Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia!)

Rozmowy o wszystkim.
Awatar użytkownika
starter_MJ
grower
grower
Posty: 556
Rejestracja: 27 sty 2011, 20:42

Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia!)

Post autor: starter_MJ »

Bestialstwo! Pijany właściciel psa rasy bernardyn przywiązał go do płotu i skatował siekierą. Zwierzę otrzymało dziewięć potężnych ciosów w głowę, które przebiły czaszkę i dotarły aż do mózgu. Mężczyźnie grożą zaledwie dwa lata więzienia. Czy to odpowiednia kara?

Kochcice - mała miejscowość koło Lublińca. Policjanci miejscowego posterunku zostali zaalarmowani, że sąsiad katuje swojego psa.

- Zaraz po uzyskaniu tej informacji na miejsce udał się patrol. Policjanci opisywali, że widok był wstrząsający. Na terenie posesji, w szopie, znaleźli zwłoki psa. Leżały na taczce - informuje Iwona Ochman z policji w Lublińcu.

- Ludzie, którzy zawiadomili o tym policję są zastraszani. Ich 15-letni syn przebywa w szpitalu, ponoć z powodu silnej nerwicy serca - opowiada Beata Żółkiewska z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Lublińcu.

- Najpierw trzeba się ludźmi bezdomnymi zająć, którzy nie mają co do garnka wsadzić. A psy zostawcie komuś innemu - twierdzi jeden z mieszkańców Kochcic.

- To był tak piękny pies. W głowie się nie mieści, ale to są ludzie chorzy, przepici - mówi jedna z mieszkanek Kochcic.

Policja zatrzymała właściciela psa. Kiedy wytrzeźwiał, próbował tłumaczyć dlaczego to zrobił. Teraz ma dozór policyjny.

- Mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu, aczkolwiek przedstawił inną wersję, niż opisana w zarzucie. W nim przyjęto wersję o zabiciu psa przy użyciu siekiery. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch - informuje Krzysztof Droździok z Prokuratury Rejonowej w Lublińcu.

- Mężczyzna próbował tłumaczyć, że pies cierpiał, miał wylew, a on próbował mu ulżyć - dodaje Iwona Ochman z policji w Lublińcu.

W dniu, kiedy realizowaliśmy reportaż biegli badali zwłoki psa. Wyniki okazały się szokujące.

- Ujawniono 9 głębokich ran czaszki, aż do mózgu. Lekarz nie wykluczył użycia siekiery - mówi Krzysztof Droździok z Prokuratury Rejonowej w Lublińcu.

- Sekcja wykazała, że pies był w stu procentach zdrowy. Nie miał pokarmu ani w żołądku, ani w jelitach, więc na pewno w ostatnim czasie nie dostawał jedzenia - dodaje Beata Żółkiewska z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Lublińcu.

Obrońcy zwierząt chcą zasadniczych zmian w dotychczasowej Ustawie o Ochronie Praw Zwierząt. Chcą aby Sejm tym się zajął.

- Najwyższy wyrok nigdy nie zapadł. Staramy się, aby to się zmieniło. Dla ludzi, którzy znęcają się nad zwierzętami żądamy co najmniej trzech lat więzienia - mówi Beata Żółkiewska z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Lublińcu.*


Reporterki Małgorzata Frydrych, Aneta Kaziuk
Zródło: interwencja.interia.pl


Link Do materiału Filmowego:

http://clips.interia.pl/stm/play.html?v ... nterwencja


***********************************************
Maksymalnie mogą dać mu 2 lata , za palenie można dostać 3 lata
ale to nie oto chodzi jak to jest , ze ludzie boja się tego człowieka bo może im spalić dom szyby powybijać, to ja się pytam po co jest policja?? Powinni go wsadzić do pierdla ale najpierw porządnie wypałować.Ponoć burzliwa dyskusja na Facebooku była choć ja nie mam tam konta nie nawadze komerchy jest dużo portali typu Facebook ciekawe co się stało ,ze on się tak wybił??
Pewnie tez układy miał, no niestety w życiu są układy i układziki ale to każdy z nas wie.
A tego gościa to powinni spalic albo wsadzić na 15 lat pierdla a jak by się kompani z celi dowiedzieli za co siedzi to by miał 'miło' takich ludzi należy niszczyć!!!!!!
**************************************************
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: Gąbczasty »

mi się wydaje że powinno być minimum 2lata więzienia
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Grzybek!21!
super grower
super grower
Posty: 788
Rejestracja: 27 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: KrajWódkąPłynący:/

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: Grzybek!21! »

Mi się wydaje że powinno się tak samo zrobić właścicielowi
Pale gdy mam ochotę nałóg kontrolowany:)
Awatar użytkownika
JanekPalacz
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 60
Rejestracja: 08 lut 2011, 14:27

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: JanekPalacz »

Grzybek święta prawda. Niektórzy ludzie powinni codziennie rano stoperan łykać bo ich posrało.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: diselryder »

Powinni dostawać po 10 lat.Takich frajerów powinni od razu jak niemcy do pieca.Ma taki zwierze a jak nie ma się na czym wyżyć bo przecież do człowieka nie skoczy bo się boi bo człowiek odda a bezbronne zwierze nie ma szans.No ale istnieje inna możliwość jeżeli taki co męczy zwierzęta chce się wyżyć to niech się spróbuje z pitt bullem,amstafem czy innym agresywnym psem taki na pewno by się nie dał klepać.Tacy ludzie nie powinni wogóle chodzić po ziemi.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: Punky »

Rasa psa nie ma nic do rzeczy, liczy się jak jest wychowany.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: Gąbczasty »

no tak ale są takie rasy co mają agresję we krwii. Kiedyś w telewizji oglądałem już nie pamiętam na czym to leciało ale wychowany boxer czy t6am pitbul żucił się na swoje pana gdy ten mu w misce grzebał coś takiego to było i mu rękę w huj pogryzł
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: Punky »

Tutaj chodzi o instynkt. Zwierzętom mówi co mają robić instynkt (w przeciwieństwie do nas nie myślą :D), więc jeśli w grzebał mu żarciu to się na niego rzucił. Ja też mam groźnego psa (owczarka) mogę mu rękę do pyska wsadzić i nic mi nie zrobi. Mój znajomy miał tak samo z amstafem.
Awatar użytkownika
Gąbczasty
super grower
super grower
Posty: 919
Rejestracja: 26 sty 2011, 18:05
Lokalizacja: Looney Tunes

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: Gąbczasty »

owczarki niemieckie najlepsze psy sam miałem kiedyś takiego zajebistego rasowego był wyjebany. teraz mam takiego owczarka wilczura...
Moje motto: "NIE MA OPIERDALANIA SIĘ"
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: diselryder »

Zgadzam się z tobą że o agresji decyduje wychowanie.Dałem tylko taki przykład.Pies to najlepszy przyjaciel mój często chodzi ze mną na spota.Dobry kamuflaż idę lasem a tu mnie ktoś zachodzi no to krótki temat idę z psem na spacer.
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: Roztrzaskał siekierą głowę dla psa( max 2 lata wiezienia

Post autor: Punky »

No ja mam akurat belgijskiego, ale to podobna rasa.
ODPOWIEDZ