Zrobiłem błąd z ziemią ?

Czegoś nie wiesz, zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

Zakupiłem ak47 auto , nasionka były w wodzie po czym gdy opadły na dno i zauważyłem, że pękły to wsadziłem do ziemi , podlewam itp , ale juz 3 dzien i nic sie nie dzieję . Chyba zrobiłem błąd mianowicie z zimią [mur] ziemię wziąłem z sadzonek małych drzewek tzn sadzonki były w foliowym worku jakiś dłuższy czas (małe sadzonki ) korzenie były wraz z ziemią to ziemie otrzepałem , ziemia czarna pulchna wilgotna ciągle była, to stwierdziłem, ze bd ok ale nw :/
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Nasionka mogą wychodzić kilka dni. Jak głęboko posadziłeś?
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

Gorzej jak przelałeś i zgniły... Jakiego koloru jest skorupka ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

taSior skup się... wsadził w ziemię. Nie każ mu teraz grzebać bo co najwyżej uszkodzi jak jest kiełek [nea] Niech da temu ze 2 dni i wtedy co najwyżej kombinuje.
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

Nie doczytałem kiedy to wsadził ;) Ale ja normalnie sprawdzałem i nic się nie stało ;) To są brednie że się coś uszkodzi bo co ma się uszkodzić jak tam wychodzi mały kiełek który ciężko dotknąć jeżeli robi się to jak należy ;) Poczekaj jeszcze dwa dni i jak ci nic nawet nie wyjdzie na wierzch to se sprawdź bo najprawdopodobniej ci zgniły ziarenka skoro wszystko miałeś cały czas mokre i do tego podlewałeś ;) Tu nie ma się nad czym skupiać , prosta LOGIKA [usmiech]
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Punky »

Podlewałem... i wszystko jasne. Jak wsadzisz ziarko do ziemi to już się nie podlewa! Możliwe że zgniło. Poczekaj jeszcze trochę to będziesz miał pewność.
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

Tzn jeśli chodzi o to podlewanie to podlewałem, ale bardzo skromnie bo coś tam wyczytałem, ze za dużo nie można i sprawdzałem jak bardzo wilgotna jest ziemia. Podlewałem 2 łyżki stołowe , jedna poszła w miejsce gdzie znajdowało sie ziarenko i jego obrzeża. Druga z dala od ziarenka . Łyżki nie były pełne (połowa) . Raz dziennie , dopiero dziś podlałem większą ilością , bo myslałem , ze za mało tej wody . Także już nie bd podlewał . Właśnie przed wejściem na forum miałem juz tam sprawdzić co sie dzieje i w jakim stanie ziarenka , ale myślę, że sie wstrzymam te 2 dni , chociaż z ciekawości 1 może zerknę co sie dzieje . Ziarenko znajduje sie na głębokości około 1,5 cm . Ziarenko było w wodzie, nie kombinowałem z chusteczkami itp po 2 dniach zaczeło kiełkować , opadło na dno i wsadziłem do tej ziemi . Ogólnie z tego co sie dowiadywałem to ak wybacza wiele błędów , a ja jak widać i tego nie ukrywam , ze jestem blady . Wiem tylko tyle co przeczytałem 0doświadczenia
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

eee tam , spokojnie ;P Daj im chwilę jak Nicoś pisze , a jak nie to zgniły i zerknij co z nimi jest nie tak ... Jak skorupka bd czarna a nie takiego koloru jak je wkładałeś to znaczy że lipa ... Niestety , czasami tak bywa ... Bd wiedział na przyszłość... A najlepiej to se kupuj ziemie w jakimś sklepie bo z takich sadzonek to nie wiem czy to dobry pomysł ;)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Punky »

Za głęboko ziarenko to kolejny powód który może opóźnić.
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

Właśnie tak przemyslałem i w sumie ziarenka bd troche czasu potrzebować , żeby wyjść z ziemi 1,5 cm . Właśnie teraz nie bd z taką ziemią kombinował no , ale zalukałem jak babcia tam coś mówi , ze ta ziemia bardzo dobra bd dla kwiatków bo czarna ple ple coś tam i taki mój pomysł był , jak i zresztą teraz żałuje bo więcej nerwów . Ziarenko było w wodzie 2 dni i coś tam zaczeło kiełkować po takim czsie to troche bd potrzebowało zapewne zanim wyjdzie z ziemi 1,5cm . Ziemie naturalnie nad ziarenkiem nie ubiłem czy coś tylko lekko zakryłem . Radzicie mi juz nie podlewać ? czy jakieś witaminy czy coś zastosować ? bo nw jaka ta ziemia :/
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

Żadnych witamin narazie ;) dopiero po 2-3 tygodniach od wykiełkowania ;) dobrze jest ... Ziemie podlewaj tylko jak jest bardzo sucha ...
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Punky »

Wcale nie podlewaj. nic nie rób. Wsadź do szuflady i czekaj.
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

A dlaczego do szuflady ? Ja normalnie miałem w boxie z innymi [usmiech] I świeciło i było ciemno i piękne okazy wyszły ;)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Punky »

