Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Puccyeater
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2020, 15:43

Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?

Post autor: Puccyeater »

Hej jest to moja pierwsza uprawa w życiu wiec jestem w tym amatorem lecz cały sprzęt i podstawową wiedzę mam zakupiłem nasionko automat easy bud kielkowalem je w szklance po 2 dniach kiełek wyszedł z nasionka jeszcze w szklance wiec szybko zasadziłem go w ziemi uniwersalnej z pH 5,50-6 po 3 dniach wyłoniły się 2 małe listki następnie podliczyłem moją doniczkę pod lampe uv lecz po jednym dniu roślinka wogle nie podrosła i milem wrażenie ze lampa była za blisko i mogło być jej za gorąco wiec przestawiłem lampe wyżej po kolejnym dniu nic i mam wrażenie ze listki straciły trochę kolor dziś ustawiłem moja doniczkę pod zwykła lampka z żarówką i dodałem wiatraczek wiec przychodzę do was z pytaniem czy robie coś źle czy może to naturalny proces rośnięcia (podlewam delikatnie raz na 2 dni)
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?

Post autor: KMD »

Poprawiłem tytuł twojego tematu z: "Potrzebuje pomocy" na coś bardziej opisującego problem, czyli: "Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?". Wtedy szybciej ktoś odpisze.

Proponuję również dodać zdjęcia https://upload.growenter.pl, które możesz załadować tutaj a później wstawić linki w tym temacie.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?

Post autor: Arizona »

Pierwszy i zasadniczy błąd, który popełniłeś to moczenie nasion przez dwa dni. Nie można moczyć nasion tak długo, ty miałeś farta i roślinka puściła ci listki, ale w większości przypadków od moczenia, nasiona gniją od nadmiaru wody. Robi się tak, że się otwierają a w środku jest biała papka, lub też puści kiełka a on zacznie czernieć i staje w rozwoju. Moczenie nasion zwłaszcza tak długo to wielkie ryzyko. Metoda kiełkowania z moczeniem nasion jest przeznaczona dla starych pestek, które mają twardą skorupę. Świeżych nasion się nie moczy! Tutaj masz bardzo dobry artykuł jak poprawnie kiełkować i sadzić nasiona marihuany https://uprawakonopi.com/kielkowanie-i- ... marihuany/ Przeczytaj go, przyda ci się na przyszłość, bo to że teraz miałeś farta i nasiono nie zgniło, to nie znaczy że następnym razem będzie tak samo.

Co do tego że nie widać wzrostu listków, to lampa UV, którą zastosowałeś nie była dobrym pomysłem. Zwykła lampka z żarówką za pewne biurkową też nie jest dobra. Zakup sobie profesjonalne oświetlenie, a najlepiej jakiegoś małego boxa.

Dodaj zdjęcia jak to wygląda, a będzie można więcej powiedzieć na temat twojej roślinki.
Puccyeater
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2020, 15:43

Re: Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?

Post autor: Puccyeater »

hej dzieki za rade dotyczącą kielkowania napewno nastepnym razem zmienię metode a apropo lampy to biurkowa jest narazie przejsciowo przymierzam sie do zakupu swielkowki lub lampy hps . podsyłam zdjecie jak wygladały listki odrazu po wyjsciu z ziemi wiele sie nie zmieniló od tego zddjecia sa odrobine wieksze i jakby mniej zielone

Obrazek
Awatar użytkownika
Porki
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 21
Rejestracja: 21 wrz 2018, 17:06

Re: Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?

Post autor: Porki »

Ona nie ma jeszcze właściwych listków, rozwija się dopiero.

Ale wracając do błędów.

Pierwszy błąd, to jak już kolega wspomniał, złe kiełkowanie nasion.
Puccyeater pisze: 08 lis 2020, 15:55 zasadziłem go w ziemi uniwersalnej z pH 5,50-6 po 3 dniach wyłoniły się 2 małe listki następnie podliczyłem moją doniczkę pod lampe uv
Drugi błąd, jak nasiona ci już wykiełkują i wsadzasz je do ziemi, to od razu dajesz je pod lampę a nie czekasz z tym aż trzy dni.

Takie błędy wpłyną na ogół kondycji rośliny. Piszesz że już listki tracą barwę, to jeszcze nie są listki właściwe, te są pierwszymi, takimi okrągłymi, które później roślina zrzuca, więc one na początku są takie żółte. Ale jeśli się nie rozwijają to po prostu nie mają odpowiednich warunków. Być może za dużo je podlewasz, lub też mają kiepską ziemię co wpłynie i na barwę roślinki oraz na to że nie będzie chciała rosnąć. Ale w tej chwili to ona nie ma dobrego światła, a dobra lampa to podstawa. Najlepsze oświetlenie dla roślin konopi to wciąż HPS.
Puccyeater
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2020, 15:43

Re: Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?

Post autor: Puccyeater »

rozumiem dzieki lecz tu pojawia sie kolejny problem dzis po zabraniu lampy te małe poczatkowe listki kompletnie z malały i wygldaja na bardzo wysuszone da sie cos z tym zrobic czy juz po wszystkim moze podlac lub po nawozic
Awatar użytkownika
Brzeszczot
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 135
Rejestracja: 20 sie 2010, 1:32

Re: Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?

Post autor: Brzeszczot »

Kiepska sprawa, roślina nie będzie czekała na dobrą lampę, tylko do tej pory umrze. W pierwszej kolejności kup sobie porządne oświetlenie a w drugiej kolejności kiełkuj i sadź w odpowiedni sposób.
Awatar użytkownika
Korki
Poleca
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2011, 14:05

Re: Pierwsza uprawa, kiełkowanie, wzrost, czy robię dobrze?

Post autor: Korki »

Jest już listopad, czyli można powiedzieć okres zimowy. Nie masz lampy, nie ma słońca więc ona się nie rozwija. Najprawdopodobniej zgnije.
ODPOWIEDZ