Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Uprawa i hodowla roślin konopi, wszystko na temat marihuany.
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

Witam wszystkich "farmerów";> :plantator: Nie będę ukrywał ze jest to dla mnie w sumie pierwsza hodowla i jako tako z doświadczeniem to może nie najlepiej, ale dam rade teorii trochę oczytałem:D nie mam też (chyba) zbytnio wymagających roślin:D :zadowolony:



Dane techniczne:-)

Osram VIALOX NAV-T (SON-T) 400W
Box w piwnicy 40x40x100
Lowryder#2
AK47 Automatic
Diesel Ryder


no i póki co to tyle, reszta wyjdzie w praniu, Zastanawiam sie czy te 4 rośliny się zmieszczą i czy 400W to nie będzie za dyzo<mysli> no ale to tez się okaże;] ktoś chętny niech się wypowie sam, Zdjęcia niebawem. Rośliny ledwo co wyszły z ziemi wiec nie ma chyba sensu ich fotografować:D
Awatar użytkownika
Szopen
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:42

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: Szopen »

Zrob foty boxa to moze cos poradze ewentualnie :)

Co do swiatla zarowa moze byc. Aczkolwiek nastepnym razem wez lepsza :) Nie bedzie napewno za duzo (takie pojecie dla rosliny nie istnieje). Z miejscem moze byc slabo. Musisz przeciez uwzglednic troche miejsca na wlot powietrza od dolu i nawilzanie. Ale to pokaz zdjecia boxa i wymierz jakie masz donice
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: WeedMen »

Masz do boxa jakieś wiatraczki? jeżeli ich nie masz kup najlepiej wiatraczki do komputera, 2 sztuki jeden wpychający powietrze a jeden wypychający i powinno być Git :bongo:
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

jednak sie pochwalic chce :D

Obrazek

co do zdjec boxa, to jutro, wymalowany białą matową wiec swiatełka jest, moze i taka nie jest najlepsza ale póki co wydaje mi sie ze zupełnie wystarczy chocby temu ze to są atomatyy;]
Ostatnio zmieniony 05 paź 2009, 23:57 przez farmer76, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

wiatraki to chyba na bank (temperatura zmusza), chce zastosowac CO2 w tabletach a własnie powiedzcie mi a propo temp jaka powinna byc temp w boxie najlepiej jaka najmniejsza jaka najwieksza i NAJLEPSZA:D A no i doniczki to koło 4-5 litrów, bardziej mysle 4;]
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: WeedMen »

Po 1 czytałeś Regulamin?
-Nie pisz post pod postem
-dodawaj małe zdjęcia z odnośnikiem do większych !!
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

własnie kombinowąłem jak to zrobic i mi to nie wyłazi;/
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: WeedMen »

jak wrzucasz fotki na /admin - upload wygasł/ to na dole masz linki i skopiuj link ktory jest na fora
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

teraz działa, a przedtem nie chciało, mniejsza o to, jak w koncu bedzie z temperatura?:D dzis mamusia zaatakowała mi AK47 Automatic, ehhh co za sadyzm, jak można zniszczyć zywą istote:d wrzucam go jeszcze raz na wate a sadzonki ewakuuje pod HPSa bedzie to dobre odrazu takie swiatło??
Ostatnio zmieniony 06 paź 2009, 11:04 przez farmer76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomeczek11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2009, 0:09
Lokalizacja: Holandia

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: tomeczek11 »

Cos ci lowryder nie dziala


przybliz swiatlo i daj odblysniki bo ci sie roslinki wyciagaja
i lepiej kup sobie ze 3 energooszczedne 20W [ razem da ok 300W ] bo za jedna zwykla 400 zaplacisz sporo za swiatlo ; )
Awatar użytkownika
Ziomek
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 25 wrz 2009, 15:38

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: Ziomek »

Nono mozesz dodac zdjecia swojch malych pociech co jakis czas;D
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

jak znajdzie się ten miłosierny i mi odpisze na wszystkie pytania na które jeszcze nikt mi nie udzielił odpowiedzi, to będę mu naprawdę wdzięczny i dostanie ode mnie dużo nasion Passiona#1 x PPP


Zdjecia jutro:D a miały być dzis, zapomniało mi sie, wybaczcie:D bo Szopen już czeka na zdjecia boxa:D jutro jutro pany, bez pospiechu:D
Awatar użytkownika
tomeczek11
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2009, 0:09
Lokalizacja: Holandia

