Nasiona

Czegoś nie wiesz, zapytaj tutaj.
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Witam,mam pytanie do fachowców,wsadziłem nasiona wykiełkowane do ziemi,i po tygodniu nic,a miałem kurwa jakas dziwną ziemie sypką suchą do sadzonek,więc pomyślałem że to przez to,więc zrobiłem tak,wyciągłem wszystkie nasiona z kubków,wszystkie spowrotem na gaze,oczywiście pesetą,odczekałem kilka godzin,i wrzuciłem do wilgotnej spoko ziemi,ta gazie wygladały spoko,tylko nie które białe,a reszte ciemne,jedynie pare miały kiełki przy koncu ciękie,jak myślicie pujdą,czy do wyjebania
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Nasiona

Post autor: osiol »

poczekaj jeszcze może pestki jakieś lewe ;/ napewno wyjda ja pamietam jak na jedną czekałem 2 tyg. ;x
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Pestki na bank były pierwsza klasa,ale co mam czekać jak je przesadziłem do dobrej ziemi?,delikatnie pensetą,mówisz że mogą iśc po takim przesadzeniu?ziemie na bank miałem hujową,w momecie jest sypka,była zbynio wysuszona,a nie można robić błota przy podlewaniu,podlewałem spryskiwaczem,ale w środku ziemi tam gdzie się ukorzenia pomidorek,jest ziemia sypka,nie może się przez to zakorzenić,ale już przesadziłem do zajebistej wilgotnej ziemi,tyle że po tygodniu,więc nie wiem czy to ma sens,co robic,czekać czy wyjebać pozdro,a i włożyłem je praktycznie czubkamiwystającymi z ziemi,tak na styk,ale wogóle nie było słonca,dziś cos świeci,awiec zobaczymy dziś,przypomiinam,jak je wyciągłem na wate,to nie były ani wyschnięte ani zgnite,ale praktycznie nie było korzeni po tym tyg,ale kiełki były pozdro,i jeszcze jedno,nie ma słonca,da coś jak pod zwykłą zarówką 20w poświece?z góry dziekówa za odpowiedzi
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Nasiona

Post autor: osiol »

jak to kuźwa nie ma słońca ;d ? ostatnio jakies deszcze ale nie jest źle, broń Boże nie wywalaj pestek cierpliwosci [blant]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: Nasiona

Post autor: maaaaaati6 »

jak ziemia jest sypka trzeba bylo naszykowac sobie odpowiednia ilosc zlac woda na maxa jak sie da i poczekac troche nim nadmiar wody splynie a gleba bedzie odpowiednio nawodniona ... waga takiej doniczki rowna sie wadze doniczki po odpowiednim podlaniu [blant] (gleba odpowiednio wilgotna ale nie blotnista )
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Nasiona

Post autor: osiol »

ta ... moja sezonowka po tych deszczach to chyba plywa juz w wodzie ;s [pobity]
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Tyle że ta ziemia jest hujowo,szybko wysycha,nawet jak ją przepłukam wodą,to w momecie wysycha,noi tez wiem ze z wodą nie mogłem przesadzać,więc podjołem takie kroki związane z przesadzeniem do normalnej ziemi,i powiem że coś sie zaczeło dziać,może cos z tego będzie,tylko nie ma słonca,więc moje pytanie jest następujące,czy może być zwykła żarówka 40w,bo specialnej nie pośiadam,a jak nie,to jaką potrzebuje do takoej sprawy,bo jak jest słonce to coś się z nimi dzieje,nie wychodzą do góry ale pekają skorupki,i wychodzi z nich zielone listki,awiec coś się dzieje pozytywnego,tak myśle,co robić?
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Nasiona

Post autor: osiol »

zmien ziemie lol
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Jak mam zmienić ziemie,jak pisze że zmieniłem 2 dni temu lol,pytam teraz o żarówkę,czy może być zwykła 40w?,by je troche wyniosły,bo już drugi tydz idą,a jest bardzo mało słonca,jutro ma lać i brak słonca,wiec mysle co by tu zrobić?
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Nasiona

Post autor: świder »

najpierw czytaj potem pytaj;nie bedzie problemow.Ucz sie i trenuj
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Nasiona

Post autor: świder »

na parapecie masz?
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

teraz pod zwykła żarówką 40 w,może być?
Awatar użytkownika
Lux
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07

Re: Nasiona

Post autor: Lux »

Żarówka musi wytworzyć ciepło coś ala sztuczne słońce jest to sygnał dla nasionka że ma wyjść z ziemi.

