Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
darek1057
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2011, 14:51

Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: darek1057 »

Witam. Piszę tego posta w celu uniknięcia błędu gdyż jest to moja pierwsza uprawa, i proszę doświadczonych użytkowników o poprawienie błędów które popełniłem. Zamierzam posadzić 4 x Lowryder 2 (feminizowane) . Zastanawiałem się jeszcze nad posadzeniem 2x LR2 i 2x AK47 co o tym myślicie nie znalazłem nigdzie odpowiedzi czy można sadzić w jednym boxie 2 odmiany ?

1. Growbox

Wymiary mojego growboxa 40x40x120, wiatrak jeden taki jak w linku. Obrazek

2. Ziemia itp.

W Sklepie kupiłem ziemie do kwiatów z włóknami kokosowymi, zamierzam również dodać trochę karmazynu na spód troszkę wymieszać. Zamierzam zastosować 4 donice 5l, nie są za małe ??

3. Oświetlenie

Lampa HPS 250 W . Czas naświetlania to 18h/24h po jakimś czasie należy zmienić te oświetlenie na 12/12 h ?

4. Nawożenie

Zamierzam zastosować tylko wyłącznie nawozy naturalne po 3 tygodniach od wykiełkowania nawóz biohamus. Zastanawiałem się też aby na jednej roślince wyprubować te nawozy na wzrost i kwitnienie jednak nie zbytnio wiem w jakich ilościach je stosować i kiedy przy odmianie którą zamierzam posadzić.
/admin - linki wygasły/

5. Zapachy

Zamierzam kupić filtr węglowy, jednak słyszałem że preparaty tego typu wystarczają i zapach powinien być niewyczuwalny ?? Może ktoś stoswał tego typu preparaty ?
/admin - link wygasł/

6. Temperatura i wilgotność

Temperatura którą zamierzam utrzymywać w growboxie to 25-26 C i wilgotność regulować poprzez stawianie pojemników z wodą około 50-60 % ?? Do pomiaru kupiłem termometr który pokazuje także wilgotność.

7. Zraszanie

Zamierzam zraszać roślinki 2 razy w tygodniu.


Panowie tak się zastanawiam ilę przypuszczalnie towaru przy tych założeniach bo wiadomo czasami popełnia się jakieś błędy jestem w stanie zebrać ?? Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: Punky »

No to tak:
darek1057 pisze:Wymiary mojego growboxa 40x40x120, wiatrak jeden taki jak w linku. Obrazek
Wiatrak może być.
darek1057 pisze:Zamierzam zastosować 4 donice 5l, nie są za małe ??
Doniczki są ok. Tylko pamiętaj każda roślina w oddzielnej donicy.
darek1057 pisze:zamierzam również dodać trochę karmazynu
Nie dodawaj, lepszy jest styropian.
darek1057 pisze: po jakimś czasie należy zmienić te oświetlenie na 12/12 h ?
To zależy od ciebie.
darek1057 pisze:Zastanawiałem się też aby na jednej roślince wyprubować te nawozy na wzrost i kwitnienie
Są to dobre nawozy, nie ma co próbować. Zapewne lepszy od biohumusa.
darek1057 pisze:się zastanawiam ilę przypuszczalnie towaru przy tych założeniach
Tego ci nikt nie powie. Możesz zrobić wszystko idealnie, a wyrosną ci chłopaki (oby nie) i nie będziesz miał nic.
Spokojnie możesz sadzić różne odmiany w jednym BOXie, to w niczym nie przeszkadza.
darek1057
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2011, 14:51

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: darek1057 »

A więc wszytko robię mniej więcej ok wiec zabiram się do roboty i będę próbował z dwoma odmianami :-) dzięki za pomoc :-)
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: diselryder »

Powodzenia. [lol]
darek1057
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 25
Rejestracja: 13 mar 2011, 14:51

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: darek1057 »

A jak stosować te nawozy ( wzrost, kwitnienie ) kiedy dokładnie zacząć je stosować boję przy odmianach typu ( Autoflowering ) ??
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: diselryder »

Tu masz odpowiedzi na parę pytań dotyczących af.

http://www.growenter.com/viewtopic.php?f=57&t=261
Awatar użytkownika
ZeuS22
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 339
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:28

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: ZeuS22 »

Witajcie Ziomeczki :)

Jestem nowy nie chce śmiecić więc zakładam że ten post zostanie dość szybko zauważony przez wyjadaczy(smakoszy) !

A więc zaczynam:
1. Jako początkujący kupiłem moją ukochaną White Widow Automatic Feminizowane czy dobrze zrobiłem ?

