Pierwsza Uprawa

Czyli uprawa i hodowla marihuany oraz konopi w pomieszczeniu pod lampami.
taS

Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

Siemka ;] 3 tygodnie temu zasadzilismy z ziomkiem 1 Creamatic Fem , 1 Critical Fem i 1 La Dive Fem ;) 2 tygonie staly w malym pomieszczeniu pod 4 lampkami bo niestety zostalismy wprowadzeni w blad że automaty nie potrzebuja zadnej pielegnacji tylko sadzic i czekać ... Lecz gdy troche poczytalem to sie wkurwilem ;D Tydzien temu zrobilem boxa z plyt OSB 1 Metr Wysoki , 90cm szeroki i 40cm głeboki , akurat na 3 donice po 25 cm srednica i jest jeszcze troche miejsca ;) Narazie wylozylem zwykla folia strona matową ... Jest tam aktualnie 8 żarówek z łącznymi lumenami 9600... Dzis bd montowal wiatraki 14cm wtlaczajacy i wypuszczajacy ... Do tego folia mylar ta diamencikowa ... Jest szansa że coś z tego wyjdzie ? Brak mi narazie kasy na HPS ;/ Nawozy biohumus , Bioflorin i pałeczki na kwitnienie... Jeżeli bd potrzeba to wrzucę zdjecia i ocenicie ... Bardzo bym prosil o rozsądne rady ;) z gory dzieki i pozdro dla kumatych ! ;)

/admin - zdjęcia wrzuć na bezpieczny upload/

Tak wyglądają po 3 tygodniach ;)
Najlepsza Jest Creamatic !
Te dwie nastepne słabo rosną ;/
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 12:03 przez taS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: Nico »

Jak masz donice 25 to ja bym zrobił boxa 60 na 60 zakładając że nie chcesz ścisku [usmiech] , dał odbłyśnik od góry i dołożył ze 2 żarówki bo troszku mało lumenów na tę powierzchnię. Owszem przy automatach mniej zachodu ale trening na pewno im się przyda dla plonu. Jak nie masz na HPS to zawsze możesz pomyśleć nad CFL. Ja mam właśnie CFL.

Zdjęcia dodawaj na bezpiecznych serwerach. Jedna wygląda na przelaną [usmiech]
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

CFL ? A Dokładniej ? Bo trochę jeszcze nie jestem w temacie ... Na czytałem się sporo ale wiadomo że lepiej siegnąć rady doświadczonych osób ;) W tej jednej były dwie ale przesadzilem wszystko bo wgl nie wiem jak to jest mozliwe ale zasadziłem jedno ziarno a wyszły mi dwie ;D Musi być odbłyśnik z góry czy wystaczy jak całą skrzynie wyłoże Mylarem ? Uwszystkich z dołu pierwsze listki robiły się żółte , jedni mowili przenawożenie , a drudzy że za dużo światła ... Przelałem wszystkie wodą z kredą żeby odkwasić ziemie , doradzali skorupki z jajka ale inni zas mowili ze robactwo się zalęgnie ... Na serio już mam pełny łeb tego wszystkiego ...

Te CFLki nie sa wcale takie tanie ;/ ponad 100 za 150w ;/ Ja już wsadziłem prawie 300zł na boxa i akcesoria a chcialbym ograniczyc wydatki do minimum ...

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/okazja-lampa-energooszczedna-cfl-200-w-dual-hps-i3437040200.html
Co sądzisz o tej ? Jedna sama wystarczy czy zostawić z tamtymi ośmioma ?

I jaki trening zastosować ? Są jakieś satki ale nie kumam po co to wgl ...
Jest jakieś łamanie łodyg dla zwiększania THC...
Wbijanie zapałek w łodyge , dzialą podobnie...
No i sznurki do doniczki ... Ale od kiedy to robić wgl ?
Doniczki mam 7.5 L każda ... Mieszczą się idealnie ...
Źle zrobiłem bo na początku odrazu dałem do tych zamiast zaczynac od mniejszych ale nie chcialo mi sie bawic w przesadzanie ...
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: Nico »

