Amfetamina

Wszystko o innych używkach i dragach.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Amfetamina

Post autor: diselryder »

Amfetamina


Zalicza się do tzw. stymulantów. Pochodzi z grupy syntetycznych środków chemicznych, do których oprócz amfetaminy zalicza się też metyloamfetaminę, metamfetaminę oraz deksamfetaminę. Jej najczęściej spotykaną w dzisiejszych czasach formą jest wodorek d-metyloamfetaminy.
Już podczas drugiej wojny światowej była wykorzystywana przez żołnierzy brytyjskich, japońskich, amerykańskich i niemieckich. Panuje pogląd, iż codziennie zażywał ją Adolf Hitler.
W medycynie stosowana była pod nazwą benzedryny od 1927 r., jako środek leczący astmę oskrzelową oraz napadową senność. Amfetamina rozszerza oskrzela, zmniejsza zapotrzebowanie na sen, zmniejsza apetyt. Obecnie jej zastosowanie w medycynie zostało bardzo radykalnie ograniczone. Istnieją państwa, gdzie lekarze wciąż przepisują deksamfetaminę osobom ze zdiagnozowanym zespołem ADHD oraz przy leczeniu napadowej senności. W Polsce została ona całkowicie wykreślona z lekospisu.
Niekiedy amfetamina stosowana jest przez osoby odchudzające się, a także przez sportowców, jako środek dopingujący. Jednakże głównie pełni ona rolę środka odurzającego, stosowanego przez narkomanów.

Jak wygląda amfetamina?

Może ona mieć postać proszku w kolorze od białego do różowego, co ma związek z ilością zanieczyszczeń w nim zawartych oraz składników użytych do produkcji. Nie posiada on zapachu, natomiast smak można określić jako cierpko-gorzki. Taka postać narkotyku jest najczęściej spotykana na nielegalnym rynku. Niekiedy trafia na niego nieczyszczona amfetamina mająca postać jasnożółtego proszku o zapachu jaj.
Deksamfetamina, produkowana legalnie w niektórych częściach świata w celach leczniczych, jako środek na receptę – ma postać tabletek. Część amfetaminy w tej postaci przenika na nielegalny rynek.
Rzadziej amfetamina przyjmuje postać bezbarwnych kryształków, przeznaczonych do palenia.

Jak przyjmuje się amfetaminę?

Krótkotrwały, bardzo natężony przypływ euforii wywoływany jest poprzez przyjęcie narkotyku drogą dożylną – poprzez wstrzyknięcie lub palenie i wdychanie oparów. Słabszy efekt wywoływany jest przez przyjęcie doustne oraz wciągnięcie przez nos.

Jak potocznie nazywa się amfetaminę?

- spid, speed
- amfa
- feta
- proszek, proch
- białe
- białe szaleństwo
- setka

Jak działa amfetamina?

Ma ona działanie podobne do kokainy, pobudza współczulny układ nerwowy. Po jej zażyciu w organizmie wyzwala się dopomina, norepinefryna oraz serotonina. Osoba będąca pod jej wpływem zazwyczaj odczuwa nagły przypływ energii, euforię, ogromną poprawę nastroju. Wyzwala się aktywnego niej bezsenność, chęć aktywnego działania, przy jednoczesnym braku realizmu i krytycyzmu. Poprawia się koncentracja, łatwiej jest skupić uwagę na konkretnej czynności, np. nauce. Wzrasta poczucie pewności siebie i własnych możliwości, osoba taka staje się gadatliwa. Jednocześnie może wystąpić u niej nadmierna agresywność, drażliwość, poczucie przymglonej świadomości. Niekiedy pojawia się też tzw. formikacja, czyli złudzenie obecności insektów na skórze. Do krótkotrwałych skutków używania amfetaminy zalicza się także opóźnianie ejakulacji u mężczyzn, zwężenie się źrenic, wystąpienie rumieńców lub bladość. Czasem występuje również nadmierna potliwość, drżenie rąk, szczękościsk bądź zgrzytanie zębami, nieregularny lub przyśpieszony rytm serca. Może też pojawić się silny ból głowy, suchość w ustach, omdlenia.
W dłuższej perspektywie czasowej, jako skutek przyjmowania amfetaminy, może nastąpić anoreksja, psychoza, głęboka depresja, znaczna utrata wagi. Mogą też pojawić się tzw. Zachowania kompulsywne - różne natręctwa, czy też paranoja. Czasem występuje wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, lub infekcje skórne, wrzody. Podwyższa się ponadto ciśnienie krwi, wzrasta też wydalanie moczu, a szkliwo zębów ulega uszkodzeniu.