Ja wole w szufladzie, bo nasiono potrzebuje ciemni. A jeszcze jak ma mokro w donicy ciepło od lamp to większe prawdopodobieństwo gnicia.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Każdy ma swoje wypróbowane sposoby. Ja przetestowałem z chusteczkami i także się sprawdza w 100%. Więc spokojnie niech każdy korzysta z tego co ma sprawdzone i mu najwygodniej. I tak najważniejszy jest efekt końcowy [peace]
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Arizona »

rabbi pisze:Zakupiłem ak47 auto , nasionka były w wodzie po czym gdy opadły na dno i zauważyłem, że pękły to wsadziłem do ziemi , podlewam itp , ale juz 3 dzien i nic sie nie dzieję . Chyba zrobiłem błąd mianowicie z zimią [mur] ziemię wziąłem z sadzonek małych drzewek tzn sadzonki były w foliowym worku jakiś dłuższy czas (małe sadzonki ) korzenie były wraz z ziemią to ziemie otrzepałem , ziemia czarna pulchna wilgotna ciągle była, to stwierdziłem, ze bd ok ale nw :/
Liczy się głębokość na jaką wsadziłeś im głębiej tym dłużej będzie wschodziło, a jak za głęboko to może zgnić. Musisz też zapewnić przynajmniej 25 stopni temperaturę gleby żeby pobudzić do wyjścia. Co do kiełka to ja bym nie ruszał bo jak będziesz grzebał możesz go złamać i wtedy będzie lipa.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Punky »

Temperatura może być niższa, tylko dłużej trwa. Ja zawsze kiełkuje w ok 20 st i ładnie idzie
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

Jednak nic nie grzebałem i dziś patrzę około 14godz i widzę 2 piękne kiełki [uprawia] , 3 jeszcze nie wyszedł . Teraz co im muszę zapewnić ? żeby bezproblemowo się rozwijały ? kiedy wgl coś mam robić . Przypominam , że to ak47 auto
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Światło, temperaturę, wilgotność, nie przelej.
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

Może być takie światło ze zwykłej żarówki ?
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

ej stary ja widzę że ty kompletnie nie przygotowany jesteś... Masz wgl boxa jakiegoś ? Zwykła żarówka nie da rady ... Po czytaj na forum trochę a napewno się dowiesz co jest potrzebne [usmiech] Bo jeżeli liczysz że na parapecie ci to bd rosło to się grubo mylisz [usmiech]
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

No właśnie tak myślę [lolek] . Aczkolwiek masz doświadczenie , ze tak nic z tego nie bd ?
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

A no kurw widzę , ze lipa bez tego boxa. Musze wykombinować coś na momencie . Jakieś rady jak to zrobić szybko ?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Punky »

Da rade. Ale najpierw zacznij dużo czytać.
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

Karton , szafka stara albo coś ... Folia , bądź biała farba matowa ... Wentylatorki , zasilacz 12v , kabel półtora kwadrat , LAMPA OBOWIĄZKOWO ! 2x CFL DUAL 85w albo większa i jedna ;) To by ci narazie stykło... A tak to se przejrzyj forum bo naprawde kupa tego jest choćby w moich tematach se po oglądaj ;) Są nawet gdzieś zdjęcia boxa ;) Wystarczy poszukać... Najpierw poczytaj a dopiero potem bierz się wgl za coś bo teraz idzie zima i na parapecie wież mi że to ci nawet nie ruszy z miejsca ;)
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

czyli zakupić jedną ta lampę ? kupie w jakimś sklepie czy tylko internet ? Myśle zrobić boxa z kartonu . Karton mam pomalować? Czy lepiej ta folia ? Myśle zrobić taki 40na 30 wysokość to nw ale coś około 40tyle ile max rośnie .
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Pomyśl chwilę. Poczytaj. Jak chcesz zrobić box na 40 wysokości bo napisali, że tyle roślinka rośnie? A gdzie wysokość doniczki a gdzie miejsce na lampę?
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

dobra to bd nieco wyższy . Kiedy do tego boxa wsadzić je ? na razie może byc jakaś zwykła świetlówka ?
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

Coś takiego znalazłem i na forum poleceją co myślicie ?

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/zarowka-halogenowa-e27-105w-135w-osram-64548-i3595799973.html
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: osiol »

Na indoor zbytnio sie nie znam ale z taka zarowa za 4 dlugo nie polecisz
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Marna ta żarówka. Musiał byś zrobić panel i ze 4 do 6 na jedną roślinkę takich mieć. Ale wtedy licznik prądu zacznie się nieźle kręcić.
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

wezmę 5 . No ale 5 to nieźle bd znowu biło jasnością , dobrze mają tam te ilość lumenów ? i znowu ciepło też bd to z dala bd trzeba trzymać .
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Wiesz co... źle Ci nie życzę, ale patrząc na to co robisz to marnie to widzę. Pisałem Ci, że na jedną roślinkę tyle potrzebujesz a Ty masz 3. Ponadto właściwie to nie słyszałem aby ktoś dobry plon na takich żarówkach zebrał. I przelicz sobie ile to prądu potrzebuje przez minimum 2 miesiące. Wyhamuj zastanów się do czego dążysz i ile masz na to kasy. Bo wziąłeś się za coś co wymaga większych niż Ci się wydaje nakładów i pracy i kasy aby dało efekty.
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

