Zlikwidowana linia produkcyjna amfetaminy

Uprawa, Hodowla, Marihuany, Konopi, Cannabis.
Awatar użytkownika
sQ4nl
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 74
Rejestracja: 27 cze 2009, 14:51

Zlikwidowana linia produkcyjna amfetaminy

Post autor: sQ4nl »

Policjanci z CBŚ, pomorskiej policji i Biura Operacji Antyterrorystycznych zlikwidowali na terenie województwa mazowieckiego laboratorium, w którym produkowano amfetaminę. Mieściło się ono na strychu budynku gospodarczego, a wyposażone było w nowoczesną linię produkcyjną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wcześniej wyprodukowano w tym miejscu co najmniej kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy. Zatrzymano 2 mężczyzn, którzy zostali aresztowani na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, pomorskiej policji i Biura Operacji Antyterrorystycznych na początku miesiąca w woj. mazowieckim zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano amfetaminę. Laboratorium mieściło się na strychu budynku gospodarczego. W jego skład wchodziły dwie kompletne linie produkcyjne, a trzecia była w zaawansowanej fazie budowy.

Podczas policyjnych działań okazało się, że na dwóch liniach produkcyjnych trwa drugi etap syntezy amfetaminy. Synteza przeprowadzana była metodą umożliwiającą wyprodukowanie jednorazowo co najmniej 6 kg amfetaminy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że wcześniej wyprodukowano w tym miejscu co najmniej kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy.

Na miejscu zabezpieczono wszystkie elementy linii produkcyjnych oraz kilkadziesiąt litrów substancji chemicznych będących prekursorami służącymi do produkcji środków odurzających oraz amfetaminę w płynnej postaci w różnych fazach syntezy. Obecnie trwają badania wszystkich zabezpieczonych substancji chemicznych.

Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch podejrzanych, którzy brali bezpośredni udział w produkcji amfetaminy – 36 i 43-letniego mężczyznę. Pierwszy był już wcześniej karany za rozboje, włamania, pobicia, kradzieże i groźby karalne. Drugi także była karany - za kradzieże z włamaniem oraz kradzieże.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przedstawił im zarzutu wytwarzania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania przyrządów służących do nielegalnej produkcji narkotyków. Za przestępstwa te grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

W piątek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 36 i 43-latka na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci przewidują dalsze zatrzymania.

(źródło: KWP w Gdańsku)
ODPOWIEDZ