Strona 1 z 1

Para z Łodzi zatrzymana za handel narkotykami – przejęto ponad kilogram substancji odurzających

: 02 gru 2025, 11:44
autor: Wins
Policjanci z Zgierza, wspierani przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zatrzymali parę w wieku 31 i 32 lat, podejrzaną o handel narkotykami. Funkcjonariusze od pewnego czasu obserwowali mieszkanie na jednym z łódzkich osiedli, w którym miała odbywać się regularna sprzedaż środków odurzających.

Do akcji doszło 24 listopada. Gdy pod klatką pojawiła się kobieta odpowiadająca rysopisowi handlarzy, policjanci weszli do mieszkania i zastali trzech zaskoczonych mężczyzn. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli ponad 200 gramów narkotyków, w tym marihuanę i amfetaminę. 31-letnia właścicielka lokalu oraz jej 32-letni partner zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Śledztwo nie zakończyło się na mieszkaniu. Następnego dnia policjanci ustalili, że para dysponuje jeszcze dwoma garażami w Łodzi. W przeszukaniach, prowadzonych z pomocą policyjnego psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, funkcjonariusze natrafili na skrytkę z kolejnymi substancjami – blisko 900 gramów narkotyków. Okazało się również, że zatrzymani korzystali z trzeciego garażu.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków oraz znaczną sumę gotówki. Para usłyszała zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich sprzedaży. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: kryminalki.pl