Recepta na marihuanę medyczą

Wszystko o medycznym zastosowaniu marihuany THC i konopi CBD.
Kolmano
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2022, 13:32

Recepta na marihuanę medyczą

Post autor: Kolmano »

Rzekomo w Polsce recepta na marihuanę medyczną może wystawić każdy lekarz i lekarz dentystę z aktualnym prawem wykonywania zawodu. Jednorazowo można przepisać ilość odpowiadającą 90 dniom kuracji, a recepta powinna być zrealizowana maksymalnie po 30 dniach od jej wystawienia. Natomiast na dzień dzisiejszy recepty na marihuanę leczniczą najczęściej przepisują lekarze anestezjologów, neurologów, psychiatrów, internistów i onkologów. Oczywiście dla mnie to nie jest takie łatwe jak piszą w internecie ponieważ w dalszym ciągu jest wielu lejkarzy nie chętnie podchodzących do tej metody leczenia.
XbeatkaX
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2022, 15:22

Re: Recepta na marihuanę medyczą

Post autor: XbeatkaX »

Tak, to prawda. Mój kolega ma przepisaną medyczną marihuanę ze względu na stany depresyjne. Tylko trzeba zauważyć, że taka marihuana jest zdecydowanie droższa w takim przypadku.
Leonarda
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2023, 17:58

Re: Recepta na marihuanę medyczą

Post autor: Leonarda »

to raczej dobrze, że lekarze nie przepisują marihuany medycznej każdemu i na każdą dolegliwość. Lekarz powinien przepisać lek po dokładnych badaniach i konsultacjach, oraz posiadać doświadczenie w leczeniu.
Moja przyjaciólka leczy się w Centrum Medycyny Konopnej w Warszawie. Pierwsze wizyty musiałby być stacjonarne więc jechała do Wa-wy, potem już kontrolne odbywają się online.
Leczenie dobierane jest bardzo indywidualnie
ODPOWIEDZ