POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
kml1908
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:50

POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: kml1908 »

Witam,
mam pytanie przymierzam się do mojej pierwszej uprawy i zakupiłem sobie ten zestaw /admin - link wygasł/ jakoś udało mi się uporać z podłączeniem hps chociaż mam jedną wątpliwość bo nie mogę dokręcić żarówki do końca( tak mi się wydaję że nie jest do końca) i jest delikatnie przechylona w lewo ale sprawdzałem i świeci a boję się mocniej dokręcać żeby nie pękła... mam nadzieję że może tak zostać... Moje główne pytanie dotyczy wentylacji mam wentylator który jest w zestawie i dokupiłem drugi trochę mniejszy(wyciągający łazienkowy) i teraz zastanawiam który gdzie podłączyć z tego co czytałem gdzieś na forum to lepiej żeby mocniejszy był wyciągający? i czy filtr podłączyć bezpośrednio pod went i umieścić w boxie czy lepiej na zewnątrz? dodam że nie planuję umieścić w środku 2-3 roślinki. a i jeszcze jedno pytanie bo w zestawie miałem luzem dwa kable z wtyczkami na końcu jedną oczywiście podłączyłem do zestawu hps a drugą mogę podłączyć bezpośrednio pod wentylatory czy muszę podłączyć jeszcze jakiś zasilacz do nich? I jeszcze jedno czy dwa wentylatory wystarczą na taki box czy dorzucić jeszcze mieszający do środka? liczę na wasza pomoc bo chciałbym jak najszybciej ruszyć z tematem....

A teraz druga sprawa w zestawie była ziemia PLAGRON ALLMIX i do tego mam jeszcze zestaw nawozów PLAGRON 100%TERRA (terra grow, terra bloom, power roots, pure enzym, green sensation) i moje pytanie jest takie czy przy tej ziemi można używać jeszcze jakiś nawozów na weg ponieważ producent pisze że ziemia starcza na 6tyg bez nawożenia? Czy jedynie nawozić jak zacznie kwitnąć? Najlepiej jak by ktoś "kumaty" podpowiedział mi których z tych nawozów mogę użyć przy tej ziemi tak żeby nie przedobrzyć i nie spierniczyć wszystkiego...

Mam nadzieję że ktoś mi coś pomoże:)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: Nico »

Jeżeli Twoje pytania są nadal aktualne to daj znać.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: Niekwestionowany »

Sama ziemia nie wystarczy... Jest takie coś jak canna veg tania i dobra ;) wszystko inne planujesz dobrze... Najważniejsze to zacząć a potem jeżeli założysz fotorelacje to na pewno ci zawsze pomogę ;) lampa jak siedzi i świeci to nie dokręcaj bardziej... Dostałeś do lampy zasilacz? Lampę podłączasz do zasilacza a z zasilacza drugim kablem do prądu... Kup sobie jeszcze mieszkający do środka a mocniejszy daj wtlaczajacy...
kml1908
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:50

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: kml1908 »

Już jakoś się uporałem z tą wentylacją dałem ten mocniejszy na wyciąg a wlot zostawiłem pasywny i dzis wlasnie wrzuciłem mieszajacy taki 15cm wiatraczek bo tylko cos takiego udalo mi sie znalesc w markecie mam nadzieje ze da rade, poki co umocowalem go pod sufitem i dmucha w dol nie wiem czy moze tak byc? bo jak go postawilem na dole to troche bujal roslinkami i balem sie ze moze to im zaszkodzic... Roślinki już tam siedzą od tygodnia i myśle że nie jest źle:) miałem jeszcze mały problem z wyciszeniem wentylacji bo box mam w pokoju gdzie śpie i ogólnie troche przeszkadzało mojej drugiej połówce;p ale troche wygłuszyłem zabudowując go w pudle i wypełniłem watą, troche lepiej ale i tak szumi... Zakupiłem ściemniacz do światła żeby go przyciszać trochę na noc ale za cholere nie wiem jak go podłaczyc a nie bylo zadnej instrukcji... Raz już probowalem to wywalilo korki w chalupie i spalil sie przedluzacz takze juz sam nie probuje bez pomocy:P heh Jak by byl ktos chetny kto ma o tym pojecie to moge wrzucic foto i moze by mi pomogl to byl bym wdzieczny:)

