Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Czyli ogólne pytania związane z uprawą i hodowlą konopi.
kunka52
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2020, 12:19

Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Post autor: kunka52 »

Mam taki problem bo tylko 4 z 18stu nasion jakie wysiałem rosną, są dobrej jakości. Wszystkie inne uschnęły od
łodygi. Niżnej podsyłam zdjęcia. Czy to wina nasion?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arizona
kolejny sezon
kolejny sezon
Posty: 301
Rejestracja: 24 sie 2010, 20:40

Re: Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Post autor: Arizona »

To nie jest wina nasion a po prostu braku warunków do ich uprawy. Ciężko to co jest na zdjęciu komentować.
Awatar użytkownika
HolenderskiSkun
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 46
Rejestracja: 23 sty 2016, 16:31

Re: Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Post autor: HolenderskiSkun »

Masakra, same błędy wszystko gnije w błocie, które zrobiłeś. Gleba w której to rośnie jest przemoczona i widać że zła, za pewne jest to jakiś kwaśny torf, widać po kolorze brązowym, który nadaje się do paprotek a nie do konopi. To że coś w ogóle w tych warunkach rośnie to jakiś cud ogrodniczy.
kunka52
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2020, 12:19

Re: Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Post autor: kunka52 »

Arizona pisze: 18 lis 2020, 14:13 To nie jest wina nasion a po prostu braku warunków do ich uprawy. Ciężko to co jest na zdjęciu komentować.
Czyli nie jest to jednak wina nasion, które kupiłem [zadziorny]
Awatar użytkownika
Dr Ganja
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 271
Rejestracja: 30 mar 2011, 13:29

Re: Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Post autor: Dr Ganja »

Nasion to ty w to nie mieszaj, nie masz po prostu wiedzy na temat uprawy. Pomijając fakt że ziemia zła, złe podlewanie bo robisz bajoro, to w dodatku widać że jest to zimowy parapetowiec, bo listopad to już zima dla roślin. Konopie zimą bez lamp nie wyrosną i tyle.
kunka52
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2020, 12:19

Re: Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Post autor: kunka52 »

Trzymam je na parapecie w domu, jak jest słońce to wynoszę je na dwór, ale w nocy zawsze zabieram do domu.
Awatar użytkownika
Albundy
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 35
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:45

Re: Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Post autor: Albundy »

To ci nic nie da po prostu konopie uprawiane w ten sposób nie wrosną, daj sobie z tym spokój.
Awatar użytkownika
Wiejski Rolnik
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 36
Rejestracja: 23 sty 2016, 16:29

Re: Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Post autor: Wiejski Rolnik »

Jeśli chcesz uprawiać roślinki konopki o tak późnej porze, to możesz robić to tylko w domu i bez lampy się nie obejdzie. Najlepiej kup sobie jakiś gotowy zestaw do uprawy, czyli namiot, lampę, wentylację... oraz jakieś dobre nawozy.

A jak chcesz uprawiać na dworze, to możesz zacząć najszybciej w kwietniu.

Ale na początek radzę ci zacząć od podstaw, czyli przeczytaj sobie o tym jak poprawnie kiełkować nasiona marihuany, tutaj masz fajny artykuł na ten temat https://blog.thc-thc.com/kielkowanie-nasion-marihuany/ Kiedy będziesz wiedział jak poprawnie wykiełkować nasiona, to następnym etapem jest odpowiednie posadzenie tych wykiełkowanych nasion, tutaj znajdziesz fajny poradnik jak to poprawnie zrobić https://blog.thc-thc.com/nasiona-marihu ... elkowaniu/ powodzenia!
Awatar użytkownika
LAZLO31
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 48
Rejestracja: 15 wrz 2010, 1:52

Re: Tylko 4 nasiona z 18 rosną

Post autor: LAZLO31 »

kunka52 pisze: 18 lis 2020, 16:37
Arizona pisze: 18 lis 2020, 14:13 To nie jest wina nasion a po prostu braku warunków do ich uprawy. Ciężko to co jest na zdjęciu komentować.
Czyli nie jest to jednak wina nasion, które kupiłem [zadziorny]
Jeśli ty nie widzisz w tej nazwijmy to uprawie że to nie wina nasion, to z ciebie ogrodnik nie będze. Przecież na tych zdjęciach widać że te rośliny chorują przez złe warunki, a ta roślina na ostatnim zdjęciu ewidentnie gnije od zbyt dużej ilości wody.
ODPOWIEDZ