StarRyder & AK 47

Fotorelacje z upraw i hodowli konopi, plantacji marihuany indoor oraz outdoor.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Witam ponownie ;) Dziś zamówiłem tego typu panny ;) Zakładam już temat ponieważ może coś dodacie od siebie ;) Postanowiłem że nie bd naginał tym razem ani jednej ... W ten sposób zaoszczędzę na miejscu ;) Wszelkie rady mile widziane ;) Za niedługo start ! Pozdrooo !
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: KMD »

Ale FIM zastosujesz?
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Też nie ;) Takie jakie urosną takie bd :P Wole jeden główny szczyt niż kilka małych i skromnych ;) A StarRyder z tego co widziałem u innych potrafi pokazać klasę ;) W końcu najdroższe nasiona z THC ! Oczekuję pięknych rezultatów :P

Edit : Lampa HPS 250w , Ziemia albo Plagron all mix znowu albo Canne profesional kupię , sam nie wiem ... Odżywki Canna na veg i flow , Hessi boost , PK 13/14 i jeszcze jeden z Canny booster ale nie pamiętam nazwy :P Donice 5 litrów myślę że starczą ? Poprzednie były 7,5 Litra ... Co wy na to ? Kermazytu staram się nie sypać wgl bo to nic nie daje a tylko denerwuję potem bo wciskając palec sprawdzając czy nie mają sucho czasem to wciskają mi się do gleby i to taka daremna robota ...
Awatar użytkownika
Alien
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 21
Rejestracja: 06 sty 2014, 1:45

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Alien »

Chociaż raz powinieneś podszczypać szczycik bo dużo stracisz jak tego nie zrobisz.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Już raz to zrobiłem i nic dobrego z tego nie wynikło... Zamiast jednego fajnego głównego szczytu miałem dwa cienkie ;)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Nico »

Nawet jeżeli nie chcesz keramzytu na wierzch to nasyp na dno. Roślinki lubią mieć dostęp do powietrza. W niczym Ci to nie przeszkodzi a na pewno pomoże.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Już sypałem kiedyś na dno i też to nic nie dawało ... Moim zdaniem bez sensu ... Nie którzy sypią tyle tego kermazytu na górę że wgl ziemi nie widać ... A nie ktoś mi kiedyś powiedział że lepiej usunąć trochę kermazytu z góry bo ziemia też potrzebuje oddychać ... Więc ? Moim zdaniem trzeba samemu wszystko prze testować :P Ale dzięki za radę ;) Jutro jadę do Growshopa na zakupy , więc możecie mi doradzić jeszcze co kupić ;) Większość już opisałem co mam ;) Ale może coś jeszcze ? ;) Pozdrooo
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

No to dziś doszły nasionka ;) Zaraz jadę do Growshopa i lecimy z tematem ;)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Po 6 dniach panny wyłoniły swoje oblicze :P

Teraz czekamy na efekty ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Nico »

W szeregu... z opisami... ordnung muss sein [usmiech] Z fartem [usmiech]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Profeska musi być co nie hehe :P
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Siemanooo !

Tak o to panny ruszyły z kopyta ;) Dziś mają 8 dni ;)
Jak dla mnie to bardzo szybko ruszyły ... HPS RULEZ ! :P [blant]

Obrazek
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: KMD »

Widać że zdrowiusieńkie silne geny! zapowiada się nieźle.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Nico »

T powiadasz że dostrzegłeś różnice HPS a CFL [usmiech]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

No baaa [blant]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Dzień 13 ;)

Zastanawiam się czy już nie podawać nawozu na veg i tabletek z CO2 ...