Napiszę w skrócie jak zrobić żeby było dobrze.
1. Kiełkujemy pestki najlepiej na chusteczkach w ciemni i żeby było ciepło.
2. Kiedy wykiełkują wkładamy do doniczek maks głębokości 0,5 cm. delikatnie podlewamy tak żeby nie wypłukać nasiona. Podlewamy tylko w nocy lub jak wyłączamy lampę.
3. doniczki muszą być na słońcu lub pod lampą nie biurkową tylko najlepiej pod HPSem.

Podczas kiełkowanie wystrzegaj się nocnych spadków temp. ten rok jest pod tym względem wybitny. Outdoor z pełnosezonówek na pewno przysporzył wielu problemów zwłaszcza początkującym, mało jest tak beznadziejnych sezonów.
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Odpowiadam jeszcze raz,powyżej wszystko opisałem co robiłem,więc najpierw się czyta,a póżniej doradza,ale spoko nie ważne,chciałbym tylko się dowiedzieć czy zwykła żarówka 40w może być,daje ke pod żarówke i idzie z niej ciepło,więc może być?
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Nasiona

Post autor: osiol »

omg masz wszystko na wiki [czytaj]
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Oki,cos mi się wydaje że za trudne pytanie zadałem
Awatar użytkownika
Lux
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07

Re: Nasiona

Post autor: Lux »

Napisałem jak powinno się robić sam powinieneś wyciągnąć wnioski porównując to do tego co zrobiłeś. Lampka biurowa 40wat jest zła. Nie grzeb w tym tylko czekaj na słońce i wystaw jest na słońce jak będzie. Czasami nasiona potrafią leżeć w glebie 2 tygodnie po czym wychodzi słońce dostają strzała słonecznego i jak ze sprocy wychodzą i rosną. Zaufaj naturze!
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Mam zamiar troszeczkę pociągnąć pomidorki,więc chce kupić lampę fluorescencyjną,żarówka typu CFL,która emituje światło o widmie niebiesko/białym,tylko nie wiem ile watów do sadzonek wystarczy,co myślicie,i co proponujecie,ile watów?
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Nasiona

Post autor: KMD »

Nie kombinuj kup sobie HPSa najlepsze światło dla roślin.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Jak chce tylko je podciągnąc,potem na aut wrzućić,i nie chce żeby dużo ciągła,wiec myśle że do sadzonek nawet 40 lub 80 w styknie,co myślicie? proszę o pilna odp,z góry dzieki,HPS odpada,dużo ciagnie coś do sadzonek,co mało ciągnie,i planuje świecić 12ś-5,5ć,1ś,5,5ć,ponoć spoko sprawa
Ostatnio zmieniony 29 maja 2014, 12:15 przez Zielony888, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KMD
super grower
super grower
Posty: 827
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:32

Re: Nasiona

Post autor: KMD »

Jak je chcesz tylko podciągnąć to ile ten HPS ci prądu podciągnie za 100 zł przynajmniej będziesz miał silne rośliny.
Jako admin forum Polecam Wam sklep THC-THC.COM, który posiada biuro obsługi klienta w Hiszpanii, więc jest w 100% Bezpieczny.
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

no właśnie,muszę zrobić tak,zeby nikt praktycznie nie oddczuł zwrostu pradu,bo nie ja płace za pród,i tu mam problem zozumiesz,i jeszcze jedno,troche ich mam,ok to ile watów wystarczy na sadzonki HPS,85w styka,na dni bez słonca? prosze o pilną odpowiedz,i są rodzaje hps,czy nie?
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Zapuściłem na żarówce POLUX mini S 24w E27,Model ELCFS2-24,znalazłem taką w domu,co myślicie,cos to da takie światło,wiem że troche mało watów,myśle kupić 35w,na tej co mam teraz ma 20w,ale chyba lepiej na takiej,niż w cale,co myślicie?,ma 1600 lumetów
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Nasiona

