KWP Gdańsk – sprzedawał narkotyki w lesie

Uprawa, Hodowla, Marihuany, Konopi, Cannabis.
Awatar użytkownika
sQ4nl
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 74
Rejestracja: 27 cze 2009, 14:51

KWP Gdańsk – sprzedawał narkotyki w lesie

Post autor: sQ4nl »

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 19-letniego handlarza narkotykami i jego 4 klientów. On sam odpowie za wprowadzanie w obrót środków odurzających, a pozostali za posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli 75 woreczków z marihuaną i 64 woreczki z amfetaminą o czarnorynkowej wartości ponad 8 tysięcy zł. Dzisiaj 19-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

We wtorek po południu policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej w Gdańsku działali w lesie w Rumi. Mieli informację, że 19-letni mieszkaniec Rumi handluje tam narkotykami. Policyjny nos nie zawiódł ich.

Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka na gorącym uczynku w momencie kiedy sprzedawał środki odurzające. Był całkowicie zaskoczony widokiem policjantów. Młody mężczyzna miał przy sobie 139 sztuk woreczków strunowych, w których było około 1 tysiąca porcji narkotyków. Wstępne badania narkotestem wykazały, że były to marihuana i amfetamina.

Jak ustalili kryminalni proceder trwał od kilku miesięcy. Sprawca działał na terenie Rumi oraz w Trójmieście i na Półwyspie Helskim. Był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

W ręce stróżów prawa wpadło także 4 klientów handlarza. Mężczyźni w wieku od 24 do 28 lat przyjechali zaopatrzyć się w narkotyki.

Zatrzymani trafili do komisariatu w Rumi. 19-latek odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali zatrzymani mężczyźni prawdopodobnie odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.
ODPOWIEDZ