Obrazek
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: osiol »

lej ten nawóz już ;d [uprawia]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Dziś już poszło 20ml na 5 L wody ;)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Używał ktoś tabletek z CO2 ? Każdy wie chyba co mają one na celu ... Jeżeli ktoś nie wie to napisze w skrócie że dostarczają więcej tlenu do korzeni , a co za tym idzie ? Bardziej rozbudowana siatka korzeni itd ;) Używałem tego to MachineGuna lecz wydaje mi się że to rozbudowuje aż za bardzo system korzenny i może za braknąć miejsca w doniczce potem ... Drugi problem jest w porcjowaniu tej tabletki ... Wygląda jak Etopiryna S bądź inna większa tabletka ... Jedna tabletka jest na 200L wody :O Z czego jak ja mieszam nawozy w 5L butelce i akurat mi wystarcza na jedno podlanie 6 roślin to ciężkie jest podzielenie jej tak żeby idealnie do pasować proporcje ... Przez to też chyba za bardzo po stresowałem jedną z poprzednich roślin ... Co mi doradzicie w tej sprawie ... Używać czy nie używać ? Podpowiem że już się bawiłem w dzielenie jej i krojenie na porcje jak pizze :D One są bardzo kruche i ciężko jest to zrobić ;) Pozdrooo !
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

moze sprobuj pokruszyc czym twardym potem karta stafluj jak wiesz co :) i masz tabletke w proszku :) na wage i odmierzasz odpowiedznia ilosc ... ile wazy cala podziel na 200 i odmierz tyle na jeden litr ;p [banan] to taki moj pomysl nie wiem czy dobry ale chcialem poprostu pomoc :D [bongo]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

No można też tak zrobić :P Dzisiaj po kombinuje trochę bo krzaczki zaczynają się piąć w górę :P A niech ktoś mi powie ... Czy SCROG będzie efektywny bez LST ? Bo nie chce ich naginać a tak myślałem że mogę im siateczkę za mocować i może coś z tego wyjdzie hehe [blant]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Nico »

Nie wiem co masz na myśli pisząc o SCROG z LST. Siatkę musisz umieścić odpowiedni nisko nad rośliną i ją nagiąć w fazie wzrostu aby się rozkrzaczała. Podobnie robisz z bocznymi pędami. Założenie samej siatki na dużą roślinę aby tylko przez oczka rozsunąć same boczne pędy jest bez sensu.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

O to właśnie mi chodziło ;) [blant]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

nawet ja mam czasami dobre pomysly :)
Nico pisze:Nico
a Tobie powiem ze Twoje rady sa bardzo przydatne dla wszystkich tutaj zebranych xD [lolek]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Dzień 15 :

Obrazek

Tak to wygląda , AK47 te dwa po prawej stronie już zakwitły ;) Coś szybko ... No ale w końcu to szybka odmiana więc nie ma co się dziwić że w dobrych warunkach szybko zakwitła ;) Dziś dostały koleją porcję nawozu i tabletki z CO2 ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

Niekwestionowany pisze:Dzień 15 :

Obrazek

Tak to wygląda , AK47 te dwa po prawej stronie już zakwitły ;) Coś szybko ... No ale w końcu to szybka odmiana więc nie ma co się dziwić że w dobrych warunkach szybko zakwitła ;) Dziś dostały koleją porcję nawozu i tabletki z CO2 ;)
a ile takich tabletek pojdzie CI na caly proces i mozna ich kupic mala ilosc ?? [trawka]
a co do foty jest co podziwiac 15 dnien taki efekt ...final moze byc ciekawy :D [zapalmy]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Dzięki :P Zobaczymy co z tego bd ... Można na sztuki kupować ;) Ja też ileś tam sztuk zamówiłem kiedyś nie pamiętam ... Ja zacząłem dawać zawsze jak miały mniej więcej 15 dni i do zaawansowanego kwitnienia czyli tak miesiąc przed ścinką przestałem dodawać bo po tych tabletkach korzenie i łodygi bd miał grube strasznie i bałem się że miejsca im braknie w doniczce ;P

Teraz patrzę i w sklepie kosztuje 5,50zł za 5 tabletek ;) Jak pisałem wcześniej 1 tabletka jest przeznaczona na 200L wody ;) Także wystarczy ci spokojnie na kilka upraw ;)
Awatar użytkownika
Lux
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Lux »

Niekwestionowany pisze:Dzień 15 :

