodzine
ja pękam ze śmiechu ty chory skurwysynie! [szydzi]
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Technologia LED

Post autor: kanibal1910 »

Dziś czytałem trochę na temat Led'ów, dużo osób jest zawiedzionych, dużo osób żałuje że zainwestowała w LEDy, jeśli miał bym zainwestować w oświetlenie wybrał bym HPS'a jestem w 100% przekonany co do tego oświetlenia ;) bardzo mała ilość osób wypowiada się pozytywnie na temat oświetlenia LED.
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Re: Technologia LED

Post autor: FiDo »

A co sądzicie aby użyc LEDów jako systemu doświetlającego do moich HPS 600 watt, jako uzupełnienie w tych ciemniejszych miejscach.

Np.

Kod: Zaznacz cały

http://growboxled.pl/product_info.php?cPath=1&products_id=2
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Technologia LED

Post autor: kanibal1910 »

Jak chcesz kolego to już od Ciebie zależy możesz sprawdzić jak koniczynki będą reagować chociaż zdaje mi się że HPS wystarczy.
Awatar użytkownika
Lecter.
super grower
super grower
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2011, 23:05
Lokalizacja: Growbox.

Re: Technologia LED

Post autor: Lecter. »

lepiej na dolne partie za tą cene 2x cfl 250
My jaramy skuna, a wy heroine [brzydki]
ja rozgrzewam hash, ty gotujesz kokaine
już biegniesz do domu okraść swą rodzine
ja pękam ze śmiechu ty chory skurwysynie! [szydzi]
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Re: Technologia LED

Post autor: FiDo »

No i chyba dam te CFL 250. A montować je na odbłyśniku czy porostu maja tak zwisać, bo też tak widziałem w niektórych boksach. A co z światłem UVB, może takie zastosować na faze kwitnienia ?
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Technologia LED

Post autor: kanibal1910 »

Jak już masz zrobić to zrób na odbłyśniku.
Awatar użytkownika
Lecter.
super grower
super grower
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2011, 23:05
Lokalizacja: Growbox.

Re: Technologia LED

Post autor: Lecter. »

mozesz dac normanie wiszące ale wtedy wydajnosc spada o jakies 30% i mniej swiatła idzie na krzaki [szczerzy]
My jaramy skuna, a wy heroine [brzydki]
ja rozgrzewam hash, ty gotujesz kokaine
już biegniesz do domu okraść swą rodzine
ja pękam ze śmiechu ty chory skurwysynie! [szydzi]
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Technologia LED

Post autor: kanibal1910 »

Można też zamontować świetlówki kupić brytfannę do pieczenia ciast zamontować w niej świetlówki i też będzie ładnie mykać, ładnie rozprasza światło chociaż do Twojej profesjonalki to pewnie stosujesz się do wyższej półki.
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Re: Technologia LED

Post autor: FiDo »

Ty już przestań z tym profesjonalizmem, pro growerów jeszcze nie widziałeś bo tacy się na forach nie pojawiają. Próbuję dogodzić swoim roślinką na maksa, żeby im nic nie brakowało a efekt końcowy był zadowalający. Do pro to mi dużo brakuje niestety. Tam koledzy u ciebie to profesjonaliści ale ja takich potrzeba nigdy nie będę miała. Wiec że już popełniłem wiele błędów i wciąż się uczę a szczególnie na nich Pozdro.

P.S Dziękuję za odpowiedz.

P.S 2 Mam dwa boksy do każdego po 2xCFL to już 4 odbłyśniki plus lampy to koszt około 1500 zł.
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Technologia LED

Post autor: kanibal1910 »

Miałem na myśli Twój wysiłek włożony w te boksy no i pieniądze ale to nie one dają szczęście :) nie byłoby łatwo zrobić coś takiego jak TY zrobiłeś co widać na zdjęciach. I być tu miłym dla kogoś i podziwiać kogoś pracę to już z mordą wylatuje ehh. + jakaś pomoc chociaż każdy ma odmienne zdanie i każdy pomaga w miarę swoich możliwości ;)
Awatar użytkownika
FiDo
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 175
Rejestracja: 26 paź 2011, 13:06
Lokalizacja: Netherlands Rotterdam

Re: Technologia LED

Post autor: FiDo »

Ja z mordą, spokojnie powiedziałem. Doceniam twoją pomoc naprawdę [browar]
Awatar użytkownika
kanibal1910
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 219
Rejestracja: 13 gru 2011, 14:33

Re: Technologia LED

Post autor: kanibal1910 »

Dzięki :) staram się na prawdę jak mogę :) udanej uprawy życzę.
rileystavros
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2012, 20:12

Re: Technologia LED

Post autor: rileystavros »

Lampy LED może i kosztowne, ale ta technologia jest mega oszczędna dla prądu.
LED są mniejsze, świecą jaśniej, są bardziej wytrzymałe, jedyny minus to cena.
Tak czy siak polecam.
Awatar użytkownika
Lecter.
super grower
super grower
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2011, 23:05
Lokalizacja: Growbox.

Re: Technologia LED

Post autor: Lecter. »

jakis typ prowadził fotorelacje na ledach bo przeprowadzał eksperyment no i efekty - srednie , a co do topów były wręcz CZARNE . odradzam .
My jaramy skuna, a wy heroine [brzydki]
ja rozgrzewam hash, ty gotujesz kokaine
już biegniesz do domu okraść swą rodzine
ja pękam ze śmiechu ty chory skurwysynie! [szydzi]
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 554
Rejestracja: 18 sie 2010, 20:11

Re: Technologia LED

Post autor: Holender »

Te ledy to chyba porażka [brzydki]
Awatar użytkownika
Obonga
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 12
Rejestracja: 07 sty 2012, 16:21

Re: Technologia LED

Post autor: Obonga »

Te ledy to niewypał HPS nadal rządzi
ODPOWIEDZ