Odnosnie tej ziemi co napisałes to myslisz zeby podkarmic je jeszcze troche? Niby producent pisze ze nie trzeba nawozic do 6tyg a boje sie ze je popale jak dam im jakies nawozy jeszcze...
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: Niekwestionowany »

Ten nawóz możesz spokojnie lać na veg już po trzecim tygodniu ;)

/admin - link wygasł/
kml1908
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:50

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: kml1908 »

Ale chodzi o to że ja mam już cały zestaw nawozów plagron 100%terra i zastanawiam się czy moge uzyc ktoregos z tamtych... Jest tam:
-terra grow
-terra bloom
-power roots
-pure enzym
-green sensation
kml1908
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:50

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: kml1908 »

Jeśli chodzi o ten ściemniacz to wygląda to tak:
Obrazek

a tak wyglądała moja pierwsza proba podlaczenia i z tego co wiem to doprowadzilem do zwarcia pewnie przez to ze podlaczylem niebieski i brazowy kabel przy ACIN razem i teraz nie wiem jak to podlaczyc zeby bylo ok... Pewnie jeden z tych kabelkow musze podlaczyc obok masy tylko ktory? czy nie ma wiekszej roznicy? tak samo nie wiem czy przy ACOUT jest roznica ktory kabel bedzie z ktorej strony tzn czy niebieski z lewej czy odwrotnie?

Obrazek
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: Niekwestionowany »

Nie znam tych nawozów i najlepszym rozwiązaniem bd jak sobie poczytasz na ich stronie albo tam gdzie je kupiłeś na co one są i kiedy je się podaje ;)
kml1908
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:50

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: kml1908 »

Ogólnie to wiem mniejwiecej na co są i kiedy je podawać bo dostałem tabelke do nich tylko własnie nie wiem jak zareaguja z ta ziemia skoro jest juz wstapnie nawieziona i ma chyba dosc wysokie EC... boje sie ze je popale przez to:/ ale chyba zrobie tak ze jednej bede dodawal nawozy a drugiej nie i zobaczymy co z tego wyjdzie:)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: Niekwestionowany »

Kolego trochę logiki... Skoro nasz nawozy wyłącznie na kwitnienie to lejesz je tylko na kwitnienie kumasz? Jak masz coś na veg to możesz to dawać po trzecim tygodniu od wyjścia roślin z ziemi... Jeżeli nie to albo sobie kup albo niech siedza na vegu tylko na nawozach z ziemi do czasu za kwitniecia...
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: Nico »

Z elektryką Ci nie pomogę, ale google wszystko potrafi znaleźć [usmiech] Z tym ściemniaczem to niegłupi pomysł. Wiatraki jak chcesz cichsze to idź do sklepu z częściami do komputerów. Powiedz że chcesz jak najcichsze wiatraki do obudowy i Ci polecą w różnych rozmiarach [usmiech]
Jak buja troszkę roślinkami to bardzo dobrze, bo to je wzmacnia. No chyba że je wygina do ziemi [usmiech]
Co do ziemi, to na pewno na 2-3 tygodnie uprawy nie trzeba nawozów później lepiej zacząć podlewać. Moja propozycja zacznij od 1/4 dawki jaką zaleca producent i obserwuj jak reaguje roślinka. Przenawożenie od razu widać.
kml1908
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 03 sie 2014, 22:50

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: kml1908 »

Spoko dzięki za rade:) no z tym wiatrakiem to moze byc problem bo obecnie mieszkam w Niemczech a ze nie umiem szprechac to sie nie dogadam;P hehe po za tym nie chcialo by mi sie rozbierac tego wszystkiego bo troche sie nameczylem zeby to wsadzic w to pudlo i posklejac tak zeby filtr byl w boxie a wentylator z rurami poza, jakos sie przemeczymy te 3 miesiace;) no chyba że uda mi się uporać z tym ściemniaczem to bede go wyciszal na noc i bedzie git... chociaz teraz to i tak nie wiem czy jest sens bo co z tego ze wycisze wylot jak bedzie slychac mieszajacy:P hehe z tymi nawozami sprobuje tak jak mowisz po 3 tyg dam im po 1/4 dawki i zobacze jak to zniosa jak bedzie git to pozniej im zwieksze do 1/2 a jak nie to odstawie
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: POMOC przy wentylacji i nawozach!!!

Post autor: Nico »

Z fartem [usmiech]
ODPOWIEDZ