Obrazek

Tak to wygląda , AK47 te dwa po prawej stronie już zakwitły ;) Coś szybko ... No ale w końcu to szybka odmiana więc nie ma co się dziwić że w dobrych warunkach szybko zakwitła ;) Dziś dostały koleją porcję nawozu i tabletki z CO2 ;)
Zdrowe rośliny. Niektóre nawozy przyśpieszają kwitnienie automatów a niektóre te z dużą ilością azotu opóźniają .
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Ja je zdążyłem tylko raz podlać Canna Veg ;) A wczoraj jak podlewałem drugi raz to już zauważyłem oznaki kwitnienia ... Ciekawe heh No ale cóż , nie narzekam ... Plony bd szybciej [blant]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Dziś już za kwitły wszystkie ;) 16 dni :O Zazwyczaj zawsze mi kwitły po 30 dniu no ale wtedy miałem CFLki a teraz HPS ... Zobaczymy w jakim czasie się uwiną ;)
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: KMD »

A jaką masz żarówkę HPS bo są na wzrost inne i na kwitnięcie inne?
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Mam HPS DUALA ;) 250w
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

dobrze Ci ... ja tez zaczne od CFL i po malu bede sie uczyl i rozwijal [trawka] no nie ma co sie dziwic ze szybko maja idealne warunki z tego co widac ;p dobra ziemie odzywki no i Growera [browar] mysle ze czas moze byc podobny jak i na CFL ale plon bedzie sie roznic napewno :)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

hehe dzięki za superlatywy :P Ale myślę że czas bd o wiele krótszy niż przy CFL ;) Ponieważ przy CFL czas veg trwał minimum 30 dni ... A teraz 15-16 ;) Tzn dalej trwa bo to co tam po wychodziło to na razie jeszcze nic nie znaczy wielkiego :P Mam nadzieje tylko że to nie odbije się na plonie hehe Ale myślę że może i nie bd wielkie ale za to bardzo popuchnięte ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

no przy hps 250 to powinno napuchnac [bongo] a nie jest tak ze pierwszy etap krotszy to faza kwitnienia poprostu dluzsza wtedy moze byc o te 14 dni i wtedy roslina bardziej puchnie :D [rasta]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Raczej nie :P Zobaczymy ile czasu każda odmiana zajmie ;) Wszystko po zapisywane a potem porównam z tym co piszą u THC :P
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: KMD »

Niekwestionowany pisze:Mam HPS DUALA ;) 250w
Dualny to taki uniwersalny [brzydki] moim zdaniem to tak jak by lać uniwersalny nawóz o ile takie są. Najlepszy efekt jest jak mamy żarówkę inną na wzrost a inną na kwitnięcie. Są potrzebne inne barwy światła więc jak oni tworzą coś uniwersalnego coś co świeci cały czas tak samo bo nie ma możliwości zmiany barwy to moim zdaniem jest to lipka.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Awatar użytkownika
Lux
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Lux »

maaaaaati6 pisze:no przy hps 250 to powinno napuchnac [bongo] a nie jest tak ze pierwszy etap krotszy to faza kwitnienia poprostu dluzsza wtedy moze byc o te 14 dni i wtedy roslina bardziej puchnie :D [rasta]
HPS 250 wat to jeszcze amatorka kilogramów się tym nie zrobi. Prawdziwa jazda zaczyna się od HPS 600wat nawet 400wat jest jeszcze słaby.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Tak tylko że ja nie walę komerchy ;) A do mojego boxa 600w a nawet 400w to by było za wiele ;) Na to co miałem z 3 krzaków nie narzekam ;) I tak w pełni nie wykorzystały wszystkiego bo na początku przez dłuższy okres miały tylko CFLki i dwa nawozy ;) Potem jak zamieniłem na HPSa i dodałem jeszcze 3 nawozy od razu po paru dniach było widać różnicę ;) Więc teraz dopiero się przekonamy co tak na prawdę uda mi się uzyskać ;) Lecz śmiało mogę powiedzieć że z uprawy na uprawę idzie co raz lepiej ;)
Awatar użytkownika
FarmerGanji
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2014, 13:05

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: FarmerGanji »

