Moja pierwsza kwitnąca roślinka i więdnoące dolne listki czy robię dobrze

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
Puccyeater
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 08 lis 2020, 15:43

Moja pierwsza kwitnąca roślinka i więdnoące dolne listki czy robię dobrze

Post autor: Puccyeater »

Hej
Przychodze do was z pytaniem ponieważ ostatnio moj pierwszy automat wszedł w fazę kwitniecia lecz nadal jest dosyć chudy i krępy co prawda ta odmiana rośliny charakteryzuje się małymi rozmiarami lecz nie wiem czy tak powina docelowo wyglądać dodatkowo najmniejsze listki na samym dole rośliny zaczęły wiednąc czy to normalne

Do oświetlenia używam 2 energooszczędnych żarówek led 18w plus mały pasek ledowy z fioletowa barwą

Z góry dzięki za pomoc

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Moja pierwsza kwitnąca roślinka i więdnoące dolne listki czy robię dobrze

Post autor: Arizona »

Odmiany z autofloweringiem lubią dużo dobrego światła, najlepiej naświetlać je 20/4. U ciebie widać ze te światło jet nie takie jak powinno być bo roślina jest strasznie wyciągnięta w górę, rzadka. Jaką barwę mają te LEDy? Domyślam się że nie jest to lampa do uprawy roślin.
Awatar użytkownika
Zdzichu Palacz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 22
Rejestracja: 24 sty 2016, 16:23

Re: Moja pierwsza kwitnąca roślinka i więdnoące dolne listki czy robię dobrze

Post autor: Zdzichu Palacz »

Jest chuda i krępa bo ma złe światło. To że lampa dla twojego oka świeci mocno i wydaje ci się że jest dobra, to dla rośliny jest zła. Musi być odpowiednia barwa, spektrum światła. Nie można stwierdzać na oko czy lampa ma dobre światło, musisz znać jej parametry. I nie można kupować lamp używanych, bo na aukcjach Allegro, OLX są sprzedawane lampy z zachodu, które się wypaliły i nie mają już odpowiedniego strumienia dla roślin. Dla twojego oka HPS z Allegro będzie świecił mocna, fajnie ale dla rośliny będą nic nie wartym źródłem światła.
ODPOWIEDZ