Uwaga na Bardzo Stare Nasiona z OLX

Wszystko o oszustach i patologii w branży konopnej, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.
Awatar użytkownika
Dr Ganja
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 271
Rejestracja: 30 mar 2011, 13:29

Uwaga na Bardzo Stare Nasiona z OLX

Post autor: Dr Ganja »

Temat zakładam bo myślę że jest to bardzo ważna przestroga dla szukających nasion marihuany w sieci. A nie każdy zjadacz chleba będzie o tym wiedział.

Przez przypadek natrafiłem na aukcję nasion w portalu OLX. Ku mojemu zdziwieniu w ogłoszeniu widać odmianę Taiga#2 (zrzut ekranu poniżej). Co w tym dziwnego? odmiana ta nie jest produkowana przez dutch passion już od około 10 lat. Zwykły zjadacz chleba może o tym nie wiedzieć, ale ja się interesuję rynkiem konopnym i jestem trochę obeznany w różnych odmianach i wiem że tej akurat nie można kupić od wielu... wielu... lat. Zainteresowani mogą napisać do polskiego dystrybutora nasion dutch passion, czyli sklepu thc-thc.com i dostaniecie taką samą informację, lub możecie przy znajomości angielskiego napisać bezpośrednio do dutch passion.

Warto zwrócić uwagę że w ogłoszeniu sprzedającego, jest informacja o tym że likwiduje swój sklep z nasionami i przez to je sprzedaje na OLX oraz co ciekawe ma dużo więcej nasion - bardzo starych nasion. A więc należy założyć że na rynku, ogłoszeniach OLX jest wystawionych sporo starych nasion.

Obrazek
Awatar użytkownika
Albundy
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:45

Re: Uwaga na Bardzo Stare Nasiona z OLX

Post autor: Albundy »

Pomijając nawet ten przypadek, to na portalach typu olx i allegro nie powinno się wcale kupować nasion. Tam to tylko wałki lecą, sprzedaż starych nasion z padłych sklepów to jedno, ale też sprzedają tam nasiona, które nie są tym co jest wystawione w ogłoszeniu. A nawet wysyłają nasiona z karmy dla papug zamiast tych opisanych w ogłoszeniu. Każdy tam może zrobić takie ogłoszenie i sprzedawać, oszukując na prawo i lewo. Bo przecież kupujący nie pójdzie na Policję i nie powie że mu wyrosła konopia przemysłowa a kupił nasiona konopi indyjskiej.
Awatar użytkownika
KUSH
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 59
Rejestracja: 01 wrz 2010, 11:40

Re: Uwaga na Bardzo Stare Nasiona z OLX

Post autor: KUSH »

Niestety ale również sklepy sprzedają bardzo stare nasiona. Tutaj jest temat o jakimś sklepie g********** viewtopic.php?t=3554 użytkownicy wyłapali tam że na wyprzedaży ten sklep miał nasiona, które również od wielu lat nie były produkowane przez producenta tej odmiany.
Awatar użytkownika
Porki
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 21
Rejestracja: 21 wrz 2018, 17:06

Re: Uwaga na Bardzo Stare Nasiona z OLX

Post autor: Porki »

Pisze że te nasiona są wystawione z powodu likwidacji sklepu. Jaka jest lokalizacja tego sklepu? Lokalizacja powinna być z prawej strony ogłoszenia olx.
Awatar użytkownika
Dr Ganja
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 271
Rejestracja: 30 mar 2011, 13:29

Re: Uwaga na Bardzo Stare Nasiona z OLX

Post autor: Dr Ganja »

W ogłoszeniu jest lokalizacja Błonie koło Warszawy i pewnie gdzieś tam jest ten sklep z nasionami.

Obrazek
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Uwaga na Bardzo Stare Nasiona z OLX

Post autor: Arizona »

Teraz to się otworzyło masę stacjonarnych sklepów konopnych w Polsce, na każdym rogu w każdym mieście jest jakiś. Kiedyś zaszedłem do jednego z nich i mieli tam nasiona, które leżały za przeszkloną półką. Dla nie wiedzących, nasiona przechowywane w taki sposób przesuszą się po trzech tygodniach i nie będą kiełkowały. Pomijając fakt że wiele sklepów sprzedaje odmiany, które przestały być produkowane od kilku lat a z racji zalegania im na magazynach są dalej sprzedawane, to w dodatku nawet świeże nasiona źle przechowywane nie będą kiełkować. Od kilku lat jest trend że w branżę konopną w Polsce wchodzą wszyscy, tylko po to żeby zarobić i nie mają bladego pojęcia o tym co sprzedaję i jak to przechowywać. Problem ma też wiele internetowych seedbanków, które wprowadziły zbyt wielu producentów i ich odmiany, zapychając sobie tym magazyny, w efekcie mają teraz masę starych nasion. Kupujcie pestki w starych sprawdzonych sklepach, które specjalizują się w kilku producentach, wtedy będziecie mieli pewność świeżych nasion.
ODPOWIEDZ