2. Czy ta odmiana potrzebuje jakiejs konkretnej porady czy urośnie jak wszystkie inne?

3. Chciałbym uzyskać minimalne oswietlenie dla swojej roslinki jakie bedzie optymalne? Chodzi tutaj o link do lampy hps jaką byście polecili? (najtańszą)

4. O kiełkowaniu już poczytałem wiec pomijam ten temat

5. Czy roślinka wymaga początkowo 24h/24h naswietlania ? i w jakim okresie powinno sie przejsc na 12h/24h

ps. w razie przypomnienia sobie o co jeszcze chciałem zapytać będe pisał na bierząco bo z moją pamięcią bywa różnie odkąd pojawiła się Marry :)

pozdro dla wszystkich "Zielarzy"
[bongo]
Niech Wielki Buch będzie z Wami !
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: Punky »

ZeuS22 pisze:1. Jako początkujący kupiłem moją ukochaną White Widow Automatic Feminizowane czy dobrze zrobiłem ?
Jest to dosyć trudna odmiana, ale dasz sobie radę z naszą pomocą.
ZeuS22 pisze:2. Czy ta odmiana potrzebuje jakiejs konkretnej porady czy urośnie jak wszystkie inne?
Urośnie.
ZeuS22 pisze:3. Chciałbym uzyskać minimalne oswietlenie dla swojej roslinki jakie bedzie optymalne? Chodzi tutaj o link do lampy hps jaką byście polecili? (najtańszą)
Na jedną roślinę nie opłaca się kupować HPSa. Wywal ją na out, albo zrób małego BOXa i kup ze 2 30W żarówki energooszczędne. Tak żeby było 4000-5000 lumenów.
ZeuS22 pisze:5. Czy roślinka wymaga początkowo 24h/24h naswietlania ? i w jakim okresie powinno sie przejsc na 12h/24h
To jest automat, więc nie potrzebuje zmiany fotoperiodu (czyli godzin światła na dobę). Ustawiasz na samym początku 20/24 i jedziesz tak do końca.
Awatar użytkownika
ZeuS22
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 339
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:28

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: ZeuS22 »

a jednak musze o to zapytać :
- na jaką głębokość powinienem zakopać wykiełkowaną roślinke ?
- a czy jedna zarowka 60W wystarczy pod zwykłą lampką ?
- chciałbym ją położyć w szafie na dole gdzie nie ma nic ale nie wiem czy to cieplo nie bedzie sie rozchodzić zbytnio i czy jej wystarczy światła.
- w jakiej odleglosci od rosliny powinna znajdowac sie lampka?
- po jakim czasie powinienem zacząć używać nawozy? (z tego co wiem te dwie najtańsze na wzrost i kwitnienie wystarczą)
- jak czesto podlewac roślinke i czy zachować stałe pory podlewania ?

pare pytań ale obiecuje że wstawie zdjecia z wypocin ;p
Niech Wielki Buch będzie z Wami !
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: Punky »

ZeuS22 pisze:- na jaką głębokość powinienem zakopać wykiełkowaną roślinke ?
Nie roślinkę tylko nasiono. Na jakieś 0,5cm.\
ZeuS22 pisze:- a czy jedna zarowka 60W wystarczy pod zwykłą lampką ?
Zwykła żarówka odpada, energooszczędna może być.
ZeuS22 pisze:- chciałbym ją położyć w szafie na dole gdzie nie ma nic ale nie wiem czy to cieplo nie bedzie sie rozchodzić zbytnio i czy jej wystarczy światła.
O ciepło się nie bój, zamontujesz wentylatory (chociaż ja nie używam). Obij szafę kocem ratunkowym, dobre żarówki i będzie ok.
ZeuS22 pisze:- w jakiej odleglosci od rosliny powinna znajdowac sie lampka?
Jakieś 5-10 cm.
ZeuS22 pisze:- po jakim czasie powinienem zacząć używać nawozy?
2-3 tygodnie
ZeuS22 pisze:- jak czesto podlewac roślinke i czy zachować stałe pory podlewania ?
Ja podlewam jak mają sucho, nie mam wyznaczonym godzin i ilości.
Grass
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 131
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:29

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: Grass »

no to Ja ,także życzę powodzenia i dawaj jak najszybciej zdjecia pomidorek ;) będę cały czas obserwował ;p
Lece po bicie i pale grass.
Różne jest życie więc pale grass.
Na dnie czy szczycie też pale grass.
Marry Jane
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2015, 11:48

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: Marry Jane »

A gdzie czytales o kielkowaniu i kiedy zaczoles naswietlac ????
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: KMD »

Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Marry Jane
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2015, 11:48

Re: Repetytorium przed pierwszą uprawą :-)

Post autor: Marry Jane »

Dzieki ! teraz juz wiem wszystko, to bedzie moj pierwszy raz, czekam na nasionka ak 47 auto, mam nadzieje ze moge liczyc na pomoc jesli cos pojdzie nie tak ... Pozdro wszystkim zielarza [sadzi]
ODPOWIEDZ