Post autor: Nico »

Przeczytałem to od początku i może zacznijmy z innej strony Zielony. Docelowo chcesz wystawić te rośliny na out czy tak? Ale hodować na out czy tylko w słoneczne dni wystawiać na balkon/parapet? Czy wszystkie Ci już wyszły z ziemi czy też czekasz aż wyjdą? I jeżeli chcesz je całkowicie hodować na out to kiedy chcesz wysadzić? To automaty czy pełnosezonowe?
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: Nasiona

Post autor: maaaaaati6 »

Nico dpbrze zauwazyles ... w tym temacie nie ma nic konkretnego ... czytalem wszystko kilka razy i z takiej rozmowy nic dobrego nie wynika tylko jakies spiecia [blant]

1 .po pierwsze pimo Zielony zrob to

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=8EpYlrg9UXQ
po drugie primo [trawka] spokojnie bez spiec opowiedz nam o swoich planach i co juz zrealizowales (chodzi tu o pomidorki nie o cale zycie ) xD
po trzecie primo i ostatnie [banan] jak mozesz zrob fote jak te krzaki wygladaja i poka i nie panikuj to ze pada nie znaczy ze jest caly czas ciemno i bez slonca [rasta] mała mery napewno wytrzyma to twarda bestia jest [bongo]


PS.jestem spalony innym sloncem wiec wybaczcie forme i pisownie [konopia]
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Chce je tylko doświetlić żeby wyszły z pestek,kiełki sa,ale nie wyszły z pestek drugi tydzien idzie,a słonca brak,więc zdecydowałem się na lampe 125w,energooszczędną,przelicznik na zwykłą ponoć to 625w,ma lumetów 6250,a kelwinów 6500,myśle że ta będzie ok,co myślicie?,a chce je wszystkie na out,mam automaty i pełnosezonówki pozdro
HajJack
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 9
Rejestracja: 29 maja 2014, 16:51

Re: Nasiona

Post autor: HajJack »

Zalezy jak długo je bedziesza trzymał pod swietłowkami barwa 6500 mysle ze bedzie dla ciebie idealna i jak chcesz krótko je trzymac to wystraczy z 20 40 w na roslinke czyli 2 swietlówki. PZdr I z fartem [trawka]

Jak w 2 tyg ci nie wyszły z pestek to mozesz to wywalic. Gora tydzien czekasz a i to na słabe rosliny(z reguły 2-3 dni). Moze za płytko zasadziłes i kielek wysechł?. ja tak amiałem kilka razy na poczatku.
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

kiełek nie wysech,noi pękają powoli,wychodza zielone liśćie,tyle że zaraz nad ziemią,więc dlatego je chce szybko doświetlić,ponieważ na poczatku miałem złąm ziemie,chyba przeterminowana huj wie,dlatego zależy mi na czasie,myśle że pod tą żarówą jak nie wyjdą do 2 dni to wyjebie w tedy,ale sam nie wiem co mam teraz myśleć,nie którzy piszą cierpliwości,że do 2 tyg mogą wyskoczyć i zaskoczyć,więc już sam nie wiem co robić,może puszcze foto,ale czy mnie nie namierzą,czy to jest bezpieczne,sam nie wiem,puszcze je od teraz do 2 rano,zobaczymy co się stanie,pestki są popękane,jakby chciały iśc,ale nie ma warunków,myśle ze się zakorzeniły w normalnej ziemi,i pójdą pozdro,dam znaka,a 2 tyg będzie na poniedziałek
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Macie rację,wypierdalam to z domu,szkoda nerwów,pozdrawiam,i dzięki za pomoc hej
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Nasiona

Post autor: Nico »

