Gdynia – narkotyki warte około 50 tys. zł w kartonie po buta

Uprawa, Hodowla, Marihuany, Konopi, Cannabis.
Awatar użytkownika
sQ4nl
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 74
Rejestracja: 27 cze 2009, 14:51

Gdynia – narkotyki warte około 50 tys. zł w kartonie po buta

Post autor: sQ4nl »

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości narkotyków i próbę przekupienia funkcjonariuszy. Policjanci z gdyńskiego Witomina zabezpieczyli około 1600 porcji marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 50 tys. zł. Część ze środków odurzających schowana była w mieszkaniu sprawcy, w kartonie po butach. Ponadto 20-latek próbował przekupić funkcjonariuszy. Trafił do policyjnego aresztu, a narkotyki do ekspertyzy.

Funkcjonariusze z gdyńskiego komisariatu na Witominie zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to ponad 50 tys. zł.

Wczoraj po południu funkcjonariusze zatrzymali opla do kontroli drogowej. Wyszło na jaw, że kierowca nie miał przy sobie żadnych dokumentów, bo jak tłumaczył przez przypadek zostawił je w domu. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie pasażera. Okazało się, że 22-latek w paczce po papierosach miał schowane środki odurzające. Teraz za ich posiadanie grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze realizując czynności związane z tą sprawą pojechali do miejsca zamieszkania 20-letniego kierowcy, który pokazał brakujące podczas kontroli dokumenty. Wizyta okazała się owocna – policjanci znaleźli kolejne narkotyki. Zabezpieczyli 300 g suszu roślinnego schowanego w kartonie po butach. Wstępne badania narkotestem wykazały, że była to marihuana o czarnorynkowej wartości ok. 50 tys. zł. W pewnym momencie 20-latek próbował przekupić policjantów. W zamian za puszczenie go zaproponował telewizor i laptopa.

20-letni kierowca i jego o dwa lata starszy kompan trafili do policyjnego aresztu.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków 20-latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za próbę przekupienia funkcjonariuszy. W przypadku tego przestępstwa sankcja wzrasta do lat 10.
ODPOWIEDZ