Bieluń

Uprawa i hodowla roślin konopi, wszystko na temat marihuany.
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Bieluń

Post autor: WeedMen »

Wiele osób ma pytania co do bielunia proszę bardzo ^^

Opis rośliny:
/admin - link do obrazka wygasł/
Roślina jednoroczna, jara, dorastająca w zależności od stanowiska do wysoko¬ści 10-100 cm. Łodyga wzniesiona, widlasto rozgałęziona, naga lub od strony wewnętrznej delikatnie owłosiona. Liście na ogonkach długości nawet do 15 cm, jajowate, w nasadzie klinowate, grubo zatokowo ząbkowane. Kwiaty pojedyncze, duże, na krótkich szypułkach umiejscowione są w rozgałęzieniach łodygi. Kielich długorurkowy z trójkątnymi ząbkami, korona kwiatów biała, długości 5-10 cm. owocem jest charakterystyczna kolczasta jajowatookrągła torebka koloru zielonego. Jedna torebka zawiera do kilkuset nasion, a jedna roślina wydaje do kilku tysięcy nasion. Nasiona w zarysie okrągławo lub jajowatonerkowate, z boków spłaszczone, o powierzchni drobno siatkowato, jamkowatej oraz z płytkimi wgłębieniami ułożonymi w koncentryczne szeregi, długości 3,0-3,5 mm. Barwa nasion ciemnobrunatna do matowoczarnej. Kwitnie od lipca do końca września. Roślina silnie trująca, również lecznicza.


Występowanie:
Bieluń dziędzierzawa jest chwastem ruderalnym, rośnie przede wszystkim na nieużytkach, miedzach, rumowiskach, spotkać go jednak można również w ogrodach i na połach, na glebach bardziej żyznych.
SIEWKA
Łodyżka podliścieniowa wydłużona, zielona do 50 mm długości, owłosiona. Liścienie lancetowate, długości do 35 mm, ku górze zwężone, na szczycie ostre, u nasady zwężone przechodzące w ogonek długości 6.8 mm. Widoczny nerw środkowy z delikatnie odchodzącymi nerwami bocznymi. Pierwsze liście podługowatojajowate, całobrzegie, krótko, białawo omszone, ustawione skręto¬legle. Dalsze liście podobne, różnią się jednak wielkością oraz falisto ząb¬kowanym brzegiem. Siewki pojawiają się późną wiosną, posiadają nieprzyjem¬ny, odurzający zapach.
/admin - link do obrazka wygasł/
Zastosowanie:

Rośliny z rodzaju Datura oraz blisko z nimi spokrewnione z rodzaju Brugmansja (które w Polsce określane są również nazwą bieluń) zawierają duże ilości alkaloidów tropanowych, takich jak atropina, skopolamina, hioscyjamina. Związki te są antagonistami receptorów muskarynowych, przez co mają działanie antycholinergiczne. Te właściwości mają zastosowanie między innymi w medycynie, stąd wzięło się wiele leków, które jako substancję czynną zawierają atropinę lub pochodne naturalnych alkaloidów tropanowych.

Ciekawe:
Związki czynne bielunia mają znane od czasów prehistorycznych właściwości psychoaktywne – zaliczane są do deliriantów. Są nieprzyjemne w działaniu, wywołują halucynacje. Przedawkowanie jest śmiertelnie niebezpieczne, zwykle wymaga hospitalizacji.
Awatar użytkownika
panicz
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 182
Rejestracja: 23 cze 2009, 23:31

Re: Bieluń

Post autor: panicz »

ile tych kuleczek trzeba zjesc zeby miec swira:P
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Bieluń

Post autor: WeedMen »

50/100 i masz bombe jak chuj :szczęśliwy: ja zjadłem 100 ok. pół takiego kasztana i miałem schizy nie możliwe więc 50 to mniej więcej dobra dawka.

Ale nie polecam tego to jest CHUJSTWO!!
Awatar użytkownika
panicz
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 182
Rejestracja: 23 cze 2009, 23:31

Re: Bieluń

Post autor: panicz »

np co sie dzialo? raz chce sobie sprobowac:)
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Bieluń

Post autor: WeedMen »

Nie poleca schizy są nie możliwe miałem coś takiego że na srodku miasta szukałem portfela bo myślałem że go zgubiłem szukalem go na kazdym kroku co poźniej sie okazało na 2 dzień że był cały czas w domu :bongo:

Kapa po tym jest nie możliwa wziełem ponad pól kasztana
Awatar użytkownika
Kielich
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 24 wrz 2009, 23:13

Re: Bieluń

Post autor: Kielich »

wow musze skosztowac ale w domu !!!.
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Bieluń

Post autor: WeedMen »

Nie radze tego przedawkować bo kończy się to szpitalem .. i można się zawiesić na jakiś czas ..
ODPOWIEDZ