F1,F2,F3,

Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat uprawy i hodowli marihuany oraz konopi.
Awatar użytkownika
mirekMC
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2011, 19:21

F1,F2,F3,

Post autor: mirekMC »

F1,F2,F3, itd. - Są to oznaczenia pokoleń rośliny a także wszystkich zwierząt roślin itd.
F1 będzie pokoleniem pierwszym zawsze powstałym w wyniku skrzyżowania dwóch odmian np. Santa Maria x Lowryder powstała nowa odmiana (F1) nazwana Lowryder#2.
Teraz skrzyżowanie(zapylenie męskim pyłkiem żeńskiej rośliny) Lowryder#2 i Lowryder#2 powstaje pokolenie drugie czyli F2 następne skrzyżowanie i powstaje pokolenie F3 i tak do samego końca. (( My jako ludzie jesteśmy pewnie pokoleniem F XXXX...))
Zazwyczaj pokolenia F1 z których się odcina gałązki uzyskując klony z których będzie można zrobić nasiona F1(które są w sprzedaży i się nie kończą) i taki klon będzie miał takie same geny jak roślina z której został wzięty, są zazwyczaj najlepszymi odmianami mają porobione testy co do ilości THC i parametry mierzone także wiadomo już ze roślinka będzie miała parametry mniej więcej takie same... (zależy to od krzyżowania się genów rodziców pokolenia F1)
Pestki F2 to loteria i to coraz mniej prawdopodobna z każdym pokoleniem F3 i tak dalej. Ponieważ geny się mieszają i trafienie na to że roślinka roślince przekaże ten dobry gen a nie ten zły (odpowiedzialny za np. niską zawartość THC po tym jak roślina wyrośnie) z każdym pokoleniem rośnie! Bo im więcej roślin tym większe prawdopodobieństwo wymieszania się genu. Jak się trafi na dobry to jest dobrze a jak nie to nie. Stąd spory min. czy rośliny F2 odbiegają jakości?.
Otóż jak już mówiłem loteria.
Poza tym pestki F2 nie gwarantują stabilności i nie są badane co do jakości i pochodzące z cherlawych roślin wydadzą potomstwo również cherlawe dlatego tez do hodowli nasion F2 powinniśmy używać najlepszych krzaków aby potomstwo było silne i zdrowe.
Nie liczy sie jak długo spadasz tylko jak upadniesz !!!
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: F1,F2,F3,

Post autor: Gąbczasty »

dużo mi to pomogło bo mam zamiar zrobić nasiona na następny sezon
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: F1,F2,F3,

Post autor: diselryder »

Ale wiesz że nasiona z f1 bo z f2 się nie opłaca.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: F1,F2,F3,

Post autor: Punky »

To zależy od rośliny. Jak jest stabilna genetycznie np. Passion#1 to możesz spokojnie lecieć z F3 a nawet więcej.
ODPOWIEDZ