nasionbank.pl co myślicie o tym sklepie?

Tematy bez sensu, zaśmiecające forum.
Nasiona kupuje
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 21:12

nasionbank.pl co myślicie o tym sklepie?

Post autor: Nasiona kupuje »

Szperałem w googlu poszukując sklepu z nasionami marihuany. Natrafiłem na sklep nasionbank.pl i mamy pytanko dobry jakiś [brzydki] co o nim sądzicie?
Awatar użytkownika
Dr Ganja
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 271
Rejestracja: 30 mar 2011, 13:29

Re: nasionbank.pl co myślicie o tym sklepie?

Post autor: Dr Ganja »

Tutaj nie ma co rozmyślać i sądzić [zadziorny] tylko należy go sprawdzić w ogólnie dostępnej publicznej badzie whois, w tym celu wchodzimy w link: domeny.pl/whois.html i wpisujemy nasionbank.pl i pokazują się nam różne dane, między innymi w jakim kraju jest serwer tego sklepu, a jest w Polsce. Sprawdzamy to po jego:

serwery nazw:
ns1.jchost01.pl. [77.79.251.34]
ns2.jchost01.pl. [217.149.255.125]

Interesują nas pogrubione dane, ip nas nie interesuje bo w tej chwili każda firma hostingowa ma pulę ip różnych krajów. Interesuje nas w jakiej firmie hostingowej ma sklep wykupiony swój hosting. Wskazują to DNSy, czyli to co pogrubiłem. Tutaj ewidentnie widać gdzie jest wykupiony hosting. Czasem trzeba wpisać DNSy w google i poszukać firmy, ale tutaj sprawa jest prosta.

A teraz trochę Polskiego prawa.
Każdy pamięta głośną sprawę medialną wprowadzania przez nasz rząd słynnej ustawy inwigilacyjnej, która została jakiś czas temu wprowadzona. Co ona umożliwia polskim służbą. A no nieograniczony dostęp do danych, które znajdują się na polskich serwerach, do skrzynek pocztowych e-maili, bilingów telefonicznych. Nie muszą mieć postanowień sądów itp. po prostu piszą wniosek do firmy obsługującej hosting z prośbą o udostępnienie danych i żadna polska firma nie będzie protestować tylko te dane udostępni, bo podlega prawu polskiemu.

Właściciel sklepu zawsze może powiedzieć, kasuje dane, co z tego jak hostingi automatyczne robią kopie zapasowe na wypadek awarii i te kopie są przekazywane służbą.

Tyle na temat!

Pod spodem jeszcze zrzut ekranu z bazy whois, żeby nie było ze coś wymyślam, że anty posty itp.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wiejski Rolnik
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 36
Rejestracja: 23 sty 2016, 16:29

Re: nasionbank.pl co myślicie o tym sklepie?

Post autor: Wiejski Rolnik »

Myślałem że serwer zagraniczny w sklepach z nasionami konopki to standard.
Awatar użytkownika
KUSH
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:40

Re: nasionbank.pl co myślicie o tym sklepie?

Post autor: KUSH »

Nie te czasy, kiedyś może tak było, ale te sklepy co się teraz otwierają są w większości na Polskich serwerach. Bo ludzie co otwierają takie sklepy widzą w nich czysty zarobek i nie obchodzi ich bezpieczeństwo klientów.
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: nasionbank.pl co myślicie o tym sklepie?

Post autor: HASZYSZ »

Dlatego ludzie kupują nasiona na thc-thc.com bo oni jako jedyni poza serwerem zagranicą mają nawet biuro obsługi klienta w Hiszpanii.
ODPOWIEDZ