Mapa gdzie sadzić

Uprawa i hodowla roślin konopi, wszystko na temat marihuany.
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

Oto mapa pokazująca miejsca gdzie można posadzić nasze pociechy:
/admin - cenzura, link do obrazka wygasł/
Awatar użytkownika
ZNB
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 86
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:46

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: ZNB »

waznym jest takze dobor glwby..jesli sadzimy w okolicy zarosnitej przez iglaki znaczy to ze ziemia jest jalowa i uboga w nimeraly dlatego tez alezalo by w tym przypadku nawiesc ziemi ze sklepu,jednakze sasiedztwo drzew iglastych moze znaczyc zmniejszona aktywnosc slimakow lub nawet ich brak..
patrykmis3
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:50

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: patrykmis3 »

Ja zasadziłem 6 nasion Ruderalis Skunk między pokrzywami i ani jedna nie wykielkowała. Takze moim zdaniem nie ma co sie sugerować bujną zielenią dookoła tylko poprostu wymienić ziemie na taka ze sklepu.
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

Mogła być też taka sytuacja że wyrosły tylko ślimaki je zjadły bardzo często tak się zdarza, ważna żeby zabezpieczyć miejsce przed tymi potworami.
Awatar użytkownika
ZNB
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 86
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:46

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: ZNB »

ZNB pisze:
patrykmis3 pisze:Ja zasadziłem 6 nasion Ruderalis Skunk między pokrzywami i ani jedna nie wykielkowała. Takze moim zdaniem nie ma co sie sugerować bujną zielenią dookoła tylko poprostu wymienić ziemie na taka ze sklepu.
kolego po pierwsze nie sadzimy nasiona na przypal,wkladajac je w ziemie, tylko najpierw kielkujemy je na talerzyku,potem sadizmyw mniejszych pojemniczakch by finalnie,gdy juz beda na tyleduzeze beda w stanie poradzic sobie samodzielnie w terenie przesadzic je na miejesce ich przeznaczenia..jesli wszystkie powyzsze czynnosci zostalywykonane poprawnie, nie ma mowy zeby krzak nie wyrosl.. jesli poprostu wrzuciles nasiona w ziemie i cvzekales azkrzak sam wyrosnie to nic dziwnego ze nic z tego nie wyszlo..aco do sugerowniaa sie rosnaca wokol roslinnoscia to jest to jedna z najlepszych metoda doboru miejsca na spota bo tylko po tym co rosnie wokolo mezmy zakladac jaka jestgleba,jakie tam panuja warunki do rozwoju i czy wogole jest sens cos sadzic..jesli nie masz zamiaru brac pod uwage tego co rosnie na twoim przyszlym spocie to prawdopodobnie nie odruznisz czarnoziemu od pustyni i dla ciebie oba te podloza nie beda sie niczym roznic..pozdro
Ostatnio zmieniony 24 cze 2009, 13:25 przez ZNB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: devilble »

ej Panowie a ja mam takie pytanie czy mogę już sadzić na dworze jak w doniczkach mają już 30-35 cm wysokości ??(uprawa to Ruderalis Skunk ),nie dodawałem żadnego oświetlenia lampowego ,rosną już tak ponad miesiąc tylko nawozy dawałem troszeczkę i czy mogę już posadzić je na dworze ??
Awatar użytkownika
ZNB
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 86
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:46

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: ZNB »

jak najbardziej kolego..sa na tyle wysokie ze poradza sobiez silnijeszym wiatrem i kiepska pogoda, jednakze powaznym zagrozeniem dla nich beda slimaki..w tym sezonie stracilem 4 30cmetrowe blueberry x new power plant wlasnie przez tych malych oslizlych narkomanow..znajdz odpowiednie miejsce czyt. bardzo dobrze oswietlone,zabezpiecz spota przed szkodnikami oraz ludzmi (nie wiem ktore z nich jest bardziej niebezpieczne dla uprawy) i wszystko powinno byc ok..
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: devilble »

czytałem ,iż przed ślimakami może pomóc drut ostry ,obwijasz na dole dosyć ciasno ,trochę opiłków dodajesz jeszcze takich też ostrych i gitara!!
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

Szlaka taka z wypalonego węgla jest już lepsza, albo rozdrobnione szkło, a najlepiej kupić jakiś środek w ogrodniczym
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: devilble »

ale drutem można dla pewności obwinąć i to szkło też niezłe.Ale też trzeba uważać na mrówki
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

Na mrówki to mrówkojada zakosić z ZOO i przywiązać do krzaka :nabija się:
Ale tak poważnie to mrówki chyba nic nie robią, bo zwykle są mięso żerne owady wpieprzają.
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: devilble »

no tak ale ślimaki to plaga , ale wróćmy do tematu gdzie sadzić ,ja posadzę swoją uprawę na skraju takiego lasku , dobrze najpierw przekopię ziemie tak na 1,5 m :z krzakiem: potem dodam azotanu amonu trochę biohumovitę ,oczywiście jak posadzę to będzie dobrze i ten drucik oraz szkło
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