Pod 250 tką można fajnego automata wyhodować. Pamiętaj im więcej ich naładujesz pod taką lampę tym każdy będzie odpowiednia mniejszy. Tak czy siak HPS jest o niebo lepszy od LEDów i CFL. Dużo siedzę w Holandii bo tam pracuję i co chcą mieć efekty używają HPSów Ledy czerwone stosują jako dodatek podobno coś tam poprawiają.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Stary jak na takiego HPSa to rośliną bardzo dobrze się wiedzie ;) Z dnia na dzień co raz to większe ;) Zobaczymy efekt końcowy ;) Z jednego krzaka udało mi się już wyciągnąć 50 suchego ;) Więc jak na automat wydaje mi się że to bardzo dobrze ;) U mnie ziomek wyciągał 50 z jednego przy HPSie 600w ;)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

KMD pisze:
Niekwestionowany pisze:Mam HPS DUALA ;) 250w
Dualny to taki uniwersalny [brzydki] moim zdaniem to tak jak by lać uniwersalny nawóz o ile takie są. Najlepszy efekt jest jak mamy żarówkę inną na wzrost a inną na kwitnięcie. Są potrzebne inne barwy światła więc jak oni tworzą coś uniwersalnego coś co świeci cały czas tak samo bo nie ma możliwości zmiany barwy to moim zdaniem jest to lipka.
Wcześniej tez jechałem pod CFL DUALAMI i jakoś dobrze szło :P Teraz za to idzie o wiele lepiej ;) A szkoda mi było kasy w tedy na dwie osobne lampy to kupiłem jedną z dwiema barwami ... ;) Dają radę Stary ;) Zobaczymy efekt końcowy ;)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Dzień 18 :

Szczerze wam powiem że jestem trochę za szokowany obecną sytuacją ;D
Zrobiły się bardzo gęste , rozrastają się same na boki bez LST i te boczne idą wyżej niż same szczyty roślin ... Heh ciekawe co z tego będzie ... Na razie przestałem dawać CO2 i dziś podlałem samą wodą ... Na tym zdjęciu z góry będzie widać jak na listkach zrobiły się małe kropeczki po palone jak by... Nie wiem czy to przez lampę jak pryskałem je wodą czy przez nawozy ... Lampę dałem już wyżej ... Zobaczymy co z tego bd za parę dni ... Dałem do boxa szmaty dwie mokre , szklankę z wodą a dziś dorzuciłem ręcznik i dalej nie umiem podnieść wilgotności ... Ciągle jest 40% ... Jakieś sugestie ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

o stary ale poszly :) oby CI boxa nie rozsadzily :D z Fartem [blant]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

No oby :P Dziś już im przedłużyłem noc o 1 godzinę ;) I teraz co tydzień bd już schodził co godzinę aż do 12/12 ;)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Ktoś mi powie co może jej dolegać ? Jeden AK 47 ma jakieś aluzje chyba :D Wszystkie podlewam tak samo itd ;) Nie wiem co to może być ...

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: osiol »

coś jakby usychały liscie [trawka]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Serio ? :D Ja się pytam czego to może być przyczyną :P Nie wiem , może za dużo je podlewałem ... Ale wszystkie wyglądają normalnie ... Zobaczymy ... Podleje je teraz dopiero za parę dni ...
Awatar użytkownika
Lux
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Lux »

Moim zdaniem są dwie opcje przenawożenie lub za dużo lałeś wody. Teraz nie podlewaj i obserwuj jak mimo nie podlewania będzie dalej coś się działo końcówki liści będą brązowiały usychały to znaczy że przenawoziłeś a automaty tego nie wybaczają.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

No wiem że to może być jedna z tych rzeczy , ale tak jak pisałem ... Wszystkie są podlewane z jednego baniaka i tylko jedna z sześciu tak zareagowała ... No zobaczymy za parę dni ;) Dodam nowe foty ;) Pozdrooo i Dzięki za Analizę ;)
Awatar użytkownika
Lux
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Lux »

Być może ta jedna była bardziej podatna.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Nico »

Masz może możliwość sprawdzenia PH dla tej jednej? Bo na przenawożenie to mi to słabo wygląda. Ale może takie światło.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Nie mam tak owego sprzętu niestety :P
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Nico »

