2x White Russian Auto Fem

Fotorelacje z upraw i hodowli konopi, plantacji marihuany indoor oraz outdoor.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

nasionko
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Tu znowu ja, mam problem z tym przenawożeniem liście są ciemnozielone już czyli sa troche najedzone sadziłem, że roślinka pomału odzywa po za dużej dawce florovitu lecz przeniosły się popalenia na końcówkach na inne łodygi .. I tu rodzi się moje pytanie przez jaki czas podlewać samą wodą roślinkę tak by nie utraciła innych wartości odżywczych do jej kwitnięcia?

Obrazek

PS: w realu wygląda gorzej..

______
Czytałem jeszcze taki o to fragment:

Niedobór potasu w roślinie powoduje ograniczenie transformacji azotu mineralnego do białek. Przy niedoborze potasu wzrost roślin zostaje zahamowany, przyrosty są cienkie a międzywęźla skrócone. Na liściach pojawiają się nekrotyczne plamy między nerwami, które wyglądają różnie u różnych roślin np. sadowniczych. Początkowo liście stają się ciemne i matowe, żółkną na wierzchołkach i brzegach starych, dolnych liści. Blaszki liściowe fałdują się, od brzegów zwijają, pękają a później brunatnieją. Objawy braku potasu w roślinie łatwo poznać po charakterystycznych nekrozach brzegów liści.

wszystko pasuje lecz można tez się doczytać w takich artykułach, że tak samo jest gdy go jest za dużo więc doradźcie mi czy jest go za mało czy za dużo?
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: KMD »

Maat pisze:nasionko
Jak jedno to je posadź [sadzi] musiała się lekko zhermić. Może ją zestresowałeś za bardzo w którymś momencie uprawy.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

To mi wygląda bardziej na przenawożenie. Podlewaj z tydzień wodą i zobaczysz co się będzie działo. Możesz także sprawdzić PH gleby kontrolnie.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 46,


Jutro podleję roślinkę delikatnie nawozem na FLO dopiero 2 raz przez przenawożenie za 1 razem :/ . Już się pomału rozrastają szczyty, łodyga nowa coraz większa także o gólem do przodu. ( strasznie cuchnie baaardzo nie przyjemnych zapachem : / )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

No cóż. Zapach musi być jak dobrze rośnie [usmiech] Jeszcze trochę wytrzymasz [usmiech] Z fartem.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

No to jak zwykle u mnie mam kolejny problem trochę poczytałem o takich objawach i mam 3 wnioski:

- nie dobór pierwiastków ( od poltora tygodnia leję wodę, przez toże 1 podladnie nawozem było zbyt obfite )
- pleśń w ziemi (można jakoś sprawdzić nie uszkadzajac korzeni ? )
- przenawożenie ( 1 raz i pierwszy raz naowzem na flo dałem dawkę 10'cio krotną

I teraz mam pytanie robić flush/podlać nawozem/sprawdzić jakoś ziemie ?


_______

Na zdjęciu mało widać ale liście przy topowe stają się całe zółte od boków i posiadaja na sobie plamki jakby zaczeły schnąć.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

To nie jest przenawożenie. Albo masz niedobór albo PH Ci siadło. Podlej nawozami normalnie, ale sprawdź także koniecznie PH ziemi. Najprościej papierkami lakmusowymi przetestuj wodę wypływającą z donicy.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

W sumie woda to mi nigdy z donicy nie wypływa, jakoś udaje mi się tak podlać że jedynie troszkę moze z 2/3 krople osadzaja się na dole donicy, ale podlałem troszkę bardziej obficie wodą z florovitem, i po sprawdzeniu PH wykazało 6,7 a za drugim razem 6,4 . oby pomogło dzięki za pomoc :)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Podlałem florovitem te 4 dni temu ale nic się nie polepsza jedynie zgarsza.. zobaczyłem na spód doniczki a tam tylko 3 marne dziureczki, zrobiłem 15 kolejnych ... Na ten czas wygląda to teraz tak :/, i te plamki takie dziwne :x

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Nico »

Dla mnie to nadal wygląda jak niedobory pierwiastków podstawowych. To co ja bym zrobił to wyjebał ten florovit. Poszukał sprawdzonych nawozów i zaczął podawać w większych dawkach.

Ale może niech się jeszcze ktoś bardziej doświadczony wypowie.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

A to normalne jest że połowa łodygi większości z liści ma odbarwienie czerwone?
Awatar użytkownika
Alien
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 21
Rejestracja: 06 sty 2014, 1:45

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Alien »

Ma niedobory widać po górnych liściach widocznych na zdjęciu.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

Maat pisze:A to normalne jest że połowa łodygi większości z liści ma odbarwienie czerwone?

tak
Alien pisze:Ma niedobory widać po górnych liściach widocznych na zdjęciu.
w takiej fazie flo nie stanie się nic złego roślince no chyba że popali ;]
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

No nic będę pomału podlewał nawozem, najwyżej mi wyjdzie z tego dwie trzy sztuki i uschnie :x, przynajmniej będzie nauczka za kupno pierwszego lepsze nawozu i źle stosowanego. Na chwilę obecną wszystkie objawy lecą w dół na kolejne partie liści:

Obrazek
Obrazek

(Robione z flashem komórką dlatego blade zdjęcia)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Dzień 54 (23FLO),

No już bliżej niż dalej do końca, następny grow już przygotowuje pomału niech tylko ten dobiegnie do końca. Jest jeszcze 4/5 białych włosków więc myślę, że jeszcze spokojnie 3 tygodnie do [harvest] . Ciekawe jak z tymi brakami pierwiastków czy się uregulowało ..

Troszkę zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Myślicie, że uda mi się spełnić moje oczekiwania 15g [usmiech] ?
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

15g no chyba żartujesz ;p ale życze Ci jak najlepiej pięknie oblana mlekiem trzymaj ją ile sie da to nadrobi jakością a nie ilością i najwazniejsze że swój temacik [banan]
Giant
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 52
Rejestracja: 20 paź 2013, 21:56

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Giant »

jeszcze co najmniej 30 dni przed Tobą :)
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: Maat »

Jestem mega zdziwiony wynikiem tej roślinki, spodziewałem się 10 a tu miły wynik 13,2 :o (dobrze otrimowane). Topki naprawdę nabrzmiały w ciągu 2 tygodniu, zrobiłem jedno dniowego flusha ale o dziwo smak po szybkim suszeniu na grzejniku na kartonie jest naprawde do wytrzymania tak samo dym. Niestety telefoonu niemam od tygodnia i jeszcze chwilę mieć nie będe, więc zdjęcia nie mam jak zrobić :/. Teraz już będe zamawiać większy gotowy box z dobrym oświetleniem więc za niedługo startuje z kolejnym grow :). pozdro z fartem ! :)
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: 2x White Russian Auto Fem

Post autor: osiol »

no racja kokosow to ni masz ;d ale ważne ze jest smacznego [peace]
ODPOWIEDZ