Jakie oświetlenie

Uprawa i hodowla roślin konopi, wszystko na temat marihuany.
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Jakie oświetlenie

Post autor: Holender »

Zdecydowanie jednymi z najlepszych lamp do uprawy są lampy HPS inaczej lampy sodowe.
Awatar użytkownika
ZNB
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 86
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:46

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: ZNB »

tak jest,zdecydowanie polecam HPS jesli chodzi o indoor,opcja sa takze zarowki kompaktowe.. wszystko zalezy od ilosci lumenow na m2,im wiecej tym lepiej..hps 250W dostarcza ok 30000 lm i jest to calkiem niezly efekt..taka lampa dostarczy odpowiednia ilosc swiatla na powirzchnie do 0,5m2 i pozwoli nam upraswiac nawet do 11 roslin..opcja sa tutaj energooszczedne zarowki philips 100W (1100lm)..mozemy zmontowacniezla lampe z 6ciu takich zarowek i z blachy do ciasta..zapraszam wszystkich indoorowych growerow do zadawania pytan i dzielenia sie doswiadczeniami..
patrykmis3
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:50

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: patrykmis3 »

Odnośnie lamo to mam takie pytanie, planuje zakupic 2 lampy HPS 400 ale nie wiem czy wziąć te z odbłyśnikiem "Medium" czy "MAXlight" ?
Awatar użytkownika
ZNB
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 86
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:46

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: ZNB »

lampy dosc mocne,widze ze zapowiada sieambitny grow :szczęśliwy: daj najwiekszy najbardziej odjechany odblask jaki mozesz znalesc..lampa jest calkiem mocna wiec pewnie duzo lumenow bedzie latalo w samopas po boxie dlatego dobrze by bylo je jakos ogarnac za pomoca mylaru na scianach i duzego batwinga nad zarowka..keep up the goodwork i informauj nas co tam u ciebie :zadowolony: mozesz takze zrobic jakis odblask custom made z blachy do ciasta..
patrykmis3
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:50

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: patrykmis3 »

Jako boxu planuje uzyc calego pomieszczenia, zamierzałem je okryc białą folią, ale ostatnio myśle o aluminiowej bo mam mozliwosc kupienia duzo za mala cene ale nie wiem co lepsze dla :zioło:
Awatar użytkownika
ZNB
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 86
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:46

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: ZNB »

odpusc sobie aluminiowa,jesli chodzi o odbicie swiatla to jest beznadziejna..lepiej ci wyjdzie z ta folia, bedzie w chuj lepszy efekt..
Awatar użytkownika
Arczi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 80
Rejestracja: 25 cze 2009, 10:09

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Arczi »

Czy dla dwóch - trzech małych doniczek i niewielkiego boxa wystarczy 1 ŻARÓWKa ENERGOOSZCZĘDNa PHILIPS 18/100W? czy muszą byc 2?
Awatar użytkownika
ZNB
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 86
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:46

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: ZNB »

lepiej jak jest wiecej...dla 2 -3 zalecal bym 6 zarowek..pamietaj ze rosliny sie rozrozna i beda potrzebowaly wiecej swiatla..
Awatar użytkownika
Haszysz
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 342
Rejestracja: 25 cze 2009, 15:04

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Haszysz »

/cenzura - admin, link wygasł/ znalazlem cos takiego male hps zarówka sodowa :) starczy ??
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Holender »

Na allegro są najtańsze zestawy do naświetlania HPS
Awatar użytkownika
Arczi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 80
Rejestracja: 25 cze 2009, 10:09

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Arczi »

Jeśli dam 4 świetlówki do mojego bxika to wystarczy?? widziałem w dziale fotoleracja ze roslinki rosly bardzo ladnie nawet przy 2 swietlówkach, oczywiscie nie chodzi mi o duze zbiory rosliny maja urasnac do max do 40 cm. a nasionka bede miec raczej jakis automatow tylko jeszcze sie nie zdecydowalem na konkretna odmiane:) :sieje:
Awatar użytkownika
Fasted
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:31

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Fasted »

Jak Automat to leć odrazu ze swiatełkiem 12/12. zamiast swietlow kup lepiej HPS 70watt. jak chcesz miec max 40cm :)
Awatar użytkownika
Arczi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 80
Rejestracja: 25 cze 2009, 10:09

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Arczi »

