Ruderalis

Uprawa i hodowla roślin konopi, wszystko na temat marihuany.
Awatar użytkownika
Legion
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 62
Rejestracja: 27 cze 2009, 12:22

Ruderalis

Post autor: Legion »

Cannabis Ruderalis- słowo ruderalis pochodzi z niemieckiego ruderal - określa chwast rosnący na poboczu lub na odłogach ziemiach nie należących do nikogo cannabis ruderalis jest nie uprawiana dlatego ze ani nie wytwarza żywicy ani włókien dla przemysłu Ale wytrzymuje surowe warunki mrozy dla niej nie są obce. Rosnie głównie w Rosji i w centralnej europie w Polsce można natknąć się na ten gatunek w lasach lub na innych nie zagospodarowanych terenach. Mity mówią ze Ruderalis to zbuntowana konopia indyjska przechodząca w sative. Lecz została sklasyfikowana jako nowy gatunek z czego jesteśmy jak zadowoleni. Ruderalis ma dar samo zakwitania co za tym stoi roślina zakwita sama nie zależnie od fotoperiodu Dzięki ruderalisowi mamy nowe odmiany posiadające dar samozakwitania ‘auto-flowering’. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak ta mała roślina nam pomogła i ile jej zawdzięczamy odmiany które u nas w Polsce by nie doszły bo zabrakło by im 30 dni. A dzieki ruderalis staje sie to możliwe i całkiem realne. Ruderalis zakwita wtedy gdy osiągnie pewne stadium dojrzałości około siedmiu tygodni 5-7 międzywęźle dlatego ze roślina przystosowała się do krótkiego lata panującego w chłodnych klimatach i długiej zimy Nasiona ruderalis mogą leżeć więcej niż 1 sezon zamarzniętej ziemi jest to jakieś przystosowanie do sórowego klimatu wtegy gdy nasiono ma odpowiednie warunki zaczyna kiełkować. Ruderalis charakteryzuje się
zaleznści między wzrostem a wydaniem nasion jest to około 10 tygodni Typowa ruderalis jest z karłowaciała od 10do 50cm wysokość zalezy od warunków panujących w danym klimacie ma szerokie krótkie
lście tak jak idnica i przewagę CBD nad THC .
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Ruderalis

Post autor: Holender »

Dużo obecnych odmian posiada gen tej starej konopi, choćby Lowryder.

Ale spotkać ją na dziko rosnącą przynajmniej w Polsce to już chyba się nie da.
Awatar użytkownika
maku2225
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 81
Rejestracja: 25 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: pestka

Re: Ruderalis

Post autor: maku2225 »

w takim razie ja mam jedno pytanie mam rudego lisa od thc-thc czyli to jest AF tak ?? z tego wykina, ze tak bo przy swieceniu 18/6 sama zaczela kwitnac a ale akurat wtedy kupilem dodatkowa swietlowke na flo moze to przyspieszylo.. a i jeszcze jedno takie pytanko skoro to AF to nie musze im swiecic 12/12 tylko byle nie mniej niz te 12/12 a to jak bede swiecil 15/9 to beda wieksze zbiory ?? bo tak troche logicznie myslac to ona na wege juz nie wejdzie a kwiaty beda mialy wiecej czasu na rozwijanie sie :)
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Ruderalis

Post autor: Holender »

Rudy nie ma Autoflo, pierwotnie Ruderalis posiadał coś w stylu autofloweringo i właśnie tą cechę wyciągnięto z Ruderalisa i zrobione LR.

Rudealis Skunk to połączenie głównie cech Ruderalisa i Skuna więc nie posiada autoflo ja przynajmniej nie zaobserwowałem go.
Awatar użytkownika
maku2225
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 81
Rejestracja: 25 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: pestka

Re: Ruderalis

Post autor: maku2225 »

to moze faktycznie ta swietlowka na to wpłyneła a sprawa wygladała tak mialem 3 zarowki i zakupilem 4 na flo swiecilem po 18h mialem o 23 zgasic ale zabalowalem z kumplem i do domu wrocilem o 10 rano ;p zgasilem na godzinke spryskalem (roslinki mialy nie cale 2 miechy) i po godzinie znowu swiecilem 18 na drugi dzien patrze wloski na kazdej...
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Ruderalis

Post autor: WeedMen »

to ladnie mysle ze zalezy to od odmiany nie ktore sa bardziej wrazliwe na duzo ilosc promieni dla nie ktorych to nawet lepiej :) :bongo:
ODPOWIEDZ