Gleba, Oswietlenie, Podlewanie Kilka pytan...

Uprawa i hodowla roślin konopi, wszystko na temat marihuany.
greg5563
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2009, 13:45

Gleba, Oswietlenie, Podlewanie Kilka pytan...

Post autor: greg5563 »

Witam!
Jestem tu nowy. Mam zamiar zacząć moją pierwszą hodowle.
Ale nie do konca wiem jak sie do tego zabrac. Przeszukiwalem forum,
znalazlem duzo waznych wskazuwek, lecz pojawily sie pytania na ktore
nie znalazlem jednoznacznych odpowiedzi. Wiec prosze o troche wyrozumialosci i pomoc.
A mianowicie:

1) Oswietlenie: Nie wiem co wybrac?
a) Sodowke 70W- /admin - cenzura, link wygasł/
albo 4 swietlowki energooszczecne 20W? I czy to wystarczy na 2 roslinki?
(Przygotowuje boxa o wym: wys 140cm szer 40cm gł 60cm.)
b) Od kiedy zaczac naswietlenie?

2) Gleba: Duzo czytalem na ten temat. Znalazlem wiele tez.
Ale nie wiem do konca jaka mam dac?:
Wziasc z pokrzyw, czy kupic w ogrodniczym? Wiem ze trzeba pomieszac z styropianem,
ale czy dodac jakies nawozy?
(jesli tak, to jakie?)

3) Podlewanie:
Od kiedy (zaraz po kielkowaniu czy troche odczekac?) Ile na poczatku a ile pozniej? Oraz co ile podlewac?

PS. Mam zamiar hodowac odmiane: Four Way.
Awatar użytkownika
Johny
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 90
Rejestracja: 23 sie 2009, 14:16

Re: Gleba, Oswietlenie, Podlewanie Kilka pytan...

Post autor: Johny »

1. Wydaje mi się że swietlówki będą lepszym rozwiązaniem, a naświetlanie to najlepiej zacząć chwilę po tym jak krzak wyjdzie z ziemi.
2. Lepiej kupić ziemię w ogrodniczym. Na początku lepiej nie dawać żadnych nawozów.
3. Po wykiełkowaniu wsuń nasionko w glebę, i nawilż ją. Puzniej podlewaj co 2-3 dzień chyba że gleba jest bardzo sucha.
Awatar użytkownika
Farmer
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 22 cze 2009, 12:03

Re: Gleba, Oswietlenie, Podlewanie Kilka pytan...

Post autor: Farmer »

Jeśli nasionko wsadzasz od razu do ziemi należy pobudzić je do wyjścia z ziemi właśnie światłem temperaturą, dlatego lampa od samego początku powinna być włączona.
Ziemia kupna jest zwykle wzbogacona różnymi minerałami wiec nawóz najszybciej po dwóch tygodniach od wyjścia rośliny z ziemi.
Awatar użytkownika
Rob
super grower
super grower
Posty: 631
Rejestracja: 12 sie 2009, 9:19

Re: Gleba, Oswietlenie, Podlewanie Kilka pytan...

Post autor: Rob »

na początek sobie dobrą odmiane wybrałeś nie jest wymagająca. ;D
Awatar użytkownika
Szopen
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:42

Re: Gleba, Oswietlenie, Podlewanie Kilka pytan...

Post autor: Szopen »

1. Z tego co rozumiem to po taniosci wiec swietlowy. Do hpsa pamietaj ze musisz miec zasilacz. Kielkujesz nasiona wkladasz w glebe (najlepiej w malutkie doniczki/kubeczki plastikowe i od razu dajesz im oswietlenie. Osobiscie uzywam 18/6 na vega.

2. Ziemia najlepiej specjalistyczna ale wiadomo ;] Tak wiec idziesz do ogrodnika kupujesz ziemie do kiwatow. Potrzebujesz o PH okolo 6.5 (nie znam tej odmiany wiec nie pomoge jakie ma byc dokladnie). Jako ze wpierw roslina kwitnie to bierzesz z duzo iloscia azotu. Nie ma to poczytaj /admin - cenzura, link wygasł/ i mniej wiecej identyczny podobny nawoz na VEG dodawaj co tam znajdziesz. Pod poczatek wazny jest azot. Standardowo to biohumus. Napewno tez skoro to uprawa w boxie to bym Ci polecil OBOWIAZKOWO Supervita /admin - cenzura, link wygasł/ Podstawowa opcja ktora sie daje roslinie. Bez tego to naprawde wyrzucanie pieniedzy w bloto. Za 30zl masz na mega duzo (a jak tak malo roslinek to w chuj duzo). Daje najlepsze efekty. Stosuje go na in out i green i nie tylko do konopi :) Przy uprawie indoor jest bardzo wazne zeby dostarczac roslinie witamin i dlatego supervit jest niezbedny (w moim mniemaniu).

3. Wpierw namaczasz w wodzie nasiono. Potem wykladasz na wate na talerzyku i lejesz wode. Tak zeby byly mokre. Na to nasionka, kolejna warstwa i delikatnie ja spryskujesz. Najlepiej spryskiwaczem do wody. Potem do gleby jak juz beda kielki i koniecznie podlewasz!!! Zawsze przy przesadzaniu podlewamy. Potem podlewasz na czuja ;] Patrzysz palcem czy ma wilgotna glebe. Jak wydaje Ci sie ze nie to lejesz :)

Pozdrawiam Cieplo
Szop
ODPOWIEDZ