Klonowanie

Uprawa i hodowla roślin konopi, wszystko na temat marihuany.
Awatar użytkownika
rasta czolgista
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 57
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:45

Klonowanie

Post autor: rasta czolgista »

w tym roku w wypadku zginęły mi 4 roślinki została jedna której jeszcze nie przesadziłem na dwór (nie chciało mi sie wychodzic do lasu) z tego powodu chciałem zrobic chociarz 1-ego klona ale sęk w tym ze nie wiem jak.

w ogóle to opłaca sie robić klony na out??

jak ktos wie coś o klonowaniu proszer o pomoc.
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Klonowanie

Post autor: Holender »

Jak już masz większą roślinę z dolnymi odrostami i wiesz że jest kobietą, obcinasz te dolne odrosty(gałęzie) i wsadzasz do wody z jakimś ukorzeniaczem i czekasz aż puszczą korzenie i sadzisz.
I masz klony, jak robisz klony z kobiety to masz na 100% kobiety.
Awatar użytkownika
rasta czolgista
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 57
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:45

Re: Klonowanie

Post autor: rasta czolgista »

dzęki wielkie ,ale gdyby nie te burze mialbym 5 zdrowych krzaczkow a nie 1.
Awatar użytkownika
Sambo
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 28 cze 2009, 9:34

Re: Klonowanie

Post autor: Sambo »

Hej!

Jaki dobrać stosunek ilości ukorzeniacza do ilości wody?
Pytam bo niechcący mógłbym uszkodzić klony a tutaj nie o to chodzi!

Z ciekawości chciałbym też zapytać Ciebie Gost co sądzisz o naturalnych ukorzeniaczach tj. wit b.....już dokładnie nie pamiętam numeru indeksu
ale wiem że doskonale sprawdza się w ukorzenianiu odszczepek salvii divinorum w natlenowanej za pomocą pompki wodzie. ????

Kolega ma roślinkę i też chciałbym poczarować z odszczepkami stąd moje wątpliwości.......

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Klonowanie

Post autor: Holender »

Co do dawkowania to powinno pisać na opakowaniu.

Naturalne jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Haszysz
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 342
Rejestracja: 25 cze 2009, 15:04

Re: Klonowanie

Post autor: Haszysz »

ja sie pytałem matki to mi powiedziała ze niektóre rosliny wypuszczaja bez ukorzeniacza a niekture z tzn mozna wsadzic roslinke do wody i moze tez wypusci ale z ukorzeniaczem lepiej jak to jest czy ktos prubowal czy bez tez wypusci ???
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Klonowanie

Post autor: Holender »

Lepiej dać ukorzeniacz
Awatar użytkownika
Sambo
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 34
Rejestracja: 28 cze 2009, 9:34

Re: Klonowanie

Post autor: Sambo »

Elo
Ja ukorzeniłem kiedyś moje Early Misty :] bez ukorzeniacza...w samej ziemi... :D.Nic nie kombinowałem tylko czekanie.
Stało się tak może z tego powodu że była żyzna ziemia bez robaków .
Dałem ją w ostateczności koledze [stwierdziłem że jest zbyt mała w porównaniu z innymi i nie pasuje do reszty gigantów] , przesadził ją do lasu i zjadły mu ją jakieś zwierzaki ;/ krzywo bo zaczęła ładnie rosnąć....
Z ziemią jak widać można prubować ale mimo wszystko ukorzeniacz daje większe szanse roślince do samonaprawy.

Pozdro :palacz:
Awatar użytkownika
Legion
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 62
Rejestracja: 27 cze 2009, 12:22

Re: Klonowanie

Post autor: Legion »

Klonik da rade zrobić a najlepsze klony robi się z rośliny w połowie fazy wegetatywnej. A najlepsze wychodzą z feminizowanego ziarna bo 100% kobita i będzie bez rozczarowania ukorzeniacz do zielonych i żyletka albo coś podle ostrego ucinasz pod kontem około 40 stopni zamaczasz uciętą końcówką w wodzie i trochę ją tam trzeba pomerdać by nie znalazł się tam jakiś bąbelek powietrza ani żadny inny syf. I zanurzasz czy zamaczasz to w ukorzeniaczu tak jak pisze w instrukcji obsługi tego co posiadasz w w glebę lub inne podłoże które masz i klonika pod 24 przez pierwszy tydzień a następnie 18 na 6.
Ja bawiłem się w klony z automatów i też wychodzą!!! można je ukorzenić i np; zrobić nasionko albo użyć hormonów by taka roślina miała wielgachne kwiaty :bongo:
Awatar użytkownika
Fasted
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 29 cze 2009, 20:31

Re: Klonowanie

Post autor: Fasted »

Kup sobie Ukorzeniacz - korzonek z DS bardzo dobry jest. Upierdolisz klona pod / 45 Stopni zamocz w wodzie na 4-5mm i wjeb do tego proszku i pozniej wjeb do ziemi lub włokna mineralnego. utrzymuj duzą wilgotnosc 60-80% i temp 19-23 Stopnie nie mnije nie wiecej bo zjebiesz ;P
Awatar użytkownika
Haszysz
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 342
Rejestracja: 25 cze 2009, 15:04

Re: Klonowanie

Post autor: Haszysz »

ok to ja bende z ukorzeniaczem jednak lepiej kombinowal :szczęśliwy:
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Klonowanie

Post autor: devilble »

ja też to rozwiązanie spróbuje , nawet nie wiedziałem kiedyś ,że tak można
ODPOWIEDZ