Pomocy! Listki żółkną i schną

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Psychonauta
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 29 cze 2020, 10:24

Pomocy! Listki żółkną i schną

Post autor: Psychonauta »

To jest Gorrila zkitelzz auto. Listki żółkną i schną na dole i na górze rośliny. Czy to deficyt czy przelanie???? Nawozy organiczne Biobizz top max i bio bloom.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dostają trochę ponad minimalna dawkę nawozu ( minimalna dawka to 2ml/l a ja im leje 2,5ml/l) dodam że dostawały wcześniej te nawozy w mniejszych dawkach i było ok. Mój mały greengo który zaraz będzie pod kosę, jest trzy razy mniejszy i dostaje max nawozów i nie ma problemu.
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Pomocy! Listki żółkną i schną

Post autor: KMD »

Poprawiłem wielkość zdjęć w twoim poście.

Wygląda na to że je przenawoziłeś. Lepiej dawać lekko mniejszą dawkę niż zalecana.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Psychonauta
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 29 cze 2020, 10:24

Re: Pomocy! Listki żółkną i schną

Post autor: Psychonauta »

Dzięki za edycję. Fotki wrzucałem na serwer telefonem. Mówisz że przesadziłem z nawozem? Dam im tydzień na samej wodzie i zobaczymy co się będzie działało. Z tego co czytałem odżywki Biobizz ciężko przenawozic ale może ja mam taki talent [pardon] mam nadzieję że nie będzie większych strat i plon będzie spoko bo rośliny wydają się całkiem duże jak na automaty. Pestki od Barney's farm. W porównaniu do greengo bio haze te rośliny są jakieś trzy razy wieksze
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Pomocy! Listki żółkną i schną

Post autor: Arizona »

Nie wiem gdzie słyszałeś że trudno przenawozić nawozy Biobizz, ale zawsze można przenawozić każdy nawóz, bo jak dasz za dużo składników odżywczych to nie ma opcji przy każdym nawozie będzie przenawożenie.
Psychonauta
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 29 cze 2020, 10:24

Re: Pomocy! Listki żółkną i schną

Post autor: Psychonauta »

Czytałem o tym gdzieś na zagranicznym forum. I nie odnośnie Biobizz a ogólnie nawozów organicznych. Ponoć pod koniec kwitnienia przed kosą lali 500% dawki nawozów. Może to tylko pierdolenie ale w swojej naiwności jakoś to łyknąłem. Teraz dziewczyny dostają sama wodę i za tydzień zacznę dawać minimalne dawki. Doszedł mi jeszcze fish mix ale nie wiem czy jej sens go dawać kiedy rośliny już ładnie kwitną
Awatar użytkownika
Brzeszczot
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 135
Rejestracja: 20 sie 2010, 1:32

Re: Pomocy! Listki żółkną i schną

Post autor: Brzeszczot »

Psychonauta pisze: 07 lip 2020, 11:37 lali 500% dawki nawozów.
Raczej pisanie gówniarzy, bo nic nie przetrwa takie dawki, nawet jeśli jest to nawóz organiczny. Ja gdzieś czytałem że ktoś pisał o podlewaniu domestosem, bo wtedy niby od razu rośnie chemol [szydzi] więc lepiej nie sugerować się tym co piszą, ale włączyć własne myślenie [usmiech]
Psychonauta
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 7
Rejestracja: 29 cze 2020, 10:24

Re: Pomocy! Listki żółkną i schną

Post autor: Psychonauta »

Też słyszałem o domestosie. Nawet ktoś mówił o podlewaniu eterem. W przypadku takiego przelania jak u mnie, jak bezpiecznie wrócić do nawożenia? Po tygodniu płukania zacząć spowrotem od dawki minimalnej? Rośliny są już w dość zaawansowanym stadium kwitnienia
Awatar użytkownika
Wiejski Rolnik
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 36
Rejestracja: 23 sty 2016, 16:29

Re: Pomocy! Listki żółkną i schną

Post autor: Wiejski Rolnik »

Tydzień to minimum, jak bym nawet dłużej nie nawoził. Obserwuj po prostu je. Przenawożenie ma to do siebie że rośliny nigdy nie będą już takie zdrowe jak były. W przypadku automatów po przenawożeniu rośliny karłowacieją.
ODPOWIEDZ