Czy takie ustawienie świetlówek sprawdzi sie w małym boksie na 3 roślinki? 2 świetlówki pionowo po jednej z kazdej strony boxa, i 2 swietlowki poziomo nad roslinkami, dołaczam moje amatorskie rysuneczki :zadowolony: które maja tylko zobrazowac moj pomysł, co wy o tym myslicie sprawdzi sie? :sieje:
/cenzura - admin, link do obrazka wygasł/
Awatar użytkownika
Farmer
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 22 cze 2009, 12:03

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Farmer »

Na środku to też oświetlenie?
Awatar użytkownika
Arczi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 80
Rejestracja: 25 cze 2009, 10:09

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Arczi »

tak tylko są zamontowane poziomo ,a raczej chce je zamontowac poziomo:P
cometa
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 14
Rejestracja: 18 lip 2009, 22:01

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: cometa »

mam male pytanko mam boxa wys.65cm. 44gł. 35 szer. mam tylko hps'a 150w z odblysnikiem jak go tam wrzuce to roslinki sie nie przyjaraja
jat tak to jak temu mozna zaradzic

prosze o porade
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Holender »

Zrób dobrą wentylacje
Poniat993
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2009, 13:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Poniat993 »

Siemano :P . Mam szafe tak na oko 130x50x35~ . Jakie moge tam lampy wsadzic i ile krzewow proponujecie ?? :) . Sadzic bede (Four Way) . :plantator:
Nie chce za chmurę gnić za więziennym murem , kto jest za legalizacja NIECH PODNIESIE RĘCE W GÓRĘ !
Awatar użytkownika
maku2225
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 81
Rejestracja: 25 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: pestka

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: maku2225 »

Nie kupowac uzywanych HPSow bo zazwyczaj sprzedaja lampy ktore produkuja duzo mniejsza ilosc lm ktos kupil nowa wykorzystal jej zywotnosc z opakowania i teraz chce sie jej pozbyc! ja jade na swietlowkach liniowych z philipsa 36w jedna zarowka kosztuje 11 zl ta sama barwa swiatla co HPS i wytwarza 3250lm ;]120 cm dł mam 2 lampy po 2 wejscia w jeden wiec montuje 2 zwykle za 5 zl (białe) i 2 z philipsa barwa chyba 2000k jak sie nie mylę.
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Holender »

Dokładnie STOP używanym HPSom, po za tym robią coraz lepsze żarówki energooszczędne będą na pewno lepszym rozwiązaniem co używany HPS.
Poniat993
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2009, 13:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Poniat993 »

Maku mi chodzi o 130cm (wysokosci) na takiej wysokosci jakie tam lampy zamontowac (ile? jaka moc? itp.)
Nie chce za chmurę gnić za więziennym murem , kto jest za legalizacja NIECH PODNIESIE RĘCE W GÓRĘ !
Awatar użytkownika
maku2225
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 81
Rejestracja: 25 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: pestka

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: maku2225 »

nie wiem poco ci taki wysoki box chyba, ze bedziesz roslinki dawal na jakies cegelki albo cos zeby byly blizej lampy (oile zdecydowales sie na swietlowki). FW nie hodowalem jeszcze wiec tam za bardzo nie chce sie udzielać ale z 3 swietlowki bys musiał walnac jak nic trzymaj je odrazu pod lampa tylko zeby przynajmniej byly odstepy na jakies 2 cm. bo swietlowki nie emituja duzo ciepla a roslinki ciagle wyginaj i trzymaj przy ziemi zeby bylo jak najciasniej w boxie.
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: WeedMen »

boxa moze wsumie takiego duzego ja na twoim miejscy dal bym 4 swietlowki powinno starczyc na takiego Boxa!! :bongo:
Awatar użytkownika
maku2225
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 81
Rejestracja: 25 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: pestka

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: maku2225 »

4 to by bylo elegancko ale teraz juz sa rozne swietlowki maja ponad 1000 lumen widziałem podobne bocy z 2 takimi swietlowkami i zbiory byly ladne. a i najlepiej kup mieszane barwy zarowek.
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: WeedMen »

1000 lumenow ladnie daja :)
beru
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2009, 14:49

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: beru »

Witam wszystkich growerow :pali: Mam male pytanko , mam posadzwone na dworzu Passionki i rosna swietnie , lecz teraz chce cos zasadzic w domu...