Jak się dalej będzie coś działo, to w akwarystycznym kup papierki lakmusowe do mierzenia PH. Zanurzasz je w wodzie wypływającej z doniczki do podstawki i w ten sposób możesz sprawdzić.
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Oki , Zobaczymy , jutro podleję zwykłą woda ją trochę wypłuczę i zobaczymy co się bd działo ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

moja miala podobnie jak za czesto podlewalem ... a TY co ile i jakimi ilosciami podlewasz ??? mozesz tez sprobowac zamienic ja miejscem z inna ... ogulem gdzies czytalem ze powinno sie takie zamiany robic zeby zmienial sie kont padania promieni na roslinke a nie caly czas tak samo [browar]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Dziś zbadam sytuacje i dodam fotki ;)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Małe mają już 23 dni , ładnie się rozrosły i ten AKacz już wyzdrowiał ;) Jednak to przenawożenie było ... Po odcinałem dolne partie pierwszych liści aby mieć lepszy wgląd do roślin ;) Dziś przełączyłem je na flow ;) Mają jakieś 40cm wszystkie ... Z tego jeszcze na flow pójdą w górę , ale mam nadzieję że nie za bardzo bo może być problem z dostosowaniem wysokości lampy i będę musiał się bawić w naginanie poszczególnych odrostów... O to zdjęcia ...

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

gesto tam [trawka] ladnie rosna jak na 23 dzien [uprawia] jak tak dalej pojdzie bez strzyzenia bedzie ciezko chyba co ?? chcialbym juz takie miec [banan]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Nie no one mają tylko tyle liści z góry :P Z dołu widzisz jak to wygląda ... Wszystko pnie się w górę z tego światła ;D No ale to chyba dobrze ;) Zobaczymy jak zaczną puchnąć [zadziorny] Dziś je podlałem samą wodą a następnym razem już podaje nawóz na flow i powoli zaczną lecieć boostery ;) Fotki będą dodawane na czasie przy większych zmianach ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

a no tak bo Ty nie trenujesz zapomnialem ... ciekawe jak to wyjdzie bez .... a TY ta kampe z regulacjia masz ? i ciekaw jestem jaka iloscia wody czystej lub z rozpuszczonym nawozem podlewasz ?? napuchnoc musza jeszcze sporo dopingow dostana [blant]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Ja mam lampę na łańcuchach i sobie reguluję wysokość ;) Doniczka ma 7 albo 9 litrów już nie pamiętam i podlewam dwiema szklankami wody ;) Średnio pół litra na jedną ;) A nawozy według producenta ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

sporo lejesz ale i spore doniczki ... i codzienie podlewasz ?? a jak np z nawozami kolej jest to tez dwie szklanki wody z rozpuszczonym nawozem ?? [blant] moze glupie pytania ale z tymi nawozami kazdy ma inna "swoja" szkole dlatego pytam [bongo]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Mam baniak 5L i w nim wodę ... Do niego wlewam odpowiednia ilość nawozów i podlewam ;) Zawsze tą samą ilością wody ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

rozumiem i zapamietam [blant] oj duzo wydatkow mnie czeka jeszcze [rasta]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Ale się opłaca , wszystko po woli ;) Ja też wszystkiego nie miałem od razu ;) Także spokojnie [blant]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

ale jak sie czlowiek wkreci i najara to chce juz juz juz miec :) [browar]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

No wiem :P Ale skąd tu hajs wziąć nie ? :D Ja zbierałem , odkładałem co jakiś czas i tak sobie lecę na spontanie teraz ^^ [blant]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

ja sie wkrecilem w zly czas jak mi pln troche odpadlo ale bede dazyl do celu [trawka] nie poddam sie i wszystko zbiore w koncu ;p tylko zalamie sie jak mi nie wyjdzie za pierwszym razem [pobity]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Jak bd miał odpowiedni sprzęcik to na bank ci wyjdzie ;) Trochę nadziei i ostrożnie z pannami żeby im nie przedobrzyć , bo ja też tak zrobiłem na początku :P I wyszła mała lipa ... Ale z biegiem czasu będziesz już wiedział co i jak . Kiedy podlewać , kiedy zmieniać światło , kiedy przycinać itd ;) Od razu Rzymu nie zbudowali [blant]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

wiadomko :) tak czuje ze ja jestem farmerem z dziada pradziada [browar]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