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: tomeczek11 »

temp powinna byc ok 26-31 stopnii + wilgotnosc

postaw tam szklanke z woda czy cos w tym stylu
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

strasznosc wielka strasznosc, umarły mi rosliny, hyba HPS za duzo ciepełka daje i ziemia mi przyschła tylko zastanawiam sie czy to ewidetnie temu ze ziemia była sucha bo na głebogosci korzenia to ona nawet wilgotna była czy temu ze w boxie ogólnie za wysoka temperatura, wrzucam dzis nowe rosliny na wate i bedziemy na nowo wszystko działac:( a w miedzy czasie konstruuje wiatraki do boksika:( ze dwa trzy w rzedzie na wlot i ze dwa trzy na wylot
powinno byc co nie?
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: WeedMen »

No teraz myśle że bedzie ok a HPS/a ilo masz watowego ?
Awatar użytkownika
Szopen
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:42

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: Szopen »

Moje sugestie co do boxa:


1. WENTYLACJA. Bez tego dusza sie Twoje rosliny. Potrzebuja cyrkulacji powietrza. Tak wiec musisz zamontowac u dolu boxa wiatrak ktory bedzie tloczyl powietrze do srodka, a na gorze wyciagajacy. Do tego dodaj pare promieniowych od kompow. Jak masz za wysoka temperature (powyzej 31 przy wlaczonej lampie) to zamontuj pod lampa wiatrak zeby dmuchal na powietrze tuz pod zarowa. Jak bedzie w najwyzszym polozeniu. Mozesz tez zamontowac wiatraki tak ze latwo bedziesz mogl je przestawiac razem z lampa. Zawsze pomaga, Widze ze chyba mozesz pod zarowa wiatrak out zamontowac wiec polece Ci to rozwiazanie w celu obnizenia temperatury.

2. Podloga. Wyloz ja folia (najlepiej czarna lub biala) i zawin troche na sciany. Lepiej bedzie trzymac wilgoc i nie pojawi Ci sie plesn pod tymi deskami. Dodatkowo zawsze bedziesz mogl poprostu wylac troche wody w celu zwiekszenia wilgoci. Sadzonki lubia w okolicach 60% starsze planty 40%.

3. Jesli nie posiadasz higrometru to nabadz. Niby taka prosta opcja a niezbedna zeby dokladnie wiedziec jakie masz warunki.

4. Swiatlo. Widze ze zamontowales na sztywno. Na odblysniku powinienes miec 2 zaczepy. Wkrec haki w sufit i na linkach/lancuchu/sznurku konopnym podwies lampe zebys mial mozliwosc regulacji wysokosci. niezbedne w mojej ocenie.

Wstaw doniczki do srodka to bede mial lepszy obraz o wielkosci tego boxa calego :)


Pozdrawiam
Szop
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

dzieki za sugestie, masz nasionka jesli chcesz:d a co do wentylacji wąłsnie robie, potem ci pokaze jak to zrobiłem, a co do sztywnosci lampy no niestety musi byc sztywno, jak sie pewnie domyslasz, troche musze ukrywac sie z tym boksem, najstarszy m,łody czasem wejdzie do piwnicy, drugi młody--- jego boxa przejołem tak wiec temat prosty tyle ze on za bardzo z niego chyba nie kozystał bo go musze cały czas modyfikowac: :d 400W, prosze wrócic do poczatku watku to bedzie juz jasne:D Póki co bede testował co i jak, najwyzej troche popłyne na nasionach:D ale cóż zrobie juz raz i stabilne to bedzie to potem nie bedzie problemyu:D niestety pare istot musiało zginąć w imie dobrego boxa:D
Awatar użytkownika
Szopen
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 66
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:42

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: Szopen »

Skoro nie mozesz lampa regulowac to podpowiem Ci ze mozesz na czyms zawsze postawic wyzej doniczki :)
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

hahaha spoko, tyle to sie domusle ale czasem zdarzy sie nawet na takie pomysły nie wpasc:d dzis nieudało mi sie zrobic z tym boxem z ta wentylacja bo kolezanka z rybnika przyjechała, ujebalismy sie ajk swinie ina dodatek tego przejebałem tel. co za nie fart:D pozdro wszystkich, jutro pokaze co i jak tu na forum, jakie jpg damm moich wynalazków:D i juz mam higrometr D z termometrem:D
Awatar użytkownika
panicz
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 182
Rejestracja: 23 cze 2009, 23:31

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: panicz »

moge zapytac gdzie mieszkasz bo ja mieszkam Blisko Rybnika
Awatar użytkownika
farmer76
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:36

Re: Październik 09' Fotoleracja i takie tam:D

Post autor: farmer76 »

Kęty, powiat oświęcimski, popatrz na mapie czy gdziekolwiek:D zoomi i takie tam:D
ODPOWIEDZ