Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Czyli ogólne pytania związane z uprawą i hodowlą konopi.
HempTree
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2013, 11:58

Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: HempTree »

Witam, postanowiłem ze bede trudnic sie wspanialym zajeciem jakim jest hodowanie roslin. a ze konopie to moje ulubine rosliny postanowilem ze bede hodowac wlasnie je. zeby robic to wlasciwie, jak kazdzy poczatkujacy rozpoczolem uprawe metoda prob i bledow. do tego celu wykozystalem nasiona od znajomego nie wiadomej odmiany. nie spodziewam sie wielkich sukcesow dlatego wklad finansowy jest minimalny. rosline posadzilem na poczatku maja. caly czas rosla naturalnie na sloncu ale mam zamiar przeniesc ja pod lampy pod koniec sierpnia. roslina ma ok 35, 40cm wzrostu i jest dosyc rzadka bo ma 8 poziomow lisci. na gorze rosliny, miedzy liscmi a lodyga tworza sie kwiaty. narazie nie naworze jej ale mam zamiar kupic biohomus. roslina nie byla przycinana, nie zabardzo wiem czy moge juz to zrobic. do oswietlenia chce urzyc dwoch swietlowek OSRAM Delux value a czas oswietlenia ustawic na 12/12 przez 2 miesiace. Prosze o rade zyczliwych growerow co moge zmienic u systemie mojej hodowli. kiedy przyciac, czy przenosic pod lamy i kiedy. za pomoc serdecznie dziekuje i dla wszystkich pozdrowionka
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: osiol »

Nawoz jak najbardziej mysle ze roslina jest duza moze czas na LST ?
HempTree
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2013, 11:58

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: HempTree »

nigdy nie stosowalem LST jak napisalem to moja pierwsza roslina. LST pod lampami czy sloneczko??:)
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: HASZYSZ »

nie dawaj ją pod lampy najlepiej niech już dojdzie na out słoneczko daje dużo więcej światła :) tylko pogoda nie zawsze jest idealna....
grower66
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 143
Rejestracja: 01 kwie 2013, 23:24

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: grower66 »

dokladnie niech juz zostanie na out znajdz jej jakies ladne miejsce tym bardziej ze nasiona niewiadomego pochodzenia...
jezeli juz tak bardzo chcesz in to kup ladna odmiane wedlug potrzeb i wtedy zainwestuj w nawozy troszke i tez bedziesz zadowolony bo bedziesz mial tu i lepsze pod dachem) [uprawia]
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: osiol »

O lst znajdziesz napewno tu na forum wystarczy poszukać wystawiaj ją na out bo wiesz zawsze to słońce pogoda czasami dokucza ale zawsze to out :-D
HempTree
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2013, 11:58

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: HempTree »

słyszałem cos o doświetlaniu sztucznym swiatłem, moze warto w pochmurne dni wstawic ja pod lampy na pare godzin? wpłynie to na rozwoj rosliny?
Awatar użytkownika
Logan
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 51
Rejestracja: 18 cze 2013, 16:52

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: Logan »

Tak daj pod lampe jak nie ma słońca
HempTree
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2013, 11:58

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: HempTree »

dzieki za pomoc. niedlugo dostane nowe nasiona to potrenuje z LST pod lampami i jak nabiore wprawy to zasadze auto Bluberry i Durban Poison
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: osiol »

Tak działaj powodzenia życze:-D
Awatar użytkownika
xserwer
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 67
Rejestracja: 24 lip 2013, 10:58

Re: Pierwsza roslina, potrzebna pomoc:)

Post autor: xserwer »

nie przelej nawozem z fartem [usmiech]
ODPOWIEDZ