Hps do boxa

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
piotriss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2013, 14:01

Hps do boxa

Post autor: piotriss »

Witam mam pytanie czy hps 150w o barwie 1800k może być dla automatów czy nie.I czy taki hps odpali na gnieździe e 40.Bo odbłyśnika nie zamierzam kupować z gniazdem e 40 tylko chcę kupić samo gniazdo e 40 do lampy i lampę a odbłyśnik zrobię sam.Czy nada się wogóle taka lampa o barwie 1800k ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Hps do boxa

Post autor: Nico »

Może być. Na gnieździe e40 będzie ok, tylko, że do HPS musisz mieć zasilacz. Ale o tym na pewno wiesz [usmiech]
piotriss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2013, 14:01

Re: Hps do boxa

Post autor: piotriss »

Nico tylko czy na pewno może być bo nie pisze nigdzie,że jest na wzrost + kwitnienie albo na wzrost lub kwitnienie.Facet mówił,że to lampa taka jaką montują w tych latarniach na ulicy.To czy na pewno może być.Ona ma jakoś 16500 czy 17500 lumenów.tylko dziwi mnie ta barwa 1800k jaka to ona dokładnie jest bo nie mogę znaleźć.Ten hps byłby do boxa 40x40x100 szerokość,długość,wysokość.To ta lampa byłaby dobra tylko do automatów raczej tak.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Hps do boxa

Post autor: Nico »

HPS jest uniwersalna do wszystkich rodzajów roślin. Tylko musisz pamiętać, że nieźle grzeje i potrzebuje zasilacza aby się nie spalić.
piotriss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2013, 14:01

Re: Hps do boxa

Post autor: piotriss »

to wytłumacz mi Nico po co wszyscy piszą na forach,że na wzrost taka barwa ma być a na kwitnienie taka nieraz bo już nie rozumiem.Czyli ten hps nadaje się jak najbardziej.Nie będzie roślinkom brakowało światła czy coś i będą normalnie rosły tak na tej barwie 1800k.

Czyli potrzebuję tą lampę 150w do tego gniazdo e40 + zasilacz tak.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Hps do boxa

Post autor: Nico »

Bo jeżeli używasz innego oświetlenia z mniejsza ilością lumenów to barwa jest bardzo istotna. Ponadto jeżeli ktoś faktycznie ma kasę to może na weg np CFL wsadzić a na flo zmienić na HPS. Ale większość domowych boksów używa samej HPS gdyż ilość lumenów jaką dostaje roślina jest wystarczająca.

Do boksa o tych wymiarach to nawet HPS 100W by Ci wystarczył. Ale różnica w cenie niewielka więc w sumie możesz mieć mocniejszą.
Lampa HPS potrzebuje zasilacza w celu uniknięcia przepalenia. Więc tak potrzebujesz żarówki HSP gniazda i zasilacza. Może to kupić na allegro lub w growshopach w komplecie.
piotriss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2013, 14:01

Re: Hps do boxa

Post autor: piotriss »

Więc tak potrzebujesz żarówki HPS gniazda i zasilacza.

To mogę kupić u siebie w mieście na miejscu więc problemu nie ma.Czyli ten hps o barwie 1800k nadaje się do uprawy tak.Będę uprawiał głównie odmiany AF czyli ten hps będzie ok.
piotriss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2013, 14:01

Re: Hps do boxa

Post autor: piotriss »

No napisałby by już ktoś coś po zaraz się dzień kończy a ja nie wiem czy ta lampa się nadaje o tej barwie bo nikt nie napisał czy z ta barwą może być do diabła. [mur] [mur] [mur] [mur]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Hps do boxa

Post autor: Nico »

Nadaje się. Kupuj i uprawiaj [usmiech]
piotriss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2013, 14:01

Re: Hps do boxa

Post autor: piotriss »

Ok wielkie dzięki lecę do sklepu już.Mam nadzieję,że będzie wszystko ok z ta lampą i roślinkami.

Edit: Nie zdążyłem kupić bo zamknięte już było muszę czekać do jutra [pobity] Wyczytałem,że barwa 1800k to barwa w oświetleniu świeczki. Czyli będzie to dobra barwa na wzrost i kwitnienie dla AF. [usmiech]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Hps do boxa

Post autor: Nico »

A wyczytałeś też ile świeczka ma lumenów? [usmiech]
piotriss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2013, 14:01

Re: Hps do boxa

Post autor: piotriss »

Na jakiejś stronie wyczytałem,że świeczka ma 0.3 [lm/W].Ten hps 150w o barwie 1800k co patrzyłem ma 17500 czy 18500 lumenów czyli będzie ok i tak będę miał nadwyżkę lumenów :) Ale skoro piszesz Nico,że się nadaje do automatów to jutro kupuję i montuję z resztą sprzętu.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Hps do boxa

Post autor: Nico »

To jak już zmontujesz, to daj jakąś fotkę jak to wygląda [usmiech]
piotriss
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2013, 14:01

Re: Hps do boxa

Post autor: piotriss »

Ok na pewno postaram się dać coś dzisiaj wieczorem lub jutro.
ODPOWIEDZ