Jakbyś zmienił zdanie, to 2 dni pod zwykła świetlówką da radę. Ale 2 tygodnie to już nie najlepszy pomysł. Jeżeli w niektórych wyszły Ci nad ziemię roślinki to jak napisałem wyżej jak tylko pogoda się troszkę poprawi wystawiaj na dwór i nie trzymaj aż wszystkie wzejdą. Upewnij się tylko, że na oucie będą miały wystarczający dostęp światła i dadzą radę. Ale na pełnosezonówki to już troszkę późno. Mogą nie dojść.
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

jeszcze dziś tylko zobaczymy,zrobiłem tak,pomogłem im wyjśc z pestek pensetą,i mam w każdym 2 listki,nie które zielone,a nie które żółtobiałe,albo nawet białe,więc te żółtobiałe i białe chyba do wyjebania,a te zielone myśle że pójdą,tyle że teraz zastanawiam się czy coś z nich będzie nawet jak pójda,dużo stresu przeszły,przez tą cholerną ziemie,pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło,za każdym razem mi zajebiście szły,mój sposób to zawsze wrzucam do szklanki z wodą,czekam aż utoną,potem na wate i przykrywam tależykiem w ciemnym miejscu ciepłym,nawilzam je spryskiwaczem tak co 3 godz,oczywiście ciepłą wodą,ale nie goroncą,noi jak się pojawiają kiełki 3-4-5 milimetrowe,to do ziemi na 5 milimetrów,i od razu na słoneczko,więc przyczyną muśiała być ziemia,kurwa,a jak pakowałem do kubków ziemie,to czułem że coś jest z nią nie tak,ziemia kwiatowa,była taka sypka że szok,ale pomyślałem ze ją spryskam wodą i będzie git,tyle że wiem z własnego doświadczenia,że błota sie nie robi,i tak pryskałem zaraz jak widziałem że jest sucha,i bardzo szybko wysychała,i była taka sypka,więc musiałem ją podlewać co godz praktyko,jak były kobietki na słoncu oczywiście się rozumiem,teraz to się boje robić nowych,po tym wszystkim,nie wiem co robić pozdro
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Mam jeszcze pytanie,chce kupić miernik gleby,wilgotnośc,PH,i mam pytanie do fochowców,chciałbym uzyskać dokładnne informacje jakie właściwosci z dokładnością potrzebują pomidorki,przedewszystkim wilgotnośc,coś chyba koło 60-70,a temperatura 24-27-29żeby szły następnym razem jak trzeba,i jeszcze jedno ważne pytanie,bo nie moge się doczytać nigdzie,jak wkładam kiełek do ziemi na 5min.to odrazu na słonce czy do ciemnego suchego miejsca na 12godz chociaż,bo jedni piszą że do cienia,a drudzy na słonce lub pod lampę?
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Mam ważne pytanie i liczę że ktoś w koncu odpowie,wykiełkowane nasiona czyli jak już ma kiełek,to wsadzam do ziemi i na słonce czy do cienia i w cieniu czy ciemni dopiero czekać,aż się wybiją z ziemi,i w tedy na słonce,myśle że ktoś mi doradzi i odpowie,ja myśle że po wykiełkowaniu odrazu na słonce,ale teraz na 100% nie wiem,bardzo prosze o odpowiedz
Awatar użytkownika
Niekwestionowany
super grower
super grower
Posty: 1041
Rejestracja: 12 mar 2014, 22:45
Lokalizacja: NL

Re: Nasiona

Post autor: Niekwestionowany »

Nie wiem po co tyle zachodu z tymi chusteczkami , moczeniem w szklankach itd heh Normalnie wsadź do ziemi ziarna na głębokość 2cm , zalej wodą i uzupełniaj ją wedle potrzeb i daj na słońce i niech stoi cały czas ... Czy dzień czy noc ... Ona ma dorastać w normalnych warunkach a nie jakieś szczypanie się z wszystkim ... Po co to wszystko ? A potem lecą tylko głupie pytania ... Zrób tak jak piszę i czekaj na efekty ... Moczenie ich gdzieś i czekanie aż wykiełkują jest wgl nie potrzebne bo potem wypuszczony korzeń nie lubi jak się go dotyka a jakoś wsadzić je w ziemię musisz wsadzić prawda ? Trochę LOGIKI ! Jak ma wyrosnąć to wyrośnie , jak lipne ziarna to tylko zgniją i tyle ... Pozdrooo
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Dzieki ale każdy ma swój sposób,noi nie doczekałem się odp
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Nasiona