Dodaj jeszcze dolomitu
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: devilble »

ile kosztuje dolomit w ogrodniaku ??
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

grosze 5 zł może nie więcej
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: devilble »

ale tylko raz się go dodaje czy więcej i tak mniej więcej ile ??
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

Możesz zawsze trochę dodać do nawozu i dawać go co jakiś czas z nawozem
Awatar użytkownika
ZNB
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 86
Rejestracja: 23 cze 2009, 22:46

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: ZNB »

robi sie tutaj maly offtop..moze zalozmy temat szkodniki i tam sie wypowiadajmy na ten temat..do admina: prosze pozamiatac na forum..pozdro
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

Każdy może założyć nowy temat, nawet by wypadało.
pdg
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2009, 23:34

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: pdg »

ja ze slimakami nie mam problemu, posadzilem przy mrowisku a jak sa mrowki to jeszcze lepiej dla krzaka bo rzyznia glebe :Fajny:
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: devilble »

a jeśli chodzi o światło to jak w końcu sadzić ? tak aby były całe naświetlone czyli powycinać w około inne chwasty czyli w takim lasku czy lepiej gdzieś koło polany (oczywiście aby były przykryte przed wzrokiem przechodniów ) czy macie inne miejsca jakieś dobre ?? każdy pomysł się przyda ??
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

Lepiej koło polany i powycinać wszystkie chwasty
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: devilble »

też tak myślę i następnym razem zasadzę w takim miejscu (nasionka już mam od thc )
Awatar użytkownika
Arczi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 80
Rejestracja: 25 cze 2009, 10:09

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Arczi »

Co myslicie o spotach w szkółkach lesnych?? :z krzakiem: ogrodzone nikt nie łazi drzewka dookola rosna sa polanki gdzie mozna sadzic:D oczywiscie nie w nowo zalozonych szkolkach lesnych tylko takich starszych ale gdzie jeszcze jest ogrodzenie :szczęśliwy: ja w tym roku takiego mialem tylko sadzilem pierwszy raz i nie sprawdzilem jaka jest gleba:( szlak trafil cala uprawe ale na nastepny rok mam zamiar tez tam posadzic do okola rosna iglaki , bardzo wysoka trawa taka do 180cm i gdzieniegdzie Dąb czy wystarczy wykopac dolki i wsypac tam kupiona ziemie tak z 5 l na roslinke,??
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

U mnie koszą trawę w takich szkółkach nawet w starych więc odpada, a ziemia jest tam słaba jak są iglaki, lepszy jest las z liściastymi drzewami
Awatar użytkownika
Arczi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 80
Rejestracja: 25 cze 2009, 10:09

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Arczi »

Wrzucam fotke polany ktora wczoraj wyczaiłem:PP ale nie wiem czy jest dobra, widok z lesnej drogi:) Polana jest za pasem drzew ktore odgradzają ją od dzikiej łąki, są to tereny przy samym jeziorze dlatego ziemia jest tam praktycznie caly czas mokra i dodatkowe podlewanie odpada, czy mógłbym tam posadzic kilka roslinek? nie mialy by za mokro? oczywiscie wykopal bym maly dolek wsypal troche kupnej ziemi z 5 - 10 l.
/admin - cenzura, link do obrazka wygasł/
na polanie rosnie taka ostra trawa, roznego rodzaju kwiatki , chwasty i ziola:P musial bym tam wpasc z jakas kosa zeby zrobic miejsce :z krzakiem: nie wiem czy tak z 0,5m pod powierzchnia nie jest torf bo z 1km dalej jest kopalnia torfu wiec mozliwe ze gleba jest ta sama, co robic? miejsce jest fajne trudn odostepne i nic nie bedzie widac z drogi:PP
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: WeedMen »

No miejsce nawet nawet z tego co wiadać♠ na Foto
Awatar użytkownika
Arczi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 80
Rejestracja: 25 cze 2009, 10:09

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Arczi »

Ale czy na takich podmoklych terenach mozna sadzic?
Awatar użytkownika
WeedMen
super grower
super grower
Posty: 685
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:12
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: WeedMen »

No wiesz spota musisz se sam opatrzyć wiedzieć czy ktoś tam po za toba chodzi czy jest dobra gleba itp. :bongo:
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Holender »

Podmokły teren nie jest dobry, ja w tym roku straciłem dużo krzaków bo mi zalało
Awatar użytkownika
Arczi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 80
Rejestracja: 25 cze 2009, 10:09

Re: Mapa gdzie sadzić

Post autor: Arczi »

A gleba tam jest dobra do sadzenia? z woda bym sobie raczej poradzil:P cos bym wymyslil zeby nawet przy wiekszych opadach woda tam nie stala, a kawalek dalej jest rów do którego wiekszac wody spływa. Zawsze moge wkopac jakies scianki slomianki:P wiecie takie male podkaldki i troszke odgrodzic a kawalek dalej wykopie kilka dolkow do ktorych bedzie splywac nadmiar wody, nie wiem jeszcze jak tam jest z naslonecznieniem ale powinno byc duze. Narazie musze skolowac jakis sierp:D wykosic troszke i zobaczyc co tam jest pod ta roslinnoscia:PP
ODPOWIEDZ