Mam boxa wielkosci obudowy od komputera zrobionego z kartonu.

Teraz pytanie najwazniejsze czy ta lampa bedzie dobra :

/admin - cenzura, link wygasł/

Jak tak to ile ich na jedna roslinke autoflowering ??

PROSZE O JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDZ

POZDRAWIAM PALACZY :pali: :zioło: :pali: :pije: :bongo:
beru
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2009, 14:49

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: beru »

Sorki nie wiedzialem dopiero dzisiaj zalozylem tutaj konto. Odpowiesz mi na moje pytanie ?? te z zarowkami bo nie mam pojecia co robic :jara:
Ostatnio zmieniony 20 sie 2009, 22:45 przez beru, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: WeedMen »

siemka Należy używać funkcji "edytuj" do dopisywania lub zmiany postów, nie należy pisać postów jeden pod drugim.
Awatar użytkownika
Rob
super grower
super grower
Posty: 631
Rejestracja: 12 sie 2009, 9:19

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Rob »

takiego HPS'a jak ty tam masz to ja za darmo załatwiam xDD ile chce. ;d
Do takiego boxa jak bedziesz robił to ci starczy jedna pożadna świetlówka. Jednego automata wychowasz xD
Awatar użytkownika
Szopen
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:42

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Szopen »

Generalne zasady

HPS - najlepsze rozwiazanie jezeli chcemy uprawiac rosliny. Sprawdza sie w przypadku kazdej rosliny. Nie ma lepszej lampy niz HPS. Idealna do kwitnienia. Slabo za to dziala na pobudzanie korzeni. Osobiscie posiadam 3x600w i 1x400 HPS a w drodze jest kolejny set na 600w.

MH - idealny wybor do: kielkow, klonow i matek. Pobudza korzenie bardzo skutecznie. Dlatego wielu growerow w poczatkowej fazie wlasnie uzywa MH nastepnie przelaczajac na HPS. Osobiscie posiadam MH 250W stosuje do ukorzeniania klonow (wczesniej do trzymania matki na vegu).

Swietlowki - tak naprawde nadaja sie glownie do nasion z genem AF. Czesto buduje sie z nimi tzw. mikroboxy ktore sa przystosowane pod te male roslinki. Mozna tez swietlowki stosowac w celu doswietlenia roslin badz utrzymywania na stalym vegu. Jezeli chodzi o standardowa szafe to odradzalbym takie rozwiazanie na rzecz HPSa. Uzywam 2x200w swietlowki w matkowniku. W starym systemie mialem MH na jednej matce i 6x18w swietlowki (podluzne) na klony. Obecnie jeszcze nie uzywam tych malych swietlowek ale zastanawiam sie czy nie doswietlic inkubatorow dla klonow. Zastanawiam sie tez czy AFek nie dac na testa ale sadze ze nie.

Power Led - kontrowersyjne oswietlenie. Generalnie z racji tego ze dioda daje tylko 1 zakres swiatla ciezko nastawic je na rosliny. Nie mialem stycznosci wiekszej. Opracowywuje prototyp lampy LEDowej do mikroboxa opartej na RGB i jak cos wyjdzie to napewno podziele sie. Z zalet napewno wydzielanie ciepla oraz energooszczednosc. Napewno nadaje sie perfekcyjnie do ukorzeniania
Awatar użytkownika
Rob
super grower
super grower
Posty: 631
Rejestracja: 12 sie 2009, 9:19

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Rob »

ile ty masz kurwa krzaków. ;D ; >
Awatar użytkownika
Szopen
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:42

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Szopen »

Zalezy od okresu :) W lecie wiecej bo jeszcze outdoor i szklarnia. Obecnie mam cos kolo 80 krzakow. Outa nie mam w tym roku tylko in i szklarnia (ale tez tak obsadzona ze zal za dupe sciska). Czekam generalnie az nowe matki dojrzeja. Krzyzowka BB x WW od ministry of cannabis (jeszcze nie ma tej odmiany w sprzedazy i nazwy nie nadali). Mam 17 malenstw w przyszla sobote pojdzie na ciecie klonikow zeby sprawdzic jaka maja plec. Nie wiem konkretnie ile mam. Musialbym policzyc a troche pozno :)
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: WeedMen »

oo kurwa to ładne masz zaangażowanie :szczęśliwy:
Awatar użytkownika
Rob
super grower
super grower
Posty: 631
Rejestracja: 12 sie 2009, 9:19