Post autor: świder »

piszesz ze to nie twoja pierwsza uprawa,a nie wiesz podstawowych rzeczy.Ogarnij sie troche
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Nasiona

Post autor: osiol »

świder pisze:piszesz ze to nie twoja pierwsza uprawa,a nie wiesz podstawowych rzeczy.Ogarnij sie troche
nie czepiaj sięmoze sie troche upalił [blant]
Awatar użytkownika
świder
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 181
Rejestracja: 02 kwie 2013, 18:53
Lokalizacja: Polska

Re: Nasiona

Post autor: świder »

hehe [szydzi]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: Nasiona

Post autor: maaaaaati6 »

stary po wsadzeniu to na slonce lub pod zarowke proste [browar] zadna ciemnia do kielkowania potrzebna jest wilgoc i cieplo (dwor od slonca a box od zarowki ) NO I tak jest to twoja pierwsza uprawa a na rady niekwestiowanego (dobre rady bo poczatkujacy nie powinien bawic sie z kielkiem a efekt sadzenia odrazu do gleby jest idealny dla poczatkujacych jak i doswiadczonych ) piszesz ze kazdy ma swoje sposoby ... [trawka]
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Witam,bo w tym roku mi nie wyszło,dlatego chciałem się upewnić i tyle,w tamtym roku wszystkie szły jak złoto,i nie chodzi o 5 szt,upewniam się tylko,czy wszystko robie dobrze i tyle,jestem pewny że to przez hujową żiemie,jeszcze jedno pytanie,przy sadzonkach,wilgotnosc ziemi 60-70%,w zasadzie na weg,przy flo na 40% zgadza się,dzięki za odpowiedz w prostej sprawie,ale chciałem się upewnić pozdro
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Nasiona

Post autor: Nico »

Te wskaźniki to wilgotność powietrza w boxie a nie ziemi. W fazie flo powietrze nie może być za wilgotne aby Ci nie spleśniały. Z wilgotnością ziemi nic nie kombinujesz tylko podlewasz regularnie. Co do kiełków to uwielbiają cierpliwość. Pamiętać musisz jednak aby przy wsadzaniu do ziemi ich za bardzo nie dotykać i nie uszkodzić. Nie pomagaj im także nigdy wyjść w jakikolwiek mechaniczny sposób. Po wsadzeniu do ziemi, na słoneczko i w cieple trzymasz do wyjścia z ziemi.
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Oki,tyle że troche nie rozumiem,są mierniki wilgotnosci ziemi,i przy sadzonkach piszą że ma być wilgotnośc ziemi 60-70,teraz to mnie zaskoczyłeś,specjalnie zamówiłem,zebym robił profesionalnie,ustawiam wilgotnosc ziemi na 60-70 i wsadzam ziarno wykiełkowane,i będzie malina pozdro
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Nasiona

Post autor: Nico »

Z wilgotnością gleby nie jest tak prosto. Zależy od rodzaju gleby, rodzaju dodatków itd. Owszem miernik na pewno się przydaje i ten wskaźnik procentowy można ostawić jako docelowy. Na pewno w ten sposób dokładniej wiesz kiedy podlać i unikniesz przelewania. Ale ja wychodzę z założenia, że natura swoje wie, i najlepiej obserwować organoleptycznie potrzeby roślinek [usmiech]
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Acha,to mam racje,wskaznik wilgotności na 60-70 jest najlepszy,na sadzonki?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Nasiona

Post autor: Nico »

Myślę, że jest w sam raz [usmiech]
Fifulec
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 220
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:25

Re: Nasiona

Post autor: Fifulec »