Czy amfetamina uzależnia?

Zdecydowanie amfetamina jest środkiem mogącym spowodować uzależnienie.
Już po dwunastu godzinach od ostatniego użycia amfetaminy, można zaobserwować pewne dolegliwości, takie jak ogólne złe samopoczucie, psychiczne spowolnienie, apatię, uczucie zmęczenia. Powodują one psychiczne uzależnienie od stanu, jaki pojawia się po przyjęciu narkotyku. Może też pojawić się wewnętrzny niepokój oraz myśli samobójcze. Jako objaw uzależnienia fizycznego można jedynie sklasyfikować w tym przypadku przedłużony czas snu, następujący po tzw. ciągu amfetaminowym. Z próbą odstawienia amfetaminy występują bóle głowy, zwiększony apetyt.

Jak można poznać, czy ktoś przyjmuje amfetaminę?

Istnieje kilka czynników, które mogą być sygnałem, iż dana osoba przebywa pod wpływem narkotyku. Są to:
- rozszerzone, słabo reagujące na światło źrenice
- nerwowość, nadmierna drażliwość
- częste wahania nastroju, zmiany stanów od euforii do depresji
- znaczny ubytek masy ciała
- powtarzające się kłopoty ze snem
- nieuzasadniony strach
- wyolbrzymione poczucie własnej wartości
- posiadanie foliowych opakowań zawierających biały proszek, kryształki, tabletki, lub igieł i strzykawek.

Przedawkowanie amfetaminy przejawia się pod postacią tachykardii. Występują wówczas bóle w klatce piersiowej, nadciśnienie tętnicze. Bezpośrednie zagrożenie życia może spowodować zapaść sercowo-naczyniowa. Uszkodzeniu ulegają też naczynia mózgowe, co znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia udarów mózgu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Amfetamina

Post autor: Punky »

Prochy nie dla mnie. Tylko natura.
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Amfetamina

Post autor: Grzybek!21! »

A ja tam lubię czasem walnąć kreskę ale nie za często raz na kilka miesięcy [blant]
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
Korki
Poleca
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2011, 14:05

Re: Amfetamina

Post autor: Korki »

Oj uzależnia.
Awatar użytkownika
djpigwa17
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 195
Rejestracja: 11 cze 2011, 9:17

Re: Amfetamina

Post autor: djpigwa17 »

u nas był taki sprzet ze halucynacje po nim były masakra chłopaki masakra kolega swiatła samochodu w lesie widział a jeden jakiegos typa co u niego na fotelu w domu siedział a ja to z lusterkiem gadałem :D
jestem taki jak Ty tez policji nie nawidze !!
Awatar użytkownika
ZeuS22
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 339
Rejestracja: 18 kwie 2011, 16:28

Re: Amfetamina

Post autor: ZeuS22 »

ja niestety mam taki organizm ze jak jedne nawet 50 to trzyma mnie do nastepnego dnia i spac nie moge przez noc... takze ładnych pare lat temu sobie darowałem ! GanjA RuleZ :D [lolek]
Niech Wielki Buch będzie z Wami !
rileystavros
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2012, 20:12

Re: Amfetamina

Post autor: rileystavros »

tylko [konopia]
Awatar użytkownika
*BLE BLE*
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 62
Rejestracja: 18 gru 2011, 0:20

Re: Amfetamina

Post autor: *BLE BLE* »

kilka lat temu ladne kilka razy wachalem to bylo zajebiscie do czasu kiedy amfa przestawala dzialac wtedy jest nie za milo zimno,potliwosc,stany lekowe ogolnie nie za fajnie ale i tak bralem aktualnie tego nie biore i nie wruce do tego
Gibon20
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:22

Re: Amfetamina

Post autor: Gibon20 »

jebac fete
jaramnonstop
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 5
Rejestracja: 31 gru 2013, 20:12

Re: Amfetamina

Post autor: jaramnonstop »

jebac fete i jebac stare baby joł men
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Amfetamina

Post autor: KMD »

Jebać w sensie jebać czy jebać inaczej hehe [blant]
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Maat
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:59

Re: Amfetamina

Post autor: Maat »

parę razy próbowałem.. albo miałem takie szczęscie do zjebanych faz, albo nie wiem.. Ogólnie nie mam pojęcia jak ludzie mogą po tym gównie normalnie chodzić i załatwiać sprawy za dnia..
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Amfetamina

Post autor: KMD »

Jak po to chemiczne gówno można sięgać [mur]
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
ODPOWIEDZ