To kup sobie pole i posiej ziemniaki ;DDD Stary , jaki biznes ;D [blant]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

ta buraki jeszcze [blant] ja nie bede talentu na takie badyla marnowal [banan]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Dobra Dobra :P Ja jak bym miał pole to lece ostro [blant]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

ha narazie tylko nazeczona meczy mnie zebym jej truskawke wychodowal jak skoncze boxa [blant]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

haha :D To zrób jej oddzielnego boxa :P I lecisz z tematem :P
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

tak teraz sie zAStanawiam czy wogule by sie dalo cos takiego zrobic ;p czy by wyrosla [zapalmy]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Wiesz co , nie jestem pewien ale myślę że tak ;) Wystarczy po czytać ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

w nieodleglej przyszlosci CI powiem bo napewno bede musial poczytac bo juz jej obiecalem a to taka istotka ze jak juz obiecasz nie mozesz nie dotrzymac slowa ;p [banan]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Skąd ja to znam [blant] Dobra nie ma co spamować :P Lecimy z tematem ! z fartem [blant]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

racjia xD z fartem
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Rośliny po przełączeniu na flow urosły po 40cm w dwa dni :D Mam nadzieję że więcej już nie pójdą w górę bo może być mały problem ... No ale zobaczymy jak to będzie ... Ładnie już za kwitły lecz nie ma czego jeszcze na razie pokazywać ;) Za parę dni fotki ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

super :) u mnie tez maja mala NN okazała sie kobietka :) i bardzo slicznie rosnie co dziwo ;p i sie tak zastabnawiam czy ja na dwor wywalic czy dalej probowac w boxie ale boje sie jej nie znanej wielkosci jaka bedzie ;p [trawka]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Zawsze możesz jej skrócić czas veg po przestawieniu na flow ;) Wtedy roślina powinna urosnąć jeszcze trochę tak jak u mnie i zatrzymać wzrost a zacząć produkować kwiaty ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

juz tydzien jest na 12/12 i dlatego pokazala plec i rozrastaja sie szczyty ;p tylko niewiadomo co to jest a niektore sativy 3 krotnie potrafia zwiekszyc swoj rozmiar nawet w tej fazie ;p a jest jakas szansa ze to mala roslinka jakas typu auto ??
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Jak jest NN to szanse są na wszystko :P Ile ma twoja panna już wzrostu ? Wiem że sativy tak potrafią dlatego ja się nimi nie zajmuję [usmiech]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

ona jest malutka 30-35 cm ale miala LSt i ma slabe warunki pod dwiema zarowkami siedzi ... jedna ma 1470 l ... a wiec i tak cud ze przezyla i kwitnie :D poszla ostro w liscie duze dorodne ale dzisiaj je sciolem bo zalanialy wszystkie szczyty ... i podnioslem lampy bo przez dzien rosnie jakies 10 cm [pardon] teraz dopiero pokazuje moc [trawka] ale tak tracilem nadzieje a tu patrze dzisiaj a tam pod szczytami takie dlugie winace sie biale niby mini placzka poscila wydaje mi sie ze to ona :D i nie wiem czy taka na dwor dawac czy trzymac juz do konca w domu co bedzie to bedzie jak myslisz ??? [trawka]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Ja na razie bym ją po trzymał jeszcze ;) Tak , takie małe białe włoski wychodzące na rozgałęzieniach to oznaka damy ;) Co do obcinania liści to nie jestem za tym za bardzo ... Ja już nigdy nie obcinam chyba ze w końcowych stadiach dopiero po trochu ;) Liście a szczególnie te największe wiatrakowe przetwarzają wszelkie witaminy kwasy itd do prawidłowego rozwoju rośliny ;) Roślina sama z biegiem czasu zacznie odrzucać nie potrzebne liście ;) A zaczyna się to od dołu ;) Tak jak jej będziesz obcinał to możesz ją na razić na stres i będzie ci się powoli rozwijała ;) Wiadomo jednak że jedni obcinają a jedni nie ... Kwestia ludzi i warunków ;)
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

