Suwalszczyzna szlakiem przemytu narkotyków

Uprawa, Hodowla, Marihuany, Konopi, Cannabis.
Awatar użytkownika
sQ4nl
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 74
Rejestracja: 27 cze 2009, 14:51

Suwalszczyzna szlakiem przemytu narkotyków

Post autor: sQ4nl »

niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Budzisku zatrzymali ponad 30 litrów BMK, substancji będącej prekursorem amfetaminy. Z tej ilości półproduktu można wyprodukować ok. 20 kg narkotyku o wartości ok. 700 tys. zł.

Tuż przed północą funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Passata, którym poruszało się trzech obywateli Litwy. - W bagażniku auta znajdowały się trzy plastikowe dziesięciolitrowe pojemniki, z których dochodziła charakterystyczna kwiatową woń – relacjonuje mjr Anna Wójcik, rzecznik prasowy SG. Kierowca twierdził, że w pojemnikach przewozi benzynę.

Funkcjonariusze zbadali substancję testerami do identyfikacji narkotyków. Wynik był jednoznaczny: ciecz zawierała związki służące do produkcji amfetaminy.

Kierowca i dwaj pasażerowie znajdują się w dyspozycji Straży Granicznej, obecnie składają wyjaśnienia. Sprawa jest też na bieżąco konsultowana z prokuraturą.

Jest to jeden z największych przemytów środków odurzających ujawniony przez PoOSG. W marcu br. funkcjonariusze z placówki w Sejnach zabezpieczyli 9 litrów BMK przemyconego z Litwy, pod koniec lipca placówka w Budzisku zajęła ponad 10 kg metaamfetaminy.
ODPOWIEDZ