Użytkownicy konopi indyjskich są zdrowsi ?

Badania nad cannabis, wykorzystanie konopi w technologi.
Pablo
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 18
Rejestracja: 09 paź 2020, 9:29

Użytkownicy konopi indyjskich są zdrowsi ?

Post autor: Pablo »

Czy użytkownicy marihuany rzadziej chorują na raka? Badania na to wskazują,iż są zdrowsi i rzadziej zachorują na raka niż osoby niebędące użytkownikami konopi.Dr Thomas M. Clark z Indiana University South Bend. Clark zidentyfikował 34 różne badania kliniczne dotyczące wpływu konopi indyjskich na raka i wykorzystał analizę statystyczną, aby odkryć związek między używaniem konopi indyjskich a ryzykiem zachorowania na raka i zauważył, że ​​dym z konopi zawiera kilka czynników rakotwórczych podobnych do tych zawartych w dymie tytoniowym, które mogą potencjalnie zwiększać ryzyko rozwoju raka płuc lub pęcherza u palaczy trawki.
„Rak jest główną przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych prognozuje się, że w 2019 roku pojawiło się ponad 1,7 miliona diagnoz raka i 607 000 zgonów.“- Mówi Clark
Biorąc pod uwagę wszystkie formy raka, analiza statystyczna wskazuje, że używanie konopi indyjskich może zmniejszyć ryzyko raka nawet o 10 procent,ale jeżeli chodzi o raka jąder marihuana nie zmniejszyła znacząco ryzyka zachorowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Badania i Technologie”