Metody kiełkowania nasion

Uprawa i hodowla roślin konopi, wszystko na temat marihuany.
Awatar użytkownika
Holender
grower
grower
Posty: 594
Rejestracja: 22 cze 2009, 10:08

Metody kiełkowania nasion

Post autor: Holender »

Jedną z najbardziej popularnych metod kiełkowania nasion jest metoda kiełkowania na chusteczkach higienicznych.
Do płaskiego pojemnika wykładamy dwie chusteczki higieniczne następnie wykładamy na nie nasiona, później przykrywamy nasiona dwiema kolejnymi chusteczkami, zalewamy to wszystko wodą z kranu, następnie wstawiamy to do ciemnego i ciepłego miejsca około 25-26 stopni.
Awatar użytkownika
rasta czolgista
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 57
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:45

Re: Metody kiełkowania nasion

Post autor: rasta czolgista »

Dobra jest też kiełkowania na krążkach torfowych które podlewa się opisaną na opakowaniu ilością wody wsadza nasionko i czeka .


Osobiście sprawdzilem tą metodę i nie narzekam plusem jest też fak że praktycznie od razu mamy podłoże dla roślinki
patrykmis3
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 15
Rejestracja: 24 cze 2009, 11:50

Re: Metody kiełkowania nasion

Post autor: patrykmis3 »

JA kielkuje w sposob nastepujący, wkladam na 8-10 h do wody nasiona, nastepnia do ziemi i po 3-5 dniach wyrasta roslina. Wszystkie rosliny indoor ktore robilem w ten sposob mi wykielkowaly. Moze fart a moze zaleta tej metody.
Awatar użytkownika
devilble
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 349
Rejestracja: 24 cze 2009, 13:06

Re: Metody kiełkowania nasion

Post autor: devilble »

Gost pisze:Jedną z najbardziej popularnych metod kiełkowania nasion jest metoda kiełkowania na chusteczkach higienicznych.
Do płaskiego pojemnika wykładamy dwie chusteczki higieniczne następnie wykładamy na nie nasiona, później przykrywamy nasiona dwiema kolejnymi chusteczkami, zalewamy to wszystko wodą z kranu, następnie wstawiamy to do ciemnego i ciepłego miejsca około 25-26 stopni.
Ja tak samo robię jak Gost , ponieważ dzięki takim metodą jest duża szansa ,że wszystkie wykiełkują.
Awatar użytkownika
maku2225
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 81
Rejestracja: 25 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: pestka

Re: Metody kiełkowania nasion

Post autor: maku2225 »

kiedys tez dawalem na szklany talezyk pestki i zalewalem woda tak, ze plywaly i jak zaczely sie topic to i tak troszeczke odstawaly od wody i bylo elegancko
Awatar użytkownika
Gucioss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2009, 11:21

Re: Metody kiełkowania nasion

Post autor: Gucioss »

Ja wrzuciłem od razu do doniczki zrobiłem małą dziurę 1,5 cm przez 2 dni nasiona były odkryte nasiona dopiero jak zaczęły kiełkować to przysypałem nasiona i na 14 nasion 1 nie wykiełkowało.
Też to jest dobre.
Awatar użytkownika
Rob
super grower
super grower
Posty: 631
Rejestracja: 12 sie 2009, 9:19

Re: Metody kiełkowania nasion

Post autor: Rob »

ja daje ziemie ogrodniczą do doniczki zalewam wodą czekam aż spłynie uklepuje. robie dziurki na okolo 0,5cm zakrywam ziemią i czekam cierpliwie kiełkują w 98,9% bardzo dobra i bardzo prosta metoda. ;D
ODPOWIEDZ