Czy taka metoda uprawy może być skuteczna ?

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
xxxkotxxx
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2013, 22:13

Czy taka metoda uprawy może być skuteczna ?

Post autor: xxxkotxxx »

Witam wszystkich Kolekcjonerów .

Chcę zacząć swoją pierwszą hodowle pomidorów i opracowałem jak dla mnie dobry projekt miejsca hodowli w domu , a mianowicie .

Będzie to przy dużym oknie z , którego cały dzień wpada słońce i odrazu pod oknem jest grzejnik , który dawał by dobre ciepło .

Odzielił bym kwadrat jakomś płytą na powierzchni do 1.5m aby było sporo miejsca ściany wszystkie chce obłożyć lustrami lub jakomś folią odbijającą dobrze światło , jako oświetlenie zawiesić chcę 2 długie lampy akwariowe o długosci 1m i jakieś mniejsze też 2szt .

Opływ powietrza powinien być jak najbardziej wporządku gdyż moge uchylić okno po drugiej stronie pokoju aby gwałtownie nie zmieniać temperatury w miejscu hodowli .

Proszę o opinie i podpowiedzi co można jeszcze zastosować .

I zapomniał bym jako nawodnienie chce używać nawilżaczy ogrodowych które wbija się do ziemi i same podają wodę czy jest to dobre wyjście ?

Proszę o wsparcie .
Awatar użytkownika
HASZYSZ
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 234
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: czechy

Re: Czy taka metoda uprawy może być skuteczna ?

Post autor: HASZYSZ »

Tego nie da się tak zrobić ;P wiem że wydaj się ok , dla cb bd jasno i wgl ale , roslina jak ma oswietlenie przez szybe to tylko z jednej story praktycznie nie dociera go za duzo a takie zwykle swietlowki za duzo nie dadzą lepiej zaslon okno zeby nie bylo przypalu i kup HPS oblicz kalkulatorem lm . ile potrzeba lm na twoj metrarz i wtedy zakupisz odpowiednie lampy :D na dużej przestrzeni takiej to mozesz sobie wiatrak normalny taki pokojowy postawic zeby wiał na rosliny bd chłodził wzmacniał łodygi i mieszał powietrze , chłodzenie nie zawsze jest dobrz np gdy jest zimno ale wiatrak moze chodzic np co 30min 30min
ODPOWIEDZ