Ta lampa jest spoko. Ja mam taką [usmiech] W sumie na te 3 roślinki powinna spokojnie wystarczyć. Na wszelki wypadek może z boków zostawić ze 2 żarówki to doświetlisz. Niby folia wystarczy ale podejrzewam, że ma mniejszy współczynnik odbijania a i z mocowaniem i opuszczaniem będziesz miał więcej zabawy niż przy odbłyśniku.
Co do tej folii to nie wiem czy taniej Cię wyszła niż np koc termiczny z apteki [usmiech]
Nawóz powinieneś zacząć lać po jakiś 3-4 tygodniach a nie od pierwszego piętra roślinki. Więc z nawozami spokojnie [usmiech]
Podlewaj jak będzie sucho... czyli włóż paluch i sprawdź.
Najlepszy i najprostszy trening to LST czyli naginanie
W FAQ na tym forum jest wiele opisane
viewtopic.php?f=44&t=245

Nie przejmuj się... ja też na początku miałem spuchniętą głowę. A inwestycja jest długoterminowa. [usmiech]
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

Folie dostałem za darmo powiedzmy :P
Zobacze jak to bd ... Narazie bd świecić do 4 tygodnia na tych co są...
Potem zakupie tą podaną wyżej ;)
No spoko dzięki za radę ;) Przejże materiał podany na treningi ;)

Pozdrooo ! ;]

Pytanie jeszcze tylko od ktorego tygodnia moge zaczac te treningi ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: Nico »

Jak będą miały 5-6 pięter zacznij trening. Musisz podwiązać ją najpierw n dole aby z ziemi nie wyłamać.
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

Pietra liczyć od pierwszych dwóch listków strzępionych rozumiem ? ;)
Ok spróbuje to ogarnąć w miarę możliwości ;)

Dziękówka ;) Box dziś skończony ;)
Na dzień dzisiejszy Świetlówki x8 4x20 4x23 wat ;)
Wentylatorki jeden u góry wypuszczający drugi na dole wpuszczający średnica 12cm ;)
Folia Mylar Diamond 95% !

Zdjęcia bym dodał ale nie wiem na jaki server :P

Pozdrooo !
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 12:01 przez taS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: osiol »

foto.thc-thc.com bezpieczny upload na głównej stronie masz :-P
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

Obrazek

Obrazek

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy ;)

Pytanko troche banalne ale różnie widziałem jak robią i już teraz sam nie wiem :D Podlewac nawozami i wodą samą ziemie czy liście też pryskać ?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, 13:34 przez taS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: Nico »

Wygląda całkiem sympatycznie. Odległość od świetlówek powinna być jakieś 20 cm. Lepszy efekt byłby jakby wiatraki był na przeciwległych ściankach. I kontroluj temperaturę w boksie. Ziemi także mogłeś jeszcze do tych donic dosypać. Ale daje radę.
Ja osobiście nawozami nie pryskam liści, ale są rożne szkoły. [usmiech]
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

Nie chce ich dawać za wysoko bo jak otwieram boxa to te ciepło bije fessst mi po rękach ;D No ten otwór na dole to akurat nie ja robilem a nie chcialem sie juz nic odzywac do osoby ktora mi to montowala bo chyba byla nie w sosie :D Wentylatorki podlaczone do zasilacza 12v z regulacją ;) nie wiem czy ustawić na najszybsze 12 czy mniejsze ? ma to roznice jakąś czy wystarczy że sie kreci ? :)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: Nico »

Wentylatorki ustaw tak aby temperatura w boksie była odpowiednia. Inaczej rośliny padną. Podejrzewam, że nie zaszkodzi jak będą działały na maksa. A ten jeden wentylatorek to jednak bym przełożył bo ostatnia roślina będzie biedna. I zadbaj o wilgotność w boksie.
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

Ok Ok ;)

Co preferujesz dla wytworzenia wilgotnosci ?
Właśnie tu czytałem żeby dać jakiś pojemnik z wodą i dolewać do zimniej wrzątek żeby parowało od czasu do czasu ... Inni znowu że szmatkę mokrą mam dać i tyle ...
Masakraaaaaaa ;DDD

Wgl zapomniałem zapytać , jak mam je naświetlać ?
Aktualnie 20/4 ;)
Czytałem że do 50 dnia czyli 7 tygodnia mam tak naświetlać (Tryb wegetacji)
Potem od 7 tygodnia 12\12

Gitarka czy może lepszy pomysł ?
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: Nico »

Na wilgoć ścierka mokra i spodeczki, Czasami możesz zraszaczem popryskać.