No w sumie ogarnę sie [usmiech] . Trza bd zakupić te za 100 coś zł widziałem . A co z tym , ze jakoś wydłużają sie roslinki? wgo o co chodzi z tym ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Wyciągają. Chodzi o to, że jak masz gówniane światło to się nie rozkraczają tylko ciągną w górę i rosną długie badyle.
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: świder »

Kup sobie na poczatek 4 swietlowki po min.1200 lumenow i bedzie ok a pozniej pomyslisz co dalej
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

Nie ! Nie rób tego samego błędu co ja ;) Kup sobie te dwie CFL 85w Dual i masz z głowy do końca ! Możesz sobie przy nich ciągle uprawiać po 3 krzaczki i bd ok ;) Nie marnuj hajsu na zwykłe świetlówki bo potem i tak bd musiał zmienić więc to bez sensu ;) Ja jak zamawiałem w growshopie to za sztukę płaciłem 110zł plus do tego gwint E40 10zł raz wsadzisz i bd miał problem z głowy na długi czas !
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: świder »

Ja mam druga uprawe pod 4 swietlowkami 20 watt,24/0 af ladnie sie rozrastaja,nie wyciagaja sie,i rachunek za prad minimalny
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

To wsadź je teraz pod te lampy co podałem i poczekaj dwa dni ;) To dopiero się rozrosną ;) A one wcale dużo prądu nie biorą bo realne zużycie to 50w jedna ;) Mi takie dwie plus wentylacja przez 18/6 31 dni naświetlania to 33,61 zł ;)
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: świder »

To faktycznie malo wychodzi
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

Są takie przeliczniki na necie jak dobrze poszukasz to sobie obliczysz ;)
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: świder »

Wiem o tym,liczylem kiedys.Na kalkulatorze lumenow na mojego boxa wychodzi 4800 lumenow,tak jak mam.Jaka roznica jest miedzy swietlowkami,a tymi lampami?
taS

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: taS »

Ogromna ;) Po czytaj sobie ;)
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

Panowie to ile potrzeba lumenów na 1 żarówkę ?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Punky »

Człowieku zacznij czytać a nie zadajesz idiotyczne pytania! Każda żarówka ma przypisaną wartość lumenów, ty masz zrobić tak byś w BOXie miał odpowiednią ilość!
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Najistotniejsza jest barwa światła. W przypadku uprawy jest bardzo istotna inna barwa (niebieska) przy wzroście i inna (czerwona) przy kwitnieniu. Zwykłe żarówki może i dadzą Ci ilość lumenów na metr ale nie dadzą Ci odpowiedniego rodzaju światła. Ponadto pomyśl jaką temperaturę wytworzy taka ilość żarówek.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Punky »

Barwa nie jest taka ważna. Całą uprawę można robić pod HPS i będzie elegancko.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Skoro barwa nie jest ważna to pod byle żarówką odpowiedniej mocy powinno każdemu wyjść. Oczywiście, że pod HPS wyjdzie bo ma i barwę i natężenie światła. Ale wyjdą mniejsze rośliny niż gdyby wcześniej pod niebieską lampą stały.
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

znalazłem w sklepie takie energooszczędne . Przypominają bardzo te HPS no i właśnie pytm ila one mają lumenów bo ta energo 800 ponad
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Nie wiem o co pytasz. Jeżeli o to co znalazłeś to doczytaj na opakowaniu lub jakiś link wrzuć.
Jeżeli pytasz o inne lampy np HPS to w zależności od mocy ale mają ok 10000 lumenów.
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

Panowie jak łodyga doszła do 7cm włożyłem pod lampe i teraz to liście zaczynają rozkwitać na boki to mam sie czegos obawiać ? złamie sie czy coś ? bd rosła w góre , ale wolniej i bardziej bd rozkwitać ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

Powinna się ładnie rozrastać na boki. Jest ok.
Awatar użytkownika
rabbi
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 39
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:59

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: rabbi »

Moje automaciki juz mają 47dni i co dalej z nimi ? są listki przytopowe i na nich takie niteczki białe sie pijawiają . Czytałem dużo i tam wiem , ze cos było ze jak niteczki to ok . Pytanie moje bardziej kieruje sie ku temu czy z tych listków zrobi sie top czy jak to bd ? listki przytopowe tez sie pali , ale nie za mocne ;/
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Zrobiłem błąd z ziemią ?

Post autor: Nico »

A nie wrzucił byś jakiś fotek? Wtedy łatwiej cokolwiek powiedzieć. Opowiadać Ci słowno muzycznie jak topki mają wyglądać to słaby pomysł [usmiech]
ODPOWIEDZ