Ufff, przeczytałem cały wątek. Człowieku, błagam, skonkretyzuj się. Temat ogólny a wewnątrz totalny pierdzielnik. Skoro już się odzywam:
1. Sadzimy zwyczajnie do ziemi, bez kombinowania z wcześniejszym kiełkowaniem.
2. Zwykła ziemia uniwersalna, dosypujemy perlitu, podlewamy standardowo, jak dla przeciętnych kwiatków doniczkowych. Konopie przelewania nie lubią.
3. Nakrywasz doniczki na kilka dni, folią, lub szkłem. Tak, aby światło przenikało swobodnie a wilgoć nie uciekała. Taki mikroklimat w zupełności wystarczy. Nie wiem, czy skuteczność 80% nasion ci imponuje, czy rozśmiesza, dzielę się po prostu własnym doświadczeniem.
4. O lampach nic nie powiem, nigdy się w domową hodowlę nie bawiłem. Koledzy paru lat ci udzielili. Proszę bądź cierpliwy, czasu wszystkim brak, dlatego nie otrzymasz odpowiedzi natychmiast. Poza tym apeluję o więcej staropolskiej grzeczności, tzn. nie poganiaj innych tekstami typu:
Może ktoś wreszcie odpowie.
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Proszę cię,nikogo nie poganiam,wiem że czekać trzebaale chciałbym uzuskać odpowiedz i tyle,zakupiłem ten miernik,noi nie stety nie mam w procentach tej wilgoci,mam coś takiego.
DRY+ -bardzo sucho,DRY -sucho,NOR -normalnie,WET-mokro,WET+-bardzo mokro,moim zdaniem te 60-70% to będzie WET,jak już mam to można się bawić,bo i tak musze zmierzyć PH na out,a w tym mierniku jest PH,Wilgotność gleby,nasłonecznienie,temperatura gleby,jak mam to można skorzystać pozdro,i bez docinek ,bo chyba te forum jest do pomagania,a nie do przegadywanek.
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: Nasiona

Post autor: maaaaaati6 »

masz w mierniku PH wilgotnosc naslonecznienie + temperatura gleby ??? bo ja mam tylko te trzy pierwsze wlasnie mi dzisiaj przyszedl [blant]
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Mam mam [blant] ,tyle że dziwi mnie trochefakt że pod lampą mam nasłonecznienie LOW+CZYLI NISKIE,najwyższe z najniższych,czy ma to jakiś sens,bo przy słabej pogodzie bez słonca,mam tyle na parapecie za oknem,tylko wiadomo temperatura w pomieszczeniu jest o kilka stopni wyższa,nawet normy nie ma,lampa 125 ENERGY saving,barwa 6500k,6250 lumetów,więc teraz nie wiem,czy jest sens świecić nią wogóle?,chyba że przy sadzonkach,nie musi być aż tak wysoki poziom nasłonecznienia,tylko lumety sa ważne,czytałem gdzieś artykuł o pomidorkach,noi pisali ze najlepiej do sadzonek lampe energooszczędną,w tedy lepiej się ukorzenia,i ją tak nie wyciąga,są lepsze plony,co myślicie jest sens?,pozdro
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: Nasiona

Post autor: maaaaaati6 »

jezeli tylko o kielkowanie i wysadzenie plantow Ci chodzi to w 100 % wystarczy ... trzymasz je w boxie jakims czy tylko tak pod zarowka ?? [banan]
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Nasiona

Post autor: Nico »

Lampy energooszczędne zwłaszcza CFL mają inną barwę niż HPS. Dokładnie chodzi o barwę niebieską 6500K która w teorii jest najlepsza na ukorzenianie i wzrost.
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Oki dzieki,tak mam wszystko [usmiech]
Zielony888
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 26
Rejestracja: 04 maja 2014, 20:20

Re: Nasiona

Post autor: Zielony888 »

Witam,mam pytanko,jak myślicie,nadaja się kupki plastikowe jednorazówki 0,2l?,czy będa małe,na głebokosc wydaje mi się że będą ok,ale szerokosc,do sadzonek dla pomidorków [usmiech]
Awatar użytkownika
maaaaaati6
super grower
super grower
Posty: 607
Rejestracja: 16 mar 2014, 16:15

Re: Nasiona

Post autor: maaaaaati6 »

kupki jednorazowe sa ok tylko zrob dziurki [blant]
ODPOWIEDZ