Początki Auto FEM

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
sundril
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2013, 21:54

Początki Auto FEM

Post autor: sundril »

Witam
Dziś dostałem pestki i mam pare pytań jak zacząć
Pierwsze pytanie czy uprawa odmiany auto fem w jakiś znaczący sposób różni sie od uprawy normalnych roślinek?? czy mają jakieś specjalne wymagania?
planuje posadzić 2 roślinki w jednym boxie (Ak Passion Automatic Feminizowane i Northern Light Automatic Feminizowane ze wględu na kolorek [szczerzy] ) który chce zrobić z szafy czy to dobry pomysł? zamontowałem już lampe jażeniówke nada sie? czy wykładać czymś szafe od środka słyszałem że można folie alumioniową wykorzystać ale czy temp nie bedzie wtedy za duża? jaki tryb oświetlenia non stop czy wyłanczać na jakiś czas? jak zapewnic odpiwiedni dopływ powietrza do boxa mały wiatraczek od kompa wielkości denka od butelki z piwa wystarczy? czy to musi być duży wiatrak? zwykła ziemia do kwitków wystarcza czy lepiej jakaś mieszanka? no i w końcu nawóz planuje wykorzystać biohamus. jak cos pominołem to prosze o rade jak mowiłem to mój pierwszy raz jak coś sobie przypomne to bede na bierząco pisał
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, 17:50 przez sundril, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Początki Auto FEM

Post autor: HASZYSZ »

af różni sie tylko tym że jest foto obojętny zakwita zależnie od wieku nie zależnie od oświetlenia najlepsze światło dla af to 20/4 ale 24/0 też może być 18/6 to minimum a niektorzy mowią nawet że też max bo roślina i tak wykorzystuje tylko 18h naświetlania dziennie max ale nie wiem ile w tym prawdy pozdrawiam .
ziolo1234
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 137
Rejestracja: 07 lut 2013, 13:36

Re: Początki Auto FEM

Post autor: ziolo1234 »

Co do wiatraków było pisane , najlepiej jest gdy są 2wiatraki wlot-wylot , ale 1 też wystarczy chodzi o to żeby w grow było nowe powietrze ,A co do ziemi , jeżeli nie jesteś pewny co do ziemi to możesz zawsze podsypac dolomitem lub jakąś kredą(biała)
Awatar użytkownika
matekmaly
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 121
Rejestracja: 27 sty 2013, 18:08

Re: Początki Auto FEM

Post autor: matekmaly »

Najlepsze światło i najsuteczniejsze na rozwuj roślinki to 20/4.
Ziemia to standard 6-7 Ph najcześciej spotykana w sklepach ogrodniczych to 5,5-6,5 Ph też może być.
Można dodać skorupki od jajek,podsypać dolomitem lub wapnem jak kto woli.
Co do wiatraczków to kup 2 od komputera cena 8 zł sztuka i bedzie dobrze. Bez też da rade ale po co niespodzianki. Doniczka do af starczy 10l.
Jeśli nie wiesz jeszcze czegoś pytaj jesteśmy od tego żeby Ci pomóc
Awatar użytkownika
palto
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2010, 9:37

Re: Początki Auto FEM

Post autor: palto »

Bezpieczniejsza ziemia to do 6,5 ph
taS

Re: Początki Auto FEM

Post autor: taS »

Nom i do tego zaopatrz się w dolomit albo krede białą szkolną ;D Mi pomogła na za kwaśna glebę i prze nawożenie ;)
1nielegal
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 132
Rejestracja: 25 lip 2013, 0:15

Re: Początki Auto FEM

Post autor: 1nielegal »

bierzesz się za budowę boxa to zrób go raz a dobrze a nie zaraz będziesz nowy kombinował,kup oświetlenie hps,uprawiaj przy fp18/6,wystarczy ci1wyntylator wyciągający na górze z dobrym filtrem,wlot pasywny,wiatrak mieszający,ph tester,nawilżacz powietrza/nawozy i masz wszystko czego potrzeba do osiągnięcia maximum.pewnie że wszystko kosztuje ale wróci się z nawiązką..szafe w środku pomaluj białą farbą matową i nie musisz niczym wyklejać,rośliny mają podobne wymagania,urzymaj ph nie przelewaj i nie przenawoz,tyle
taS

Re: Początki Auto FEM

Post autor: taS »

Dokładnie ;) Pilnuj nawozów bo możesz po palić tak jak ja i wielu innych ;) Stopniowo do celu ;)
Awatar użytkownika
xserwer
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 67
Rejestracja: 24 lip 2013, 10:58

Re: Początki Auto FEM

Post autor: xserwer »

Nie trzymaj zbyt nisko lampy 20 cm od krzaka styka .
ODPOWIEDZ