PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi na dworze pod słońcem.
rzezuch
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, 14:42

PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: rzezuch »

Witam, jestem nowy i chciałem zasiać swoje pierwsze drzewko.. outdoor i chciałem posadzić low ryder 2. Czy ktoś mógłby mi doradzić co i jak robić aby wszystko było dobrze? ;)
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: HASZYSZ »

Najpierw poczytaj o tym ! a nie takie pytania zadajesz , najpierw przeczytaj jakiś poradnik a potem ew. zadaj pytania jakie cię nurtują ale bardziej sprecyzowane .
rzezuch
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, 14:42

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: rzezuch »

czytałem jak ludzie się wypowiadali. Z tego co zrozumiałem to sezon zaczyna się w kwietniu tak? tylko nie zrozumiałem do końca jaką muszę mieć doniczkę, jaką ziemię, czy jakieś nawozy?
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: HASZYSZ »

to też znajdziesz kwiecień owszem najlepiej zacząć w domu i początek maja na out , donikcza na out ? po co ?
rzezuch
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, 14:42

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: rzezuch »

lepiej w ziemi zwykłej?
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: Punky »

Doniczka ogranicz roślinę jednak jeśli masz sadzić na podmokłym terenie to lepiej będzie w donicy. Najlepiej jest posadzić w jakimś wiadrze bez dna, wtedy inne rośliny na początku nie zabierają MJ powierzchni.

Co do LR#2 to plon będziesz miał w porywach 10g/roślina.

Najlepiej posadź sobie jakąś pełnosezonową odmianę.

Polecam wysadzać po Zimnej Zośce!
rzezuch
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, 14:42

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: rzezuch »

właśnie taki teren będę miał bo przy Odrze w trochę nawet bagnistym terenie. I teraz czy jakieś nawozy? Czym i ile l podlewać? Ile litrowa donica? ;) jestem w tym mało obeznany ponieważ nic nie umiałem znaleźć na ten temat. Tyle, że donica od 3 do 6,5 litrów. Ale nie wiem czy to prawda
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: HASZYSZ »

zależy od rośliny do lr starczy 10L
Nawozy to zależnie od funduszy weg: biohumus forte / florovit do pomidorow i ziół flo: planton k to podstawa :) i dolomit do ziemi oczywiscie tez ziema ogrodnicza jak dorzucisz azofoske mozesz dac ziemie pol na pol ze spotowa odkwasic dodac azo 2 tyg przed wysadzeniem najlepiej zeby sie wszystko rozlozylo ale nie raz robilem to podczas sadzenia pare dni przed oraz 2tyg przed wiekszej roznicy nie zauwazyłem ale najlepiej poczekać :) . dobre są też efektywne mikro-organizmy do przygotowania ziemi , osobiście polecam .
rzezuch
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, 14:42

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: rzezuch »

a czy mógłbyś wytłumaczyć to dokładniej? ;) jestem mało obeznany ..
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: HASZYSZ »

Są dwa podstawowe nawozy Biohumus forte/extra na wzrost i planton k na kwitnienie(jest dla nich dużo alternatyw)
jeśli chcesz troche zainwestować można kupić lepsze nawozy bądz dokupić coś do tego . Jeśli chodzi o ziemię też powinieneś zrobić odpowiednią mieszankę dobra i tania będzie mieszanka Dolomitu , azofoski , i w proporcjach 1:1 ziemi ze spota z ziemią ogrodniczą(ziemia może być uniwersalna ph 5,5-6,5) .
Jeśli chodzi o dodatki jakieś z ogrodniczego to polecam:
asahi sl - przydatne w przypadku stresu , no i dobrze pobudza rośliny do wzrostu , opryski co 2tyg od 2tygodnia życia w okresie wegetacyjnym
mikro-organizmy - użyć zgodnie z ulotką przed wysadzeniem roślin pomaga rozłożyć jedzonko roślinom przez co zwiększają bio dostępność nawozów powoduje że roślina rośnie zdrowiej , pobudza system korzeniowy oraz rozkłada stare korzenie , poprawia też smak . daje dobre efekty polecam :) .
rzezuch
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, 14:42

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: rzezuch »

a co z podlewaniem? pielęgnowaniem i doglądaniem ? i czy na pierwsze sadzenie low ryder 2 jest dobry czy polecasz cos innego? ;)
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: Punky »

rzezuch pisze:a co z podlewaniem? pielęgnowaniem i doglądaniem ? i czy na pierwsze sadzenie low ryder 2 jest dobry czy polecasz cos innego? ;)
Chłopie czytaj forum, jest na prawdę dużo informacji.

LR jest af, na pierwszy raz weź sobie lepiej odmianę nonaf
rzezuch
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, 14:42

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: rzezuch »

a jakie lepsze nonaf? ja myślałem, że af będzie łatwiejsze dla początkującego
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: HASZYSZ »

Jak nie bd robił na opdpierdol to af możesz wziąć ja pierwsza rosline miałem af i nie robiłem przy niej nic hujowo ale cos wyszło . Możesz brać af albo to i to i zawsze coś wyjdzie ;)
Awatar użytkownika
matekmaly
pierwsze listki
pierwsze listki
Posty: 121
Rejestracja: 27 sty 2013, 18:08

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: matekmaly »

Jeśli pierwszy raz chodujesz i chodzi Ci o duży plon dobrego tematu to polcam jakieś inne odmianki.Mam na myśli Super skunk,Pasion.
Moją pierwszą roślinką było Af ale zniechęciłem sie bo mało palenia było.
Więc twój wybór czy chcesz palenie na początek lipca jeśli zaczniesz w kwietniu z Af czy czekać do końca września ze zwykłą odmianką i wiekszym plonem
Awatar użytkownika
Punky
super grower
super grower
Posty: 2753
Rejestracja: 18 gru 2010, 12:20
Lokalizacja: Holandia

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: Punky »

Najlepiej posadź to i to. Sam porównasz co lepsze. Tyle że do odmiany pełnosezonowej musi być duża donica, ok 50l bo w przeciwnym razie mały plon będzie.
rzezuch
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2013, 14:42

Re: PIERWSZT OUTDOOR POMOC!

Post autor: rzezuch »

nie zależy mi na razie na dużym plonie. Chcę spróbować i potem będę próbował coś więcej ;)
ODPOWIEDZ