Światło 18/6 lub 20/4 dla wegetacji i 12/12 na kwitnienie.

Kiedy przestawiać... zależy jaką masz odmianę. Automaty na pewno wcześniej niż jak mają 50 dni bo one same w niecały miesiąc zaczynają kwitnąć a okres do plonu mają 60-70 dni. Ja swoje ok 30 zmieniłem i zacząłem lać nawóz na flo. 50 dni odnosi się raczej do regularnych [usmiech]
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

Obrazek

Listki Zazynają rosnąć po bokach przy łodygach już , ma 5 pięter i jest największa z nich ta La Diva ;)

Bo to było tak , ja zamówiłem sobie Creamatica Royala 3x i do tego dostałem gratis Criticala i ta la dive po zairenku ;) wiec zasadziłem wszystkie 3 odmiany ... Wszystkie automaty podobno , tak przynajmniej sugerowali na ich stronce jak przeglądałem...

A gdzie położyć ten ręcznik mokry ? duży ma być ?

Te pałeczki mi wystarczą na kwitnienie albo mam zakupic Plankton K ?
Nie pamietam jak a to byla firma ale pisalo ze dlugie i obfite kwitnienie ;DDDD
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: Nico »

Ręcznik powiesić gdzieś z boku.
Pałeczek nie znam, ale lepiej mieć coś sprawdzonego.
Odrosty z boku są zdecydowanie ok [usmiech]
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

No to Gitarka ;)

Za pare dni wrzucę jakieś nowe fotki ;)

Pozdroooo i dzieki ;)
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

/admin - cenzura/

Znalazlem swoje 3 odmian... Prosilbym o propozycje ktorego dnia przejsc na Flo ;)
Ja wyliczylem ze po 45 dnich bd dobrze... Co o tym sadzicie ?

I Jeszcze mam zamiar kupić żarówe ale nie wiem jaką ...
Czy np jak ja supie kupie lampe do hps to musze miec ten odblysnik ? Czy moge se go zrobic z puszki z piwa ? :D

Kod: Zaznacz cały

https://www.maxgrowshop.pl/pl/lampy-cfl/369-zarowka-energooszczedna-cfl-125w-dual-6500k-.html

http://grow-pol.pl/index.php/o/osram-plantastar-250w-dual.html
Mam dwie takie na oku na obie fazy ;)

Tylko co z tym odbłyśnikiem ? Bo na serio ta żarówka to moj ostatni wydatek ktory chce juz w to wlozyc na pierwszy raz ;)
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: osiol »

Wywal trochę tego keramzytu ziemia też musi oddychać.
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

spoko ;)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: Nico »

Generalnie HPS jest niby lepszy ale:
1. Musisz dokupić do niego bezwzględnie układ zasilający. A to już koszt spory.
2. Zdecydowanie podnosi temperaturę więc musisz w boksie mieć dobrze zaprojektowane wywietrzniki.

CFL jak pisałem sam posiadam tyle że dual 200W.

Odbłyśnik moim zdaniem nie jest drogi a zdecydowanie Ci pomoże nawet z regulacją wysokości. Jak zaczniesz trening roślin to te cegły Ci nie pomogą. No chyba że jako obciążniki do linek [usmiech]

Jak masz automaty to i tak same sobie zaczną kwitnąc i dadzą Ci znać że czas na flo [usmiech]
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

Czyli jak bd widział pierwsze oznaki kwitnienia tzn te włoski itd na moich pomidorkach to mam przejsc na flo ? ;)
Awatar użytkownika
Nico
super grower
super grower
Posty: 966
Rejestracja: 15 cze 2013, 21:19

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: Nico »

Mniej więcej dokładnie tak [usmiech]
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

No to spokówka i dziękówka ;DDD [zapalmy]
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

Dziś bd montował wszystko od nowa więc potem dodam Foty ;) Pozdrawiam ;)

Mogę wiedzieć dlaczego zamiast moich fotek są jakieś inne krzaczki teraz ?
Totalny bezsens !
Awatar użytkownika
osiol
super grower
super grower
Posty: 985
Rejestracja: 07 maja 2013, 20:14

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: osiol »

Nazwy zmieniaj bo się tam coś miesza :-D
taS

Re: Pierwsza Uprawa

Post autor: taS »

acha... fessst ;D
ODPOWIEDZ