26 dzień , dziś podlałem nawozem na flow 25ml na 5 litrów wody i każdą po pół litra tą mieszanką z wodą ;) Następny raz podleję już z boosterem a potem będę dokładał z czasem następne środki ... PK 13/14 zacznę dodawać dopiero 4 tygodnie przed ścinką ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

ja jak zwykle dowiaduje sie takich rzeczy za pozno ;p wlasnie te duze poobcinalem bo wszystko zasłaniały [mur] mam nadzieje ze nic zlego sie nie stanie .... a co do Twoich pociech to ladnie poszly :D naprawde ciekawie wygladaja [blant] chcialbym sprobowac takiego palonka dobrze wychodowanego i dorodnego ;( ale nim ja do takich efektow dojde to wieki jeszcze mina [mur]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Spokojnie ;) Swoje własne zawsze najlepsze ;) Jakoś jest zawsze dobra jak odpowiednio dojrzeje ;) Tylko potem o wielkość się rozchodzi ;) Dlatego na puchnięcie odżywki są jak najbardziej potrzebne ;) Co do tego PK 13/14 to jest coś podobnego do ripena ale jego nie polecam ... PK świetnie sobie daję radę , jest lepszy ! I nie czuć chemii w paleniu tak jak po Ripenie ;) Co do tych liści to raczej się nic nie stanie ale może się trochę po stresować i przez jakiś czas wolniej rosnąć ;) Ale to wszystko zależy od odmian też ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

dzieki za rady no teraz jak zakwitła to tak 6/7 tygodni do zbioru jezeli sie nie myle ?? juz nie moge sie doczekac kasy na dniach to bede tamtego boxa robil to inna bajka bedzie [blant] tylko zamotales mi w glowie o tych odzywkach i rozwarzam wydanie jeszcze 1600 zl na nie :D a co z tym sie wiarze wydatek okolo 500 zl a to nie jest malo jednorazowo [mur]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Chwila bo nie rozumiem tego co napisałeś :D Ty chcesz wydać 1600zł czy 500zł na odżywki ? :D Za tyle to byś kurwa całe pole dał rade podlewać hahaah :D 150zł sobie poświęć na razie i kup Canna Booster i PK 13/14 ;) Tam ci wszystko pisze kiedy i ile stosować ;) Dodasz plaktona do tego i powinno być na razie git ;) A potem z czasem sobie zobaczysz jak to będzie wszystko wyglądało ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

160 na nawozy ... mialo byc :D to co tylko bostera i PK kupic zadnych z canna np faze wzrostu a potem do kwitniecia ?? NIby ja to same automaty bede sadzil ...yh zobaczymy ... tylko ze boster wlasnie najdrozszy :D [trawka]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Same nawozy na veg i flow dużo ci nie dadzą... Najlepiej mieć komplet i z głowy ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

te nawozy to 38 zl na jedna faze i 38 na druga ...Boster 79 zl i PK 31 zl czyli wszystkie 190 zl lecz to troche chyba za duzo jak narazie ... myslisz ze tylko pk i bostera wziac ?? te koszta mnie dobija [mur]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

No na razie weź sobie to i mieszaj z biohumusem i plaktonem ;) powinno być ok ;) Boostery dużo dają ;)
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

a uzywales kiedys tego asahi sl ?? co sie na liscie pryska bo to akurat tez posiadam i uzywalem na ta moja mala dwa razy narazie [rasta]
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: Niekwestionowany »

Nie , nie używałem ;) Te boostery też możesz podawać dolistnie ale ja tego nie robiłem bo musisz omijać kwiaty a mi się z tym nie chciało bawić [usmiech]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: StarRyder & AK 47

Post autor: maaaaaati6 »

dobrze widziec to i ja juz nie bede pryskal tym bo ja walilem po calosci [blant] najwyzej do wody doleje troszke zobacze co sie zmieni [trawka]
ODPOWIEDZ