LSD

Wszystko o innych używkach i dragach.
Awatar użytkownika
diselryder
super grower
super grower
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:54

LSD

Post autor: diselryder »

LSD – sprzedaje się w postaci małych kwadracików papieru, zwykle z kolorowym nadrukiem (np. z postaciami z kreskówek, nasyconych narkotykiem). Osoba będąca pod wpływem tego narkotyku ma wrażenie, że podróżuje do nieznanych miejsc. Chociaż zaburzenia psychiczne spowodowane LSD są bardziej prawdopodobne u osób, które regularnie przyjmują ten narkotyk (raz w tygodniu lub częściej), jednak dla niektórych już jedna dawka wystarczy, by wystąpiły takie problemy, jak nawracające przewidzenia czy psychozy, co może trwać nawet do dwóch lat. LSD wpływa raczej na stan umysłu niż ciała, ale może też wywoływać nudności i bolesne skurcze żołądka, ponieważ narkotyk ten zawiera niewielką ilość strychniny.
Jak wygląda LSD?

Narkotyk jest niewielkich rozmiarów i zwykle ma postać bibułki nasączonej kropelkami płynu. Kwadratowe kawałeczki papieru najczęściej ilustrowane są obrazkami związanymi z kulturą masową.

Jak przyjmuje się LSD?

Najczęściej narkotyk brany jest doustnie, poprzez włożenie znaczka po język lub ssanie. Możliwe jest również rozpuszczanie go w wodzie i wstrzykiwanie. Niekiedy bibułkę wkłada się pod powiekę oka, jednak jest to szczególnie niebezpieczne.

Jak potocznie nazywa się LSD?

- kwas, kwach
- trias
- znaczki
- listek
- papierek
- kryształek

Często nazwa uliczna związana jest z obrazkiem na nasączonym papierku, np. papier w truskawki nazywany jest „truskawką”.

Jak działa LSD?


Środek wpływa głównie na receptory serotoniny, zwłaszcza w obszarze kory mózgowej i układzie limnicznym. Zmiany te wpływają z kolei na percepcję wzrokową i słuchową oraz na procesy myślowe. Obserwuje się także zmiany w funkcjonowaniu neuroprzekaźników – dopaminy i norepinefryny.
Sposób przyjęcia LSD wpływa na szybkość jego działania – przyjęty doustnie przynosi efekty dopiero po upływie ponad 40 minut, natomiast u osób szczególnie wrażliwych – już po 15 minutach.
Wpływ narkotyku sprawia, że osoba będąca pod jego działaniem jest szczególnie podatna na autosugestię i sugestię innych osób. Może wystąpić u niej zjawisko tzw. synestezji, czyli widzenia barw i słyszenia kolorów. Przedmioty widziane tuż po otwarciu oczu często wydają się błyszczące, w nielogiczny sposób nabierają niezwykłego znaczenia symbolicznego.Poczucie czasu zostaje zakłócone, podobnie jak postrzeganie wyglądu własnego i innych. Poczucie różnicy pomiędzy własnym ciałem a otoczeniem zostaje utracone, pojawia się wrażenie „obcości” własnego ciała. Widzenie całościowe, ogólne jest niewyraźne, natomiast kontrasty stają się ostrzejsze. Wyostrza się także słuch.
Rodzaj halucynacji zależą od obecnego stanu psychicznego danej osoby, od jej nastawienia i atmosfery, w której dochodzi do użycia narkotyku. Objawy mogą być bardzo różnorodne. Zazwyczaj występują omamy, urojenia i złudzenia wzrokowe. Pojawia się gonitwa myśli, zmniejsza się krytyczność osądów. Występują zmiany w nastroju, często odczuwa się euforię. Niekiedy pojawia się uczucie lekkości, lub też przeciwnie – ociężałości. Występują też problemy z ośrodkiem równowagi, z mówieniem, z postrzeganiem przestrzeni.
Do niekorzystnych efektów działania zalicza się wymioty, uczucie nacisku na klatkę piersiową, wyziębienie dłoni i stóp. Pojawia się uczucie oszołomienia i osamotnienia, tzw. depersonalizacja. Charakterystyczne są tez napady paniki, śmiechu, płaczu, różnego rodzaju lęków.
W latach siedemdziesiątych, gdy dawki LSD funkcjonujące na czarnym rynku były większe, rozpowszechniły się tzw. „złe tripy” – nieprzyjemne oświadczenia halucynogenne. Ich treść była szczególnie nieprzyjemna, przerażające doznania często dotyczyły własnego ciała.
Długość działania środka zależy od ilości i osiąga szczyt w okresie czasowym od jednej do trzech godzin po jego zażyciu. Halucynacje zwykle trwają od 8 do 12 godzin.
Czasem możliwe jest zjawisko tzw. „flashback”, czyli ponowne, chwilowe pojawienie się halucynacji w znacznym odstępstwie czasowym od momentu zażycia LSD, nawet po upływie kilku tygodni czy miesięcy.
Częste używanie tego narkotyku może powodować uszkodzenia mózgu. U niektórych osób może spowodować wyzwolenie się stanów psychotycznych, często spotykane są także tendencje samobójcze.
Nie jest możliwe przedawkowanie ze śmiertelnym skutkiem, bezpośrednio ze strony samej substancji chemicznej ryzyko utraty życia nie istnieje. Zgony występują w następstwie nieszczęśliwych wypadków, spowodowanych działaniem LSD.

Czy LSD uzależnia?

Nie ma dowodów, że narkotyk ten powoduje fizyczne uzależnienie, ponieważ organizm nie włącza go do procesów metabolizmu. Po zaprzestaniu przyjmowania odczuwa się jedynie ospałość i ogólne uczucie przygnębienia.

Jak można poznać, czy ktoś stosuje LSD?

Osoba będąca pod wpływem działania tego narkotyku charakteryzuje się dziwnym zachowaniem, irracjonalnymi wypowiedziami, bełkotliwą mową oraz brakiem koordynacji ruchowej. Można u niej zaobserwować zaburzenia w orientacji przestrzennej, rozszerzone źrenice, słabo reagujące na światło. Często czuć od niej silny zapach potu.
Uwagę należy też zwrócić na obecność dziwnych znaczków, bibułek nasączonych roztworem, małych tubek wypełnionych płynem, cukru w kostkach.

Obrazek

Cytaty

''dzialania lsd nie da sie opisac

ale sprobuje

swiat zaczyna plywac, ty sie na niego otwierasz. rozszerza horyzonty, sprzyja tworzeniu poezji, jest kolorowe.

moze byc chaotyczne i straszne."


''LSD to dotyk boga.
Dotrze do ciebie od tej strony od której najmniej się go spodziewasz. Zobaczysz piękno otaczającego cię świata i po części będziesz w stanie go zrozumieć. od LSD nie da sie uzaleznic, ba, moze nawet pomoc w rzuceniu innych nałogów, tripy dają dużo do myślenia,,

''LSD bardzo wyostrza percepcje, zaczynasz postrzegac rzeczywistosc w calkowicie odmienny sposob niz na codzien. Jesli chodzi o dzialanie - nie sposob wytlumaczyc. Wyobraz sobie, ze masz komus kto nigdy nie jadl owocow opisac smak pomaranczy, moze byc ciezko:)
Tak jak ktos wczesniej wspominial, zobaczysz piekno otaczajacego swiata ale rowniez jego ciemne strony. To wlasnie moze byc nieco przerazajacym doswiadczeniem ale daje duzo do myslenia.
Moze dojdziesz do wniosku, ze my 'ludzie' jestesmy tylko prymitywnymi zwierzetami, ktorych zachowania warunkuje nic innego jak tylko instynkt...
Pierwszy raz najlpiej z kims kto juz wczesniej probowal. I nie zapomnij zapic pasow:)
pozdrawiam ,,

[lol] [lol]

jest piekne.
Awatar użytkownika
Korki
Poleca
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2011, 14:05

Re: LSD

Post autor: Korki »

Ja wolę same zioło.
Awatar użytkownika
I'Amsterdam
pierwsze topki
pierwsze topki
Posty: 244
Rejestracja: 23 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Amsterdam.

Re: LSD

Post autor: I'Amsterdam »

Lsd jest dobre..
Mozesz poczuc muzyki
dotknąc kolorów..
posmakować dzwięków..


ale nie ktorzy lapia bad tripy. wszystko zalezy od nastawienia. :)

jak sie nastawiasz lajtowo i sie nie stresujesz
tylko tak jak do jointa do tego sie zabierasz..
to wchodzi zajebista bania. [szczerzy]
Jebać Publiczne Kanty
Awatar użytkownika
Lolas
sieje pestki
sieje pestki
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2023, 13:49
Lokalizacja: Las

Re: LSD

Post autor: Lolas »

LSD nigdy z dziewczyna bynajmniej ja ze swoja w takich stanach nie współgram(Bez Podtekstów Po prostu bad trip)
Wyglądało to tak:
Po pol kartona oczywiście garki z wodą nastawione
Zaczęło ,,Wjeżdżać'' dodam ze zwykle kwachy były testowane oddzielnie...
Że tak powiem jej było spoko ale jak na nią patrzylem czułem się słabo no (chujowo) za mocne nasycenie kolorów.

Skończyło się to tak ze ja wymiotowałem przez 2h a później dołączyła do mnie Oponentka krótko mówiąc wymioty 2 for you [szydzi]
ODPOWIEDZ