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Rob »

o chłopie.;D musisz mieć rynek zbytu zazdroszcze. .:Szacun:. :bongo: :bongo:
Awatar użytkownika
Szopen
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:42

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Szopen »

Duzo pale....
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: WeedMen »

No Właśnie widac :szczęśliwy:
Awatar użytkownika
Rob
super grower
super grower
Posty: 631
Rejestracja: 12 sie 2009, 9:19

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Rob »

haha no ok ale chyba nie aż tyle xD z 80 krzaków niech bedzie 40 zenskich i z jednego marne 80g to masz ponad trzy kilo. ;D nie wierze ze tyle spizgasz. ;D
Awatar użytkownika
Szopen
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:42

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Szopen »

Meskich nie hoduje. Wyrywam i pale albo w piecu (w zimie) albo dorzucam do ogniska/grilla dla aromatu na kielbie :)
Awatar użytkownika
Rob
super grower
super grower
Posty: 631
Rejestracja: 12 sie 2009, 9:19

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Rob »

ja tutaj mówie o żenskich, męskie nie wchodzą w gre. ;d
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: WeedMen »

Ok chłopcy takie pogaduchy na PW proszę :bongo:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Szopen
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:42

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Szopen »

Nie mam meskich w in bo jade z feminek i klonow (czasowo na pestkach bo nowe matki robie i troche reorganizacji w calej uprawie). W szklarni mialem 8 klonow Jack Flash (ze starej matki) ktore wiadomo ze sa zenskie i 19 roslin z otwartej pestki czyli mix nasion. Glownie Swiss Mix i Fraise (Erdbeer) Sativa. Z tego zostalo mi 8 Flashow i 9 innych. Z tego co na nie patrze to wszystkie sa Swissami (do jednej mam watpliwosc ale to sie jeszcze okaze) byly pozno wsadzone bo na poczatku lipca. Z meskich to moga ktores z 18 BBxWW byc ale to tez po zdjeciu 1 klonow i wstawieniu ich na flo zobacze (jak powszechnie wiadomo matke robi sie z regularow F1). Niestety troche zly jestem na siebie bo slabo zgralem terminy i mam przestoj w 2 boxach (stoja puste) czego nie powinno byc (scialem tydzien temu 9 Jack Flashow [klony z miesiacem na vegu wiec bylu duze] i matke Jack Flash (miala troche ponad rok). Dopiero co 20 malenstw jest pod MH. Po 5 Kandahar, Big Bud, Northern Light i White Widow.
No to policz ile mam plantow :) bo ja to slaby z matmy bylem od kiedy pamietam.
Awatar użytkownika
zŁoTy
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2009, 9:50

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: zŁoTy »

czy świetlówki energoszczędne philipsa 600 lumenów wystarczą (chodzi mi o kilka takich świetlówek)?
Smoke Weed!
Awatar użytkownika
Rob
super grower
super grower
Posty: 631
Rejestracja: 12 sie 2009, 9:19

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Rob »

hm lepszym rozwiązaniem jest zastosować świetlówki 20 W które mają po 1300lm. wtedy takie 3 starczą do średniego box'a.;d
Awatar użytkownika
zŁoTy
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2009, 9:50

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: zŁoTy »

a czy ma jakieś znaczenie ilość świetlówek do ilości roślin? :jara:
Smoke Weed!
Awatar użytkownika
Rob
super grower
super grower
Posty: 631
Rejestracja: 12 sie 2009, 9:19

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Rob »

no wiadomo czym masz więcej roślin tym musisz mieć większego box'a i więcej oświetlenia xD
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: WeedMen »

dokładnie im wiecej roślinek tym więcej musisz oświetlenia jest wiadome :szczęśliwy:
Awatar użytkownika
Feniak
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 21
Rejestracja: 07 paź 2009, 2:18
Lokalizacja: POLSKA

Re: Jakie oświetlenie

Post autor: Feniak »

Nie jest to dokladnie na temat postu, lecz moze sie konus przydac.. Oto filmik na ktorym koles :szczęśliwy: przedstawia nam jak latwo zrobic lande do naszego growboxa : )

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=Rs_QRorECvo&feature=related
eF do